Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση παιδια...το παιχνιδι παιζετε χωρις χειριστηριο??δεν εννοω προφανως τυπικα αλλα ουσιαστικα.

ευχαριστω.

Αν σε βολευει γιατι οχι. Αν θες την γνωμη μου για τετοια games θελεις οπωσδηποτε χειριστηριο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερωτηση παιδια...το παιχνιδι παιζετε χωρις χειριστηριο??δεν εννοω προφανως τυπικα αλλα ουσιαστικα.

ευχαριστω.

Φτιαγμένο για gamepad είναι :P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση παιδια...το παιχνιδι παιζετε χωρις χειριστηριο??δεν εννοω προφανως τυπικα αλλα ουσιαστικα.

ευχαριστω.

Παίζετε χωρίς χειριστήριο...

Αν είσαι πιανίστας. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση παιδια...το παιχνιδι παιζετε χωρις χειριστηριο??δεν εννοω προφανως τυπικα αλλα ουσιαστικα.

ευχαριστω.

Κατα προτιμηση ειναι απο τα παιχνιδια που τα παιζεις κυριως με Controller(ευτυχως στο Pc εχουμε απειρες επιλογες καθως λειτουργουν ολα τα Controllers :D)

Βασικα παιξε το παιχνιδι να το βγαλεις μια φορα γιατι ουτως ή αλλως μετα θα το παρατησεις.Πιο πολυ εγινε θεμα για τις απαιτησεις στην Vram που ζηταγε και για αυτο θα μεινει το παιχνιδι παρα σαν ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι βλεπε πχ το τελος του Bioshock Infinite που ηταν τοσο καλο που το κουβεντιαζε ο κοσμος για μηνες,παρολο που το παιχνιδι σαν gameplay δεν ηταν  τιποτα το ιδιαιτερο.

 

Κριμα γιατι ειχε καποιες καλες ιδεες το Mordor αλλα κυριως το Story και το οτι ηταν αρκετα επαναλαμβανομενο απο πολυ νωρις ηταν που ξενερωσε αρκετους,αλλα σε γενικες γραμμες ειναι καλο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τωρα μου φαινεται ψιλοβαρετο παντως..ισως δεν εχω καταλαβει καλα τα θεματα με captains κτλ...

Στην αρχή έφαγα κρυάδα και μόλις κατάλαβα τη φιλοσοφία κόλλησα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πώ και εγώ την εμπειρία μου, με το πληκτρολόγιο/ποντίκι, έπαιζε άνετα.

 

Ειδικά στις μάχες που σου την πέφτουν 15+ εχθροί και πρέπει να γυρίζεις 180 μοίρες, δεν νομίζω οτι με τον gamepad θα είχες την ίδια ταχύτητα/ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο ''κακο'' του controller αν μπορεις να το πεις κακο ειναι οτι τα execution moves γινονται με το πατημα δυο κουμπιων (aka batman) και σε μερικους συνδυασμους μπορει να fail-αρεις. Εγω δεν εχω καποιο θεμα αν εξαιρεσεις οταν χρειαζεται να πατησω το Χ και Υ οπου μερικες φορες λογω της θεσης των buttons στο 360 controller δεν το παταω καλα και fail-αρω και εγω με την σειρα μου. Δεν συμβαινει παντα εννοειται.

 

Στο πληκτρολογιο ειναι σε ενα κουμπι το καθε ενα execution αρα σε αυτο ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα. Αλλα δεν μπορω να παιξω τετοια games με mouse και keyboard. Δεν εχεις vibration καταρχην και δεν εχεις και την καλυτερη αποκριση στις κινησεις. Γυριζοντας την καμερα ή οταν  κινεις τον χαρακτηρα με το ποντικι κανει σπαστικες κινησεις οπως και στο πληκτρολογιο  οπου δεν μπορεις να πας λιγο αργα/αργα/γρηγορα/πολυ γρηγορα. Αυτο γινεται μονο με τα αναλογικα.

 

Πιστευω οτι και οι devs ακομα και στο pc ειναι με ενα controller στο χερι οταν φτιαχνουν τετοια games. Γενικα με το controller το νοιωθεις καλυτερα το game. Στα first person shoot em up εννοειται ποντικι και πληκτρολογιο.

 

 *Ενα καλο mouse με vibration θα ηταν ενδιαφερον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποντίκι με δόνηση το έχω σκεφτεί κι εγώ, αλλά νομίζω ότι παραείναι ευαίσθητο για να δονείται κιόλας, αν μπορούσε να σου δώσει δόνηση ώστε να μην κινείται παράλληλα το μάτι θα ήταν όντως ενδιαφέρον

 

όσο για το som, νομίζω κι εγώ ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι φτιάχτηκε για controller δεν είναι για ποντίκι..

 

γενικά το controller λόγω των κονσολών δουλεύει τέλεια σε όλα τα είδη, ακόμα και είδη που θεωρούνται καλύτερα να παίζονται με ποντίκι/πληκτρολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα παίζεται με keyboard, αλλα είναι σαν το DMC με πολυσύνθετο combat και το gamepad το κάνει πολύ πιο εύχρηστο.

 

p.s. καλά βασικά στο DMC τα ultra combo τα ξεχνούσες με keyboard :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καναν οδηγο που να δειχνει τι στον κορακα πραγματικα κ πως πρεπει να το κανουμε  ψαχνω...

ειδικα εαν ηταν στα ελληνικα θα μουν πιο καλα ...

αν εχει βρει κανεις κ θελει ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...