Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφερεις το ποσο εκει (εγω θα το εκανα σε μικρες δοσεις 1-2 btc μην τυχον και γινει καμια στραβη).

Μολις σου πιστωθει, ζητας withdraw στο B wallet.

Δεν μπορει να προβλεφθει απο ποια διευθυνση θα σου ερθουν, ουτε να συνδεθουν οι 2 διευθυνσεις σου παρα μονο με πληροφοριες που θα ειχε το ιδιο το ανταλλακτηριο και που φυσικα δεν δημοσιευει.

 

Αν δεν φοβασαι οτι το FBI θα ασκησει πιεση σε ανταλλακτηρια ειδικα για σενα μαλλον εισαι ΟΚ.

 

 

Από τη στιγμή που θα πάνε από το Α στο Β και από εκεί στο Γ όμως, είναι εντοπίσημα. Τι διαφορά έχει αυτό από το να στείλω φράγκα στο coinbase και από το coinbase στο εκάστοτε wallet του εκάστοτε darkmarket; Και πάλι δεν πρέπει να με σπιουνέψει το coinbase;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ετσι ειναι.

Απλως ανεφερα τη διαδικασια για να δειξω οτι δεν χρειαζεσαι το shapeshift με οποιαδηποτε fees εχει για να "πλυνεις" ενα συγκεκριμενο ποσο bitcoin.

Εννοειται οτι οι επομενες κινησεις αν δεν τις καλυψεις θα φαινονται.

 

Το coinbase δεν ξερω τι στοιχεια θελει για να σου φτιαξει λογαριασμο αλλα εφοσον συναλλασσεται και με παραδοσιακα νομισματα κατι θα θελει και ειναι και πιο μεγαλο Bleep στα radar οσων μπορει να ενδιαφερθουν να πιεσουν.

Στα απλα ανταλλακτηρια φτιαχνεις και με ενα απλο ανωνυμο email account αν εχεις και κανεις τις συναλλαγες μεσω tor η καποιου anonymous proxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρετε ότι όλες αυτές οι διαδικασία σιγά σιγά γίνονται tracking. Το coinbase ήδη κάνει tracking όλες τις συναλλαγές και κλείνει λογιαριασμούς να δει ότι προέρχονται από tor τα Bitcoin και σιγά σιγά θα είναι όλο και ποιο δύσκολο για κάποιον που δεν έχει μεγαλή τεχνική κατάρτηση να διαχειριστεί με αυτό τον τρόπο τα Bitcoin.

Ακόμα και σήμερα αν πας να σπαμάρεις ένα ανταλλακτήριο η ένα mixer με μεγάλο αριθμό bitcoin κινδυνεύεις να αποκτήσεις ένα μεγάλο ποσοστό από τις συναλλαγές του συγκεκριμένου πλυντηρίου και απλά οι διευθύνσεις που σου επιστρέφουν τα Bitcoin να είναι δικές σου η να συνδέονται με αυτές που τις έχεις στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ότι και να κάνεις , δεν πρεπει να τραβας την προσοχή.

 

Λίγες συναλλαγές και μικρές.

 

Επίσης , τα μίξερ δεν είναι και τόσο effective

 

https://www.reddit.com/r/DarkNetMarkets/comments/2rhaqc/deanonimyzing_bitcoinfog_and_other_tumblers/

 

https://www.reddit.com/r/DarkNetMarkets/comments/3n4vmo/opsec_coinbase_account_closed_even_with_personal/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα πειραματικά να πάρω τα πρώτα μου Bitcoin μέσω του Btcgreece και παίχτηκε μαλακία.

 

Έκανα αίτηση κατάθεσης ΕΥΡΩ και μου έβγαλε το ποσό που πρέπει να καταθέσω, τον αριθμό λογαριασμό τους και έναν μοναδικό κωδικό που πρέπει να γράψω στο έμβασμα.

 

Η μαλακία είναι πως καταλάθος ακύρωσα την συγκεκριμένη αίτηση κατάθεσης και μετά έστειλα το έμβασμα! Όταν πήγα να κάνω καινούρια αίτηση μου έβγαλε άλλο κωδικό!

 

Θα μπορέσουν να με βρουν και να μου βάλουν τα bitcoin ή θα προκύψει πρόβλημα με τον άκυρο κωδικό; Το έμβασμα γράφει τα στοιχεία μου.

 

Τους έχω στείλει email από την Παρασκευή στις 5 το πρωί και δε μου έχουν απαντήσει ακόμα, παρόλο που αναφέρουν "Θα λάβετε απάντηση στο email σας στις επόμενες 8 ώρες." . Τηλέφωνο για να τους πάρω δεν βρίσκω καν.. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ και εγώ δεν έβαλα τον κωδικό , λες να παιχτεί μαλακία?

 

Δεν βλέπουν το όνομά σου? Και απο την στιγμή που έχεις επιβεβαιώσει τον λογαριασμό σου....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τους στειλετε email με τα στοιχεια σας και τον κωδικο που ανεφερε η αιτηση θα πρεπει να σας τα βαλουν.

 

Λογικα θα απαντησουν. Εγω παντα επαιρνα απαντηση ακομα και καθυστερημενα.

 

Ο κωδικος πιστευω ειναι για να γινεται η δουλεια αυτοματοποιημενα. Ομως καλο ειναι γενικως να γινονται με προσοχη τετοιες κινησεις γιατι αντε να βρεις το δικιο σου αν παει κατι στραβα. Ευτυχως οι συγκεκριμενοι μεχρι τωρα εχουν δωσει καλα δειγματα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως φαινεται εχουν αλλαξει τα πραγματα. 50 ευρω οριο και χωρις το καπελακι πλεον, αρα δεν κλεβουν.

 

Αλλα θα τους ρωτησω μεσω μεηλ καλου κακου απο Δευτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο bitcointalk και κάνε μια ερώτηση μήπως πουλάει κανείς χέρι με χέρι. Εδώ μέσα πάντως δεν θα βρεις. Μόνο εγώ γράφω για το Bitcoin κανά δύο απαντάνε και αυτό ήταν.. τόσο διαδεδομένο είναι :P

Το BtcGreece από τι είπαν όντος μείωσαν τα όρια σε 50 ευρώ άσχετα αν έχεις κάνει πιστοποίηση η όχι. Πάντως γενικά είναι legit το ανταλλακτήριο και μέχρι τώρα όντος δεν έχουν κάνει κάποια μλκ αλλά δεν έχουν καθόλου γρήγορο support και κάνου κάτι χρόνια να απαντήσουν. Φαντάζομαι αφού το έμβασμα έφυγε με το όνομα σας και αφού υπάρχει λογαριασμός με το όνομα σας ξανά κάπως θα πιστοποιήσουν την συναλλαγή. Δεν ξέρω από την τράπεζα μήπως μπορούν να τους στείλουν επιπρόσθετα τον κωδικό η να τους στείλετε με email τον αριθμό συναλλαγής και τον κωδικό για την συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...