Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από το σημερινό πάνελ συζήτησης του συνέδριου του Coindesk όπου ήταν και ο Gavin και όπου δήλωσε ότι δεν ήθελε να κάνει δηλώσεις για το θέμα. Δηλώσεις όμως έκανε κλέινοντας την συζήτηση το Vitalik δημιουργός του ethereum και νομίζω έβαλε στην σωστή του διάσταση το πως κάποιος μπορεί να αποδείξει ότι είναι ο δημιουργός του bitcoin
 
VB: I will explain why I think he's probably not Satoshi. ((applause)) He had the opportunity to take two different paths of proving this. One path would have been to make this exact proof, make a signature from the first bitcoin block, put the signature out in public, make a simple 10 line blog post, so that Dan Boneh would be convinced and verified.... he would let the crypto community verify this. But instead he has written a huge blog post that is long and confusing and it has bugs in the software and he also says he wont release the evidence. Signaling theory says that if you have a good way to prove something and you have a noisy way to do it, then the reaosn why you picked the noisy way was because you couldn't do it the good way in the first place.

Craig: Hi lol
Gavin: Who r u?
Craig: I'm Satoshi.
Gavin: Ok, sign this with the privkey to the coinbase in the genesis block: "I, Craig Steven Wright, am Satoshi Nakamoto. 15 April 2016."
Craig: Nah, why don't I fly you to London and I'll show you.
Gavin: Sounds great! I love London!
Craig: lol
Gavin: lol
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρόταση έτσι όπως είναι διατυπωμένη περιέχει επενδυτικό ρίσκο. Κάνε ένα μικρό μέρος μόνο απλά να έχεις η καλύτερα χρησιμοποιήσε το καθημερινά. Η χρήση του ανεβάζει και την αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα νομίζω έχει λήξει. Ακόμα και το economist ανέβασε μόλις τώρα άρθρο που επιβεβαιώνει ότι ο τύπος είναι scammer.

 

Craig Wright’s claims to be Satoshi Nakamoto come under fire

 

http://www.economist.com/news/briefings/21698066-onus-on-craig-wright-provide-better-evidence-satoshi-nakamoto?utm_content=bufferf7cb0&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω bitcoin,υπαρχει τροπος ανωνυμης αγορας,γτ και με paysafe  απο εξωτερικο  και δεν δεχονται ελληνικες,εχετε να μου προτεινεται κανενα τροπο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι διάβασα οτι πλέον μπορείς κ από ΑΤΜ easypay Πειραιώς να αγοράσεις ανώνυμα btc μέσω chip chap.Απλά δηλώνεις μούφα τηλ ή κατι τεσπα.Έχει μέρες όμως που το έχω διαβάσει δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ο τύπος έχει γίνει περίγελος συν αυτοί που τον υποστηρίζουν. Μόνο αν υπογράψει το genesis block θα το πιστέψει κάποιος πλέον αν και τόσο scammer που είναι αυτός ο τύπος αν όντος είναι ο Satoshi κανείς δεν πρόκειται να τον αποδεχθεί και καλύτερα που έφυγε. Κανείς δεν θα τον είχε ανάγκη... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι διάβασα οτι πλέον μπορείς κ από ΑΤΜ easypay Πειραιώς να αγοράσεις ανώνυμα btc μέσω chip chap.Απλά δηλώνεις μούφα τηλ ή κατι τεσπα.Έχει μέρες όμως που το έχω διαβάσει δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

φιλε  δηλαδη πας στο ατμ υπαρχει επιλογη συναλλαγης Bitcoin πληκτρολογεις το ποσο ,τη διευθυνση bitcoin τη δικια σου  .ενα ψευτικο τηλ και μετα βαζεις τα χρηματα στο ΑΤΜ και πιστωνονται τα bitcoin στο λογαριασμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...