Προς το περιεχόμενο

Νέα 3play πακέτα από τη Cyta με συνδυασμό τηλεφωνίας, Internet και τηλεόρασης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην παρουσίαση νέων 3play προγραμμάτων τα οποία συνδυάζουν τηλεφωνία, Internet και πλέον τηλεόραση, προχωράει από σήμερα η εταιρεία Cyta.Το κόστος των 3play πακέτων όπως αναφέρονται στην ιστοσελίδα της Cyta ξεκινάει από τα €19 έως τα €41 και σε αυτά περιλαμβάνονται συνδέσεις ADSL ή VDSL, τηλεφωνία καθώς και το βασικό πακέτο τηλεόρασης.

 

Αναλυτικά οι χρεώσεις των 3play πακέτων είναι οι εξής

  • 3play 4Mbps/512Kbps με κόστος €19
  • 3play 8Mbps/1Mbps με κόστος €22
  • 3play 24Mbps/1Mbps με κόστος €26
  • 3play 24Mbps/ 1Mbps με κόστος €41 (ενισχυμένο)
  • 3play 35Mbps/3Mbps με κόστος €32
  • 3play 50Mbps/10Mbps με κόστος €38
Το ενισχυμένο πακέτο των 24 Mbps περιλαμβάνει απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά, 100 λεπτά σε κινητά τηλέφωνα και απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα 50 διεθνών προορισμών.

 

Το βασικό πακέτο τηλεόρασης το οποίο περιλαμβάνεται σε κάθε 3play πακέτο, περιέχει τα εξής κανάλια

  • Όλα τα ψηφιακά κανάλια Digea
  • Ντοκιμαντέρ: National Geographic, National Geographic Wild, History Channel
  • Παιδικά: Baby TV, Disney Channel
  • Γενικού Ενδιαφέροντος: World Fashion, Food Network, Trace Sports
  • Ειδησεογραφικά: Euronews, Bloomberg, RT, France24, Sky News
  • Αθλητικά: Cytavision Sports
  • Μουσικά: Trace Urban
  • Ενηλίκων: Blue Hustler
Το πρόσθετο πακέτο ψυχαγωγίας με κόστος €3 περιλαμβάνει τα κανάλια FOX, FOX Life, Disney XD, Disney Junior ενώ με κόστος €9 παρέχεται το πρόσθετο πακέτο ενηλίκων με τα κανάλια Dorcel, Hustler, Daring.

 

Οι χρεώσεις σε πακέτα χρόνων ομιλίας κυμαίνονται ενδεικτικά από τα €3 για 200 λεπτά ομιλίας σε σταθερά τηλέφωνα εντός Ελλάδος, με τις απεριόριστες κλήσεις να χρεώνονται επιπλέον €9 στο πακέτο 3play που θα επιλέξει ο ενδιαφερόμενος. Επιπλέον με οποιοδήποτε πρόγραμμα ομιλίας προς κινητά Ελλάδος ή σταθερά τηλέφωνα διεθνών προορισμών, η Cyta προσφέρει δωρεάν για 1 χρόνο απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά Ελλάδος καθώς και δωρεάν ενεργοποίηση.

 

Όλες οι αναλυτικές χρεώσεις και οι παροχές των νέων 3play πακέτων από τη Cyta, μπορείτε να τις δείτε στην παρακάτω ιστοσελίδα της εταιρείας.

 

Link.png Site: Cyta 3Play Πακέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλουτσικο βήμα για την cyta αλλά και πάλι η Ελλάδα είναι πολύ πίσω σε θέματα κόστους υπηρεσιών δικτύωσης εκεί που σε.άλλα κράτη είναι.σχεδόν.δωρεάν...'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωταπριλιά είναι σήμερα μάλλον και μας κάνει πλάκα με αυτή τη τιμή!!! ΑΛΛΑ δεν γελάσαμε!!! :(

 

Γιατί αυτό και όχι την προσφορά της Nova-Forthnet με 30 ευρώ;;;;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βασικό πακέτο τηλεόρασης δηλαδή δίνει τα της digea και αλλα 16 κανάλια;;;; ρε cyta πλάκα μας ξηλωθηκες πάλι, μη δίνεις τόσα, δε θα ξέρω τι να πρωτοδώ. Και το Τηλ θα είναι πάλι VoIP; τα σπάτε απο ποιότητα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Το πρόσθετο πακέτο ψυχαγωγίας με κόστος €3 περιλαμβάνει τα κανάλια FOX, FOX Life, Disney XD, Disney Junior ενώ με κόστος €9 παρέχεται το πρόσθετο πακέτο ενηλίκων με τα κανάλια Dorcel, Hustler, Daring.

 

 

Γιατί δεν φτάνει ένα κανάλι για τσόντες; Δίνουν το blue hustler στο βασικό πακέτο. Ζapping στις τσόντες;

  :-D  :-D

 

Το πιο σκληρό από τα 4 κανάλια αυτά ποιο είναι;  B)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cone

 

Τουλαχιστον η Cyta με το VOIP εχει εξαιρετικη ποιοτητα ομιλιας, ενω η Forthnet δεν καταλαβαινεις τι σου λεει ο αλλος απο την αισχρη ποιοτητα.

 

Αστα λοιπον γιατι προφανως δεν τα κατεχεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αθλητικα βλεπω αναφερει το Cytavision Sports . Εννοει ολα τα καναλια Cytavision Sports  απο 1 μεχρι 5; 

Δηλαδη θα μπορουμε να βλεπουμε Champions League ;

 

Α και κατι αλλο η ενεργοποιηση της υπηρεσιας για υφισταμενους πελατες ειναι δωρεαν;

 

Edit : Ακυρο απ οτι βλεπω στην σελιδα τους ,δεν θα εκπεμπει τα 5 cytavision sports αλλα ενα καναλι που θα δειχνει μονο κυπριακους αγωνες.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ΟΤΕ tv... Οποίος το χει το καταλαβαίνει κ οποίος δεν εχει χάνει πολλα. Απ το να ψαχνεσαι με οτιδήποτε άλλο προβληματικό και ελλειματικο βάζεις ΟΤΕ κ ξενοιαζεις. Και για όσους θέλουν να βλέπουν την ομάδα τους ας πάνε για για μια μπύρα έξω με παρεα κάθε Κυριακή! Κάλι κανει... Ααααα! Και cyta.... Καληνύχτα.. όταν βρέχει στην τηλεόραση δείχνει ωραία ενιδρυα το Nat wild

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>@cone</p>

<p> </p>

<p>Τουλαχιστον η Cyta με το VOIP εχει εξαιρετικη ποιοτητα ομιλιας, ενω η Forthnet δεν καταλαβαινεις τι σου λεει ο αλλος απο την αισχρη ποιοτητα.</p>

<p> </p>

<p>Αστα λοιπον γιατι προφανως δεν τα κατεχεις ...</p>

Εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου, είχα Cyta για κάνα χρόνο και αυτό που έζησα με το τηλέφωνο δεν υπάρχει.

Της περισσότερες φορές άκουγα και με άκουγε ο άλλος σαν ρομπότ, και επίσης όταν είχα διακοπή ρεύματος το τηλ δεν δούλευε γιατί ήταν μέσω voip.

Βάζοντας φορτηνετ εδώ και 2 χρόνια δεν αντιμετώπισα σε πληροφορώ κανένα απολύτως πρόβλημα με την τηλεφωνία που είναι κανονικά μέσω μπριζας όπως του ΟΤΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ζω 8 χρονια Αθηνα, και εχω αλλαξει ολες σχεδον τις εταιριες και στις αναγραφω και μαλιστα σε σειρα: οτε, forthnet, ontelecoms, cyta,hol wind!!!! Για καμία δεν εχω να πω τα καλυτερα λογια, αλλα και απο καμια δεν εχω μεγαλυτερα παραπονα απο αλλη!!!! Και αν σκεφτω και κυκλο παρεας μπορω να προσθεσω πως εκτος αν καποια εταιρια εχει μια συγκεκριμενη περιοδο μεγαλα προβληματα πχ. στο tech support, στην σταθεροτητα δικτυου, κλπ.. τοτε πραγματικα θεωρω 50-50 το αν θα συναντησει καποιος προβλημα.... Ετυχε να ειμαι σε καποιο παροχο και να σερνονται τα παντα ενω σε φιλο μου να παει σφερα, ετυχε να εχω το καλυτερο support σε αλλον παροχο και φιλος μου να μην βγαζει ακρη με τους τεχνικους και να μην εχει ιντερνετ για 1 μηνα....Τις προαλλες ετυχε να αλλαξω σε προσφορα στα 30ε και να μου λενε οτι εκλεισα στα 40!!!!μετα απο 4 μηνες εβγαλα ακρη.....
Εχω φτασει πλεον σε σημειο με τις τοσες προσφορες που κανουν ολοι( και το εχουν παρακανει με τα τηλεφωνα) , να με παιρνουν και να με ρωτανε αν εχω εμπειριες με τη συγκεκριμενη εταιρια οι γνωστοι μου!!!
Και σε ολες καταληγω στο 50-50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Cyta να σταματήσει να κάνει προσφορές και να κοιτάξει γιατί το modem χάνει ip μια φορά τη βδομάδα σταθερά.

Είναι το 3το modem που άλλαξα. (Αναφέρομαι σε Cyta κύπρου αλλά... μια εταιρία είναι :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεφωνια της forthnet ειναι για τα μπαζα. Λες και μιλαω απο κινητο με καλυψη G.

Κι αυτο γιατι η Forthnet στο κομματι της τηλεφωνιας (αλλα και του adsl) κοβει ενα σεβαστο φασμα συχνοτητων. Βεβαια αυτο δεν το καταλαβαινουμε ολοι με τον ιδιο τροπο γιατι δεν ακουμε με τον ιδιο τροπο.

 

Στο καθαρο voip δεν εχεις τετοια προβληματα. 3 χρονια Cyta δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με την ποιοτητα της τηλεφωνιας.

Στο ιντερνετ παλι, εχω διαπιστωσει τους τελευταιους μηνες αλματα, εγω προσωπικα που παιζω games online εχω τα καλυτερα pings απο καθε αλλο παροχο και πιανω σχεδον παντα τη μεγιστη ταχυτητα.

 

Κι αν το μειονεκτημα ρε συ ειναι οτι πεφτει το ρευμα, εε τοτε θελω να πιστευω οτι το προβλημα ειναι πιο χοντρο απο το οτι δεν θα εχεις τηλεφωνο, το οτι δεν θα εχεις φως και ψυγειο ας πουμε δεν σε απασχολει κι ιδιαιτερα!

 

Μην τρελαθουμε και τελειως, συγκρινουμε Forthnet με Cyta....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου, είχα Cyta για κάνα χρόνο και αυτό που έζησα με το τηλέφωνο δεν υπάρχει.

Της περισσότερες φορές άκουγα και με άκουγε ο άλλος σαν ρομπότ, και επίσης όταν είχα διακοπή ρεύματος το τηλ δεν δούλευε γιατί ήταν μέσω voip.

Βάζοντας φορτηνετ εδώ και 2 χρόνια δεν αντιμετώπισα σε πληροφορώ κανένα απολύτως πρόβλημα με την τηλεφωνία που είναι κανονικά μέσω μπριζας όπως του ΟΤΕ.

 

Ότι και να λέτε παιδιά άκρη δεν θα βγει. Εγώ είχα forthnet και είχα προβλήματα ο άλλος είχε forthnet και δεν είχε προβλήματα, εγώ έχω cyta και δεν έχω προβλήματα ο άλλος έχει cyta και κλαίει. Δεν βγαίνει άκρη.

 

Πάντως τι λέτε συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...