Προς το περιεχόμενο

Linux Mint


NikosTsolakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακου εξυπνακια, πολλοι θελουν να μαθουν λινοξ , αλλα οκ πολλοι κανουν ορθρογραφικα .. καλως ή κακως ..

Άμα θέλει να μάθει λίνουξ τι σκατά κάθεται και ρωτάει στο troll-o-φόρουμ ρε μάστορα;Το google τι δουλειά κάνει;

Άμα δεν γουστάρει την φάση zero fucks were given again. Σιγά μην στήσω και επίδειξη στο σπίτι του για να του παρουσιάσω το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θέλει να μάθει λίνουξ τι σκατά κάθεται και ρωτάει στο troll-o-φόρουμ ρε μάστορα;Το google τι δουλειά κάνει;

Άμα δεν γουστάρει την φάση zero fucks were given again. Σιγά μην στήσω και επίδειξη στο σπίτι του για να του παρουσιάσω το λειτουργικό.

φιλαρακι, οπως εχουν πει και αλλοι , δεν υπαρχει ηλιθια ερωτηση ... υπαρχουν ηλιθοι βλακες και τρολλαρουν .

μαστορα... πας σπιτι του η παιρνεις το μηχανημα ... του βαζεις οτι σκατα γουσταρεις που να δουλεψει ... οχι

gentoo και αμεσως tty και βαλει μονος γραφικο περιβαλλον .. οτι υπαρχουν επιλογες υπαρχουν ... εσυ βαζεις οτι θελεις για να δουλεψει

.. δεν γουσταρεις gentoo βαλτου arch δεν γουσταρεις arch βαλτου linux mint debian edition ( debian καθαρο μακρια ) δεν γουσταρεις lmde βάλτου opensuse current με το evergreen ...

 

δειξτου πως θα κανει αναβαθμίσεις θα βαζει προγραμματα με το gui ( για arch σε εναν γνωστο μου εχω βάλει arch + kde + apper )

ακόμα το δουλευει ..

 

εμ τι τζάμπα θα το κάνεις και θα του βάλεις arch / gentoo 20 € ταρίφα . ενω στις ετοιματζηδικες 5 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Που είχα μείνει;

-Εκεί που του ειχες ανοίξει τα πόδια

-Και μετα του τραβήξα και ενα rm -rf / ενώ του είχα πιάσει κουβέντα και τον είχα και ματ σε 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν βελτιωθείι αρκετά τα πράγματα. Θυμάμαι όταν πριν χρόνια εγώ σε ένα forum είχα κάνει μια παρόμοια ερώτηση για να εγκαταστήσω linux με είχαν βρίσει κανονικά σε pm για το πόσο άχρηστος και ηλίθιος είμαι και άλλα κοσμιτικά επειδή είχα το θράσος να νομίζω ότι μπορώ να βάλω και να δουλέψω linux.

Φυσικά τοιυς έγραψα στα παπα.. μου και από τότε χρησιμοποιώ linux κανονικά και μίσισα όλες αυτες τις κομπλεξάρες και καλά linux guru του κόλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ένα δεν κατάλαβα,απο πότε πρέπει να  έχεις ανταγωνιστεί τον μπαμπινιώτη σε διαγωνισμό ορθογραφίας για να βάλεις linux??
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ένα δεν κατάλαβα,απο πότε πρέπει να  έχεις ανταγωνιστεί τον μπαμπινιώτη σε διαγωνισμό ορθογραφίας για να βάλεις linux??

 

 

Πιστεύω οτι δεν το είπαν με τόσο μεγάλη κακία, αλλα αναφέρθηκε περισσότερο γιατί στο linux γράφεις αρκετά σε terminal, όποτε δεν πρέπει να κάνεις λάθη

 

guys peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry κιόλας, αλλά στη προκυμένη περίπτωση δεν μιλάμε ουτε καν για την ίδια γλώσσα...ελληνικά το ενα αγγλικά το άλλο...ο τύπος μπορεί να ήταν ξεφτέρι στα αγγλικά...στο κάτω κάτω ολοι στην αρχή της γνωριμίας τους με το linux τις εντολές τις βλέπεις απο κάπου...και στα αγγλικα πιο δύσκολα κάνεις ένα ορθογραφικό λάθος αφου δεν υπάρχουν 52000 διαφορετικα η,ι,υ,ει,οι κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω μερικοί πήρατε από τα μούτρα ένα νέο παιδί χωρίς κανένα λόγο μόνο και μόνο για να ικανοποιήσετε τον κυνισμό σας. Είναι πολύ καλό που ρωτάς έτσι θα μάθεις και μην απογοητεύεσαι ακόμα και αν αυτά που ρωτάς φαίνονται χαζά στα μάτια των άλλων. Θα βρείς πολλές πληροφορίες εδώ μέσα από παλαιότερα θέματα αλλά έχεις και τη δυνατότητα της φυσικής παρουσίας του δασκάλου σου. Θέλει λίγο λίγο διάβασμα και να μην περιμένεις να τα μάθεις όλα αμέσως, ο χρόνος είναι φίλος σου και μην τον φοβηθείς. Ρώτα τον τα πάντα και μην ντραπείς. Αν έχεις ήδη βάλει ubuntu και θες να τα ξεφορτωθείς μπορείς εύκολα να τα βγάλεις χωρίς format, αρκεί να διαγράψεις το partition τους και στη συνέχεια να επαναδημιουργήσεις το mbr βάζοντας το CD σου των windows7 ανοίγοντας cmd και δίνοντας την εντολή

 

BootRec.exe /fixmbr

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν παιρνω κανεναν απο τα μουτρα....κατα καιρους εχω κατσει και εχω ποσταρει τα ιδια και τα ιδια με υπομονη.

 

2 πραγματα απεχθανομαι ομως

 

1.την ανορθογραφια ....οκ οφφτοπικ και ξερω η ευκολη απαντηση ΠΑΝΤΑ ειναι...ειμαι δυσλεκτικος ή κατι παρομοιο

 

2. το να μην ψαχνει ο αλλος την λυση απο μονος του..το ρημαδι το γοογλε γιατι υπαρχει απορω...τις μισες απαντησεις που χω δωσει...σωστες ή μη τις εχω γοογλαρει..εχω ασχοληθει δηλ 5 λεπτα για κατι που ρωταει καποιος και βαριεται να ασχοληθει ο ιδιος.

Δηλαδη σου λεει σιγα μην κουραστω...θα ποσταρω το προβλημα μου και ασε τους αλλους να ψαχνουν.

Μιλαω γενικα....

 

Ειδικα δε για το ubuntu γινεται της ποτανας στο γοογλε απο σαιτς  και φορουμς με οδηγιες/λυσεις για το καθετι!!!

 

 

@jemadux

ακομα περιμενω να μου πεις γιατι μακρυα απο το debian ?

δεν εχει την εντολη rm ? δεν παιρνει παραμετρο -rf ?μια χαρα την εχει...τι σε χαλαει λοιπον?!?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jemadux

ακομα περιμενω να μου πεις γιατι μακρυα απο το debian ?

δεν εχει την εντολη rm ? δεν παιρνει παραμετρο -rf ?μια χαρα την εχει...τι σε χαλαει λοιπον?!?!

^ This...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ακομα δεν καταλαβα γιατι μακρυα απο debian ?

για τον αρχαριο χρηστη δεν κανει .. οκ θελει ο αρχαριος χρηστης flash player ...σωστα ; αμα του βαλεις αυτο απο τα repos δεν θα εχει καλη υποστηριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πάντως γιατί συνεχίζετε να ασχολέιστε σε ένα τόπικ

**που το άνοιξε κάποιος που έχει δάσκαλο πληροφορικής και ΔΕΝ ρωτάει αυτόν

**που είναι φως φανάρι οτι ΔΕΝ τον ενδιαφέρει να μάθει Linux αλλά κάποιος του είπε "είναι όλα τζάμπα εκεί", το πίστεψε και όταν θα διαπιστώσει ότι δεν είναι έτσι θα ξαναγυρίσει εκεί που είναι και τώρα.

 

Κατά καιρούς βοήθησα όσο μπόρεσα, κάποιους (λίγους/πολλούς είναι αδιάφορο) να γνωρίσουν το Linux. Όσοι ασχολήθηκαν, σήμερα ξέρουν 100 φορές παραπάνω από μένα. Το μοναδικό για το οποίο σιγουρεύτικα όλα αυτά τα χρόνια είναι ένα : οι freeloaders ΠΟΤΕ δεν έμαθαν Linux. Απλά έρχονται και παρέρχονται.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...