Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει και το spectrocoin αυτό δλδ χρησιμοποιώ εγώ εδώ  και κανά χρόνο. Τώρα οι χρεώσεις πάνω κάτω οι ίδιες είναι

 

spectrocoin.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hacking Team hacker steals €10K in Bitcoin, sends it to Kurdish anticapitalists in Rojava

 


 

η ίδια ομάδα έχει αφήσει και ένα εκπαιδευτικό υλικό στο pastebin που νομίζω όλοι θα πρέπει να διαβάσουν asap

 


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ποια ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω (λιγοτερα fees για exchange, πιο ασφαλης και η καλυτερη ισοτιμια) για να πουλησω καποια BTC που εχω ωστε να παρω τα χρηματα σε εναν τραπεζικο λογαριασμο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ποια ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω (λιγοτερα fees για exchange, πιο ασφαλης και η καλυτερη ισοτιμια) για να πουλησω καποια BTC που εχω ωστε να παρω τα χρηματα σε εναν τραπεζικο λογαριασμο?

 

 

νομίζω το kraken.com όπως έχω πει και μετά μεταφορά μέσω sepa στον IBAN λογαριασμό σου. Σε δύο μέρες το αργότερο πάντα εργάσιμες έχει κατατεθειμένα τα χρήματα σου. 

15 άτομα ήδη στο slack και η παρέα μεγαλώνει :-) Πάντως στο κεντρικό κανάλι του core γίνονται ομηρικές συζητήσεις και μερικές φορές καυγάδες. Μου αρέσει πόσο άναρχο είναι το chat του.

Για να θυμίσω όποιος θέλει να μπει ο σύνδεσμος είναι αυτός εδώ

 

https://slack.bitcoincore.org/

 

στο κεντρικό κανάλι είναι σχεδόν όλη η bitcoin παγκόσμια κοινότητα από developer, διαχειριστές mining farm, ceo startup φυσικά απλούς χρήστες. Υπάρχει και το κανάλι Greek για εμάς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε λίγο αυτό όσοι έχετε bitcoin node γιατί δέχονται dos επίθεση από συγκεκριμένες ip και υπάρχει η λύση για να τους μπανάρετε


Τα Bitcoin Node σε dos attack από fake SPV clients

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 Μαΐου – Η Bitcoin κοινότητα γιορτάζει την Pizza Day

Στην σημερινή μέρα ορόσημο πραγματοποιήθηκε η πρώτη εμπορική συναλλαγή το 2010 με Bitcoin.

Να θυμηθούμε πόσα πλήρωσε και τι αγόρασε :D

 

I’ll pay 10,000 bitcoins for a couple of pizzas.. like maybe 2 large ones so I have some left over for the next day.  I like having left over pizza to nibble on later.  You can make the pizza yourself and bring it to my house or order it for me from a delivery place, but what I’m aiming for is getting food delivered in exchange for bitcoins where I don’t have to order or prepare it myself, kind of like ordering a ‘breakfast platter’ at a hotel or something, they just bring you something to eat and you’re happy!

I like things like onions, peppers, sausage, mushrooms, tomatoes, pepperoni, etc.. just standard stuff no weird fish topping or anything like that.  I also like regular cheese pizzas which may be cheaper to prepare or otherwise acquire.

If you’re interested please let me know and we can work out a deal.

Thanks,

Laszlo

Bitcointalk.org

 

 

Για άλλη μια χρονιά η κοινότητα αναμένετε να γιορτάσει το γεγονός σε όλο τον κόσμο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω γυρο στα 1000 ευρω 2.30 κατι btc ξερεται αν μπορω να βγαλω παραπανω λεφτα και ποσα πχ αν κανω συναλλαγγη σε paypal η skrill?

 

δλδ τι εννοείς με αυτό? Θέλεις να τα πουλήσεις? που? και μετά τι?

Κατατέθηκε προς ψήφιση από το Ευρωπαϊκό κοινοβούλιο η έκθεση του Γερμανού ευρωβουλευτή και μέλος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής Jakob von Weizsaecker.

Η συζήτηση για το θέμα θα γίνει στο Ευρωπαϊκό κοινοβούλιο ενώ η ψηφοφορία της θα πραγματοποιηθεί την επόμενη μέρα 26 Μαΐου.

 

 

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A8-2016-0168+0+DOC+XML+V0//EL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκθεση της Goldman Sachs για τα blockchain συστήματα 
 
 
αλλά με ένα στρατηγικό της μεγάλο λάθος που νομίζω θα τις στοιχίσει ακριβά στο μέλλον. αν και αναγνωρίζουν την δυνατότητα του Bitcoin ποντάρουν στα κλειστού τύπου blockchain συστήματα
 

Blockchain: Public or private?
We expect private or “permissioned” blockchains to dominate most commercial applications.
The distributed ledger used for Bitcoin is a public ledger that can be read from or written to by anyone who wishes to transact, making it an ideal vehicle for public transactions between individuals who don’t know each other. In fact, the public nature of the Bitcoin ledger is one of the most appealing and novel features of the distributed database. Yet for many high-volume commercial transactions (for example, in securities transactions between counterparties or sharing information between commercial partners in a supply chain), trust is already established among the participants – and in many cases they desire transaction privacy. Private or “permissioned” blockchains behave in the same way as the public blockchain, except that the identity of anyone who attempts to access the blockchain must be validated against a list of pre-validated market IDs. We believe that the vast majority of commercial blockchain applications – particularly in capital markets – are likely to use private or permissioned blockchains
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ τι εννοείς με αυτό? Θέλεις να τα πουλήσεις? που? και μετά τι?

 

εννοω πχ εδω  τα εχω κερδιση απο cloudbet και θελω να τα βαλω πχ skrill η paypal δεν θα παρω καποιο κερδος απο την συναλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H υποτίμηση του Yuan σήμερα έφερε και τρελή άνοδο στο Bitcoin που πλέον παίζει πάνω από τα 470 δολάρια. 30 δολάρια δλδ μέσα σε λίγες ώρες. ΟΙ συναλλαγές και αγορές από κίνα ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο.

 

 

έχουμε και την πρώτη κατοχύρωση πατέντας από την paypal για mobile wallet ψηφιακών νομισμάτων

 

 

UiqcwW7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...