Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μαζέψει 43 ευρώ και εγώ από Skrill τα βγάζω απλός ο FlashX έχει ανεβάσει το όριο μεταφοράς στην Skrill από 26 Ευρώ που ήταν στα 55 οποτε και καταλαβαίνεις πως με το Bitcoin μπορώ να τα βγάλω και χωρίς να μου κράτηση έξοδα μεταφοράς !!

Να πληρωθώ θέλω μέσο Bitcoin

παντως δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που θες να κανεις καλυτερα να κανεις εναν λογαριασμο sto spectrocoin να βαλεις εκει τα λεφτα και μετα να βγαλεις μια προπληρωμενη καρτα bitcoin απο εκει σαν skrill φαση και να κανεις κανονικα αναληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν δεν υποστηρίζει το flashx τις πληρωμές με bitcoin δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που θέλεις να κάνει η καλύτερα θα πρέπει να γνωρίζεις μερικά πράγματα ώστε να τις πραγματοποιήσεις αυτές τις πληρωμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν υποστηρίζει το flashx τις πληρωμές με bitcoin δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που θέλεις να κάνει η καλύτερα θα πρέπει να γνωρίζεις μερικά πράγματα ώστε να τις πραγματοποιήσεις αυτές τις πληρωμές.

υποστιριζει απλα θελει να μεταφερει τα λεφτα απο bitcoin σε skrill μεσο localbitcoins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως δεν ειναι τοσο ευκολο αυτο που θες να κανεις καλυτερα να κανεις εναν λογαριασμο sto spectrocoin να βαλεις εκει τα λεφτα και μετα να βγαλεις μια προπληρωμενη καρτα bitcoin απο εκει σαν skrill φαση και να κανεις κανονικα αναληψη

Φιλε μου υποστηρίζει !!! Και είναι τραγικά εύκολο σε πολύ λίγο χρόνο έχει γίνει η δουλειά σου απλός δεν θυμάμαι ακριβώς τι έκανε ο άτιμος ο άλλος !!! 

αν δεν υποστηρίζει το flashx τις πληρωμές με bitcoin δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που θέλεις να κάνει η καλύτερα θα πρέπει να γνωρίζεις μερικά πράγματα ώστε να τις πραγματοποιήσεις αυτές τις πληρωμές.

Φιλε μου υποστηρίζει 

Επεξ/σία από billys1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε καλύτερα η λύση όπως του spectrocoin η ακόμα και neteller που υποστηρίζει την μεταφορά bitcoin στο λογαριασμό της απευθείας.


Φιλε μου υποστηρίζει !!! Και είναι τραγικά εύκολο σε πολύ λίγο χρόνο έχει γίνει η δουλειά σου απλός δεν θυμάμαι ακριβώς τι έκανε ο άτιμος ο άλλος !!! 


Φιλε μου υποστηρίζει  http://prntscr.com/ch8sfy

 

από τι καταλαβαίνω τα θέλεις σε ευρώ τα bitcoin. Γιατί θέλεις συγκεκριμένα το skrill και όχι κάποιο όπως το neteller?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποστιριζει απλα θελει να μεταφερει τα λεφτα απο bitcoin σε skrill μεσο localbitcoins

Και δεν θυμάμαι τώρα πως το έκανε και τρώω το μανίκι αυτό !!! Δεν είναι τίποτα 3 λεπτά δουλειά είναι και μετά περιμένεις το πολύ πολύ 1 ώρα για να σου κάνει ο μεσολαβητής την μεταφορά στην skrill . Η διαδικασία είναι 3 λεπτά το πολύ , να βρείς ένανα μεσολαβητή και να πάρεις την διεύθυνση του και να την κανεις την μεταφορά μέσο FlashX απλός δεν θυμάμαι εγώ πως το έκανε !!

ε τότε καλύτερα η λύση όπως του spectrocoin η ακόμα και neteller που υποστηρίζει την μεταφορά bitcoin στο λογαριασμό της απευθείας.

 

από τι καταλαβαίνω τα θέλεις σε ευρώ τα bitcoin. Γιατί θέλεις συγκεκριμένα το skrill και όχι κάποιο όπως το neteller?

Μονο Skrill έχω γιατί εξυπηρετεί σχεδόν παντού !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και την διαδικασία την έκανε μέσω localbitcoins?

Ναι !!

Ναι !!

  Εδώ είναι και η κεντρική εικόνα !!! Αλλα δεν έχω ιδέα πως να το κάνω !!

Βάζεις εδώ την διεύθυνση του μεσολαβητή αλλα δεν έχω την παραμικρή ιδέα πως την βρίσκω !

Επεξ/σία από billys1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν για να πουλήσεις bitcoin μέσω localbitcoins η το paxful που είναι παρόμοιο θα πρέπει να δημιουργήσεις λογαριασμό σε αυτα.

Οταν δημιουργήσεις λογαριασμό θα έχεις και ένα προσωπικό bitcoin wallet εκεί με μια διεύθυνση που είναι ένα μακρινάρι από νούμερα  και λέξεις.

Σε αυτή την διεύθυνση θα στείλεις τα bitcoin σου από το flashx. δλδ εκεί στην φώτο που έχεις με το κενό πεδίο για payment info θα βάλεις αυτό το μακρινάρι με αριθμούς.

Μετά όταν μεταφερθούν τα bitcoin στο πορτοφόλι σου που όπως είπα θα έχεις δημιουργήσει στο localbitcoins η στο paxful θα πρέπει να βρεις να τα πουλήσεις εκεί για skrill.

Υπάρχουν από τι βλέπω αρκετοί στο paxful

 

https://paxful.com/sell-bitcoin

 

στο localbitcoin δεν βλεπω κανέναν όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καταρχήν για να πουλήσεις bitcoin μέσω localbitcoins η το paxful που είναι παρόμοιο θα πρέπει να δημιουργήσεις λογαριασμό σε αυτα.

Οταν δημιουργήσεις λογαριασμό θα έχεις και ένα προσωπικό bitcoin wallet εκεί με μια διεύθυνση που είναι ένα μακρινάρι από νούμερα  και λέξεις.

Σε αυτή την διεύθυνση θα στείλεις τα bitcoin σου από το flashx. δλδ εκεί στην φώτο που έχεις με το κενό πεδίο για payment info θα βάλεις αυτό το μακρινάρι με αριθμούς.

Μετά όταν μεταφερθούν τα bitcoin στο πορτοφόλι σου που όπως είπα θα έχεις δημιουργήσει στο localbitcoins η στο paxful θα πρέπει να βρεις να τα πουλήσεις εκεί για skrill.

Υπάρχουν από τι βλέπω αρκετοί στο paxful

 

 

 

στο localbitcoin δεν βλεπω κανέναν όμως.

Αδερφέ αυτό εννοείς ??? Gt σου εξήγησα πως έχω κάνει και αλέι 1 φορα μεταφορά !!! Απλός δεν ξέρω το πως το κανεις .. 

Αδερφέ αυτό εννοείς ??? Gt σου εξήγησα πως έχω κάνει και αλέι 1 φορα μεταφορά !!! Απλός δεν ξέρω το πως το κανεις .. 

Έχει κόσμο 

Επεξ/σία από billys1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είναι που θα πρέπει να βάλεις στο πεδιό του flashx.

Αν πουλάς να κοιτάς πάντα και τις ισοτιμίες να είναι τουλάχιστον σε αυτές τις αγοράς. Μην σε πιάνουν και κορόιδο γιατί στο localbitcoin παίζουν πολλά τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είναι που θα πρέπει να βάλεις στο πεδιό του flashx.

Αν πουλάς να κοιτάς πάντα και τις ισοτιμίες να είναι τουλάχιστον σε αυτές τις αγοράς. Μην σε πιάνουν και κορόιδο γιατί στο localbitcoin παίζουν πολλά τέτοια.

Φιλε μου δεν ξέρω πως να το κάνω !!! Πως θα βρω κάποιον για να πουλήσω όπως λες και τι κίνησης ακριβώς πρέπει να κάνω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα την πλατφόρμα του localbitcoin δεν την έχω δουλέψει πολύ. Κοίτα στην φωτογραφία που μου έχεις βάλει αν παρατηρήσεις σου λέει για αγορά bitcoin γιαυτό και το pay μέσω sepa δλδ διατραπεζικής συναλλαγής.

Θα πρέπει να βρεις πώληση bitcoin δλδ sell και στις επιλογές που έχει να είναι μέσω skrill όπως δλδ σου έδειξα εδώ

 

https://paxful.com/sell-bitcoin

 

που στο πεδίο αριστερά έχει και την επιλογή για skrill.

Θα πρέπει όμως να προσέξεις αυτός που θα σου αγοράσει τα bitcoin να είναι αξιόπιστο άτομο και να έχεις καλό reputation γιατί δεν αργεί πολύ και να σε σκαμάρει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το καταφέρνω αδερφέ δοκίμασα κιάλι φορα !!!  Εδώ που σου δείχνω είμαι σωστά ?? Και αν ναι στο δεύτερο  κάτω δεν βρίσκω Skrill δυνατότητα .. !!!! Θέλει 2-3 κλικ τα οποια δεν γνωρίζω πως τα έκανε !!! Και δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ για 2-3 Κλικ ...

Επεξ/σία από billys1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για βάλε την επιλογή all online offers έτσι εμφανίζοντιαι τελικά

 

https://localbitcoins.com/sell-bitcoins-online/eur/moneybookers-skrill/

 

πρόσεχε τα reputation αυτών που αγοράζουν και τις τιμές γιατί βλέπω ότι μερικοί τα θέλουν να τα αγοράσουν και τζάμπα τρομάρα τους... :P

Βλέπε τις ισοτιμίες που παίζουν αυτή την ώρα από το kraken σε ευρώ

 

https://www.kraken.com/charts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...