Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για το ΑΤΜ ότι λειτουργεί πλέον στον Κάβουρα στα εξάρχεια τελικά δεν ισχύει. Πήγε παιδί από εκεί και το μόνο που μπόρεσε να κάνει είναι να φάει ένα σουβλάκι :P. Ούτε που ήξεραν στο μαγαζί για το Bitcoin. Τελικά αυτό το ATM σαν το κυνήγι του θησαυρού έχει καταντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιστηκε στο thread με τα σεμιναρια αλλα νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει και εδω

 

https://ellak.gr/events/imerida-parousiasis-tou-bitcoin-ke-tis-technologias-blockchain-paraskevi-12-fevrouariou-2016-innovathens/

 

Ημεριδα στο innovathens σχετικα με το bitcoin 12/02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε η εκδήλωση σήμερα ακρετός κόσμος ακόμα και όρθιος μεγάλο ενδιαφέρων για το Bitcoin γενικά αν και έχω αρχίσει να συνηδειτοποιώ ότι τον κόσμο δεν τον ενδιαφέρει ούτε οι ιδεολογίες που υπάρχουν πίσω από τις τεχνολογίες ούτε καν πως δουλεύουν και τι κρύβεται πίσω από τον καπό. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι πως να κάνει δουλειές και αυτό ήταν που τράβηξε το περισσότερο ενδιαφέρων όταν παρουσιάστηκε δλδ πως να δέχεται κάποιος bitcoin στην επιχείρηση του και ιδίως πως να μπορεί να δέχεται αυτές τις πληρωμές, να αποφύγει τα μεγάλα fee από κάρτες paypal αλλά από την άλλη να πληρώνεται σε fiat money κάτι που τους είπαμε τις λύσεις που υπάρχουν.

Πιστεύω τις επόμενες ώρες να έχουμε και τις πρώτες φώτο από την εκδήλωση καθώς και το video με τις παρουσιάσεις

 

Z0EfjVK.png

 

για τις 20 Μαρτίου κανονίζεται να έρθει ο Ανδρέας Αντωνόπουλος και να μιλήσει στην Ελλάδα σε εκδήλωση που θα ανακοινωθεί. 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε η εκδήλωση σήμερα ακρετός κόσμος ακόμα και όρθιος μεγάλο ενδιαφέρων για το Bitcoin γενικά αν και έχω αρχίσει να συνηδειτοποιώ ότι τον κόσμο δεν τον ενδιαφέρει ούτε οι ιδεολογίες που υπάρχουν πίσω από τις τεχνολογίες ούτε καν πως δουλεύουν και τι κρύβεται πίσω από τον καπό. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι πως να κάνει δουλειές και αυτό ήταν που τράβηξε το περισσότερο ενδιαφέρων όταν παρουσιάστηκε δλδ πως να δέχεται κάποιος bitcoin στην επιχείρηση του και ιδίως πως να μπορεί να δέχεται αυτές τις πληρωμές, να αποφύγει τα μεγάλα fee από κάρτες paypal αλλά από την άλλη να πληρώνεται σε fiat money κάτι που τους είπαμε τις λύσεις που υπάρχουν.

Πιστεύω τις επόμενες ώρες να έχουμε και τις πρώτες φώτο από την εκδήλωση καθώς και το video με τις παρουσιάσεις

 

Z0EfjVK.png

 

για τις 20 Μαρτίου κανονίζεται να έρθει ο Ανδρέας Αντωνόπουλος και να μιλήσει στην Ελλάδα σε εκδήλωση που θα ανακοινωθεί.

Σπύρο πολύ καλή ομιλία. Ένα καλό event, που εμένα θα μου επιτρεψεις να σου πω ότι μου θύμισε τι ΩΡΑΙΟ κόσμο τραβάει το open source. Άτομα ανοιχτά και όμορφες ζυμώσεις.. Τι κάνουμε τώρα ο ανοιχτός κώδικας είναι Τρόπος Σκέψης. Όταν Τράβας μεγάλες μάζες και νεαρό κόσμο τη κοινωνικό-πολιτική νότα θα την δει στη πορεία :) και πάλι μπράβο στους συντελεστές.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μέχρι τώρα φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση στο innovation athens. Ο κόσμος όπως είπα ήταν αρκετός. Υπήρχε και σύνδεση με τον ceo της e-coin

 



Φωτογραφίες από την εκδήλωση για το Bitcoin στο @INNOVATHENS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ο Αντωνόπουλος κατά 99% θα είναι στην Ελλάδα στις 26 Μαρτίου στην Ελλάδα. Το μέρος και η ώρα θα ανακοινωθούν τις επόμενες εβδομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ζητήσω μασημένη τροφή αλλα καθώς δε ξέρω αν "αξίζει" ακόμη δεν έχω εμβαθύνει πάρα πολυ στο θέμα.

 

Έστω ότι έχω δωρέαν ρεύμα και 700-1000€ budget, πιστεύετε πως αξίζει να δοκιμάσω το mining

και αν ναι με ποια λύση; PC; Antminer S3; Antminer S5; whatelse;

Με τα δικά μου κριτήρια ένα κέρδος 100+€ το μήνα είναι κάτι ενδιαφέρον που θα οδηγήσει

σε απόσβεση και τυχόν αναβάθμιση εξοπλισμού αργότερα.

Ξέρω οτι είναι ευμετάβλητο το κέρδος και έχει αρκετές παραμέτρους αλλα ένα τέτοιο κέρδος σε

μέσο όρο μπορεί να επιτευχθεί με τέτοιο εξοπλισμό και με δωρεάν ρεύμα;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έχεις τώρα κέρδος στα 100 ευρώ μπορεί να μην το έχεις τους επόμενους μήνες με έναν και μόνο miner και την δυσκολία σε αυτά τα ύψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και την προηγούμενη φορά έτσι και τώρα έχουμε την ίδια τακτική για την δημιουργία των node του Classic. Δλδ χρήση του free trail μεθόδου σε μεγάλα data center

 


 


 


 

τα περισσότερα από αυτά από τι θυμάμαι με τις συζητήσεις που είχαν γίνει τότε είναι απλά fake και δεν κάνουν την δουλειά που κάνουν τα κανονικά full node δέχονται πολύ μικρό αριθμό συνδέσεων αν θυμάμαι καλά.

Πάντως από τις πράξεις των υποστηρικτών του Classic και του XT νομίζεις ότι έχεις να κάνεις με ένα τσούρμο παιδιά που απλά κινούνται σαν zerg με βάση το τι θα τους πούνε και το συναίσθημα. Φανταστείτε τι θα συμβεί αν αυτό το zerg πάρει στα χέρια του τις τύχες του Bitcoin :P λέμε τώρα γιατί κανείς λογικός άνθρωπος που έχει επενδύσει τα χρήματα του στο bitcoin δεν πρόκειται να τους εμπιστευτεί.

Τα node θα πέσουν όπως γίνετε πάντα μετά από τις 15 μέρες που λήγει το free trial και μετά από τον μήνα που λήγουν και τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός πρέπει να είναι ο ποιο εύκολος και απλός τρόπος για κάποιον να αγοράσει altcoin η να τα πουλήσει για bitcoin

 


 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...