Προς το περιεχόμενο

Gfk Hellas: Η αγορά gadget στην Ελλάδα για το τρίτο τρίμηνο του έτους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν κυκλοφορείς πχ στο λεωφορείο και βλέπεις γύρω σου στα 50 άτομα τα 10 να κρατάνε πανάκριβα προϊόντα της Apple, τότε ναι, υπάρχουν -ακόμα- λεφτά :Ρ Αυτά τα ίδια άτομα να μην κλαψουρίζουν όμως ότι δν έχουν λεφτά να βάλουν πετρέλαιο και κρυώνουν.

 

Η τάση για επίδειξη με επακόλουθο την στέρηση βασικών αγαθών δεν ξέρω αν είναι ελληνικό φαινόμενο ή αν συμβαίνει και αλλού.

 

Αποστολή από το GT-S5300 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι πλέον οι περισσότεροι αγοράζουμε απ έξω... ΠΧ εγώ έχω κινητό από κινέζικο e-shop και λαπτοπ από το Αμαζον.fr

Φίλε δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά θα σου πω το εξής:  Αναφέρεις την προσωπική σου επιλογή -ή οποία είναι μία γιατί αντιπροσωπεύεις ένα άτομο, τον εαυτό σου δηλαδή- ως παράδειγμα για το που αγοράζουμε οι περισσότεροι από εμάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά υπάρχουν! Για παράδειγμα εγώ το μόνο gadget που αγοράζω είναι μπαταρίες για τα gadgets που απέκτησα πριν την κρίση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά πενταετία όσοι σέβονται τους πελάτες θα έχουν επιβιώσει. Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν πως the Client is a King not m@l@k@s.  

 

 

Εκτος αυτου η οικονομια στην Ελλαδα ειναι ετσι φτιαγμενη που δεν επιτρεπει σε μια επιχειρηση να ανθισει . π.χ ποιο πολυ στοιχιζουν τα μεταφορικα απο Περιστερι για Αιγαλεω , παρα απο Λονδινο, για να μην μιλησουμε για Κινα .

Την ιδια στιγμη που το λιμανι του Πειραια εχει γινει η εισοδος αυτων των προιοντων στην Ευρωπη .

Βεβαια ολα αυτα σιγα σιγα γυρνανε πισω και μας επιρεαζουν ολους αρνητικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά θα σου πω το εξής: Αναφέρεις την προσωπική σου επιλογή -ή οποία είναι μία γιατί αντιπροσωπεύεις ένα άτομο, τον εαυτό σου δηλαδή- ως παράδειγμα για το που αγοράζουμε οι περισσότεροι από εμάς.

Μπες στις προσφορές να δεις από που αγοράζει ο κόσμος ψηλέ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πιο παραπλανητικό πράγμα απο τη σύγκριση μεταξύ τριμήνων. Η σύγκριση πρέπει πάντα να γίνεται με τον προηγούμενο χρόνο, αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "λεφτά υπάρχουν" που λέτε ορισμένοι δεν καταλαβαίνω

Δηλαδή την συνεχη πτώση του τζίρου που φαίνεται στο άρθρο ,δεν την βλέπετε?

Ακριβώς αυτό.

 

Επίσης, όσοι πιστεύουν ότι όλος ο κόσμος εξακολουθεί να τρέχει πίσω από το iPhone ή αντίστοιχες ακριβές συσκευές, είναι εκτός πραγματικότητας. Τα τελευταία 2 χρόνια > 50% της αγοράς είναι σε smartphones με λιανική τιμή πώλησης έως €200. To iPhone πουλάει ακόμη, αλλά όχι όπως νομίζουν μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα Captain, όλοι βάλαμε το λιθαράκι μας σ'αυτό! Εσύ πχ από πού πόσταρες το comment;;;

;)

 

 

Ξέρεις ότι παίζει να πόσταρε από κανα pc με pentium 3 έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...