Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο full screen εχει tearing να ξερεις ακομα και αν ενεργοποιησεις το vsync. Μονο αν το βαλεις borderless λυνεται το θεμα ή ενεργοποιησεις vsync μεσω του cp της gpu σου.

 

Το game παντως οταν ξεκινας και φορτωνει τον κοσμο γυρω σου, θελει ενα λεπτο για να στρωσει η αποδοση.

 

Στον ssd οποιος εχει χωρο να το βαλει.

 

Εγω οτι κολλημα ειχα/εχω ειναι μονο μερικα sec στην αρχη οταν μπαινω στο game, oπου ο hdd μου δουλευει σαν τρελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ssd ήθελε λίγα sec να στρώσει

 

Σιγά σιγά μου φαίνεται θέλουμε πιο μεγάλους ssd με τα γομαροπαίχνιδα που βγαίνουν, δε γίνεται να έχεις 1-2 τη φορά εγκατεστημένα ίσως πάρω κάνα φθηνιάρη 256 μόνο και μόνο για αυτή τη χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν τώρα και οι δυο κονσόλες blu-ray drive και λένε αντίο στο compression οι developers, δύσκολοι καιροί για gaming σε ssd. Είχε το amazon τον 1tb Evo νομίζω 200-300 ευρώ που ήταν καλή προσφορα στο black friday αλλα δεν είχα cash τότε να τον αγοράσω και πήρα τα Senn 598.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δε γίνεται να κάνουμε downgrade σε μηχανικούς, άλλωστε πολλοί είμαστε καιρό τώρα με 120-8αρηδες (κάτι 60/80αρηδες νομίζω ότι αντικαταστάθηκαν γρήγορα) που αντικειμενικά ποτέ δεν ήταν και πολύ μεγάλοι, ήταν απλά λογικό το κόστος τους τότε

 

Τώρα όποιος πάρει θα πάρει τουλάχιστον 250αρη που είναι εντάξει, άλλα από 500αρη και πάνω λες ότι ησυχασες

 

Αν δεν έχεις τα παιχνίδια και με 120 είσαι καλά, αλλά και στα παιχνίδια βοηθάει, ειδικά όταν είναι τόσο μεγάλα και πρέπει να φορτώνει συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ, στο Dragon Age: Inquisition πχ κόβεις φλέβες άμα δεν το έχεις σε SSD. Το SoM ευτυχώς δεν έχει παρα πολλά loading screen οποτε κάτι γίνεται και με HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον SSD ακόμη δεν έχω παίξει παιχνίδι που να τον χρειαστώ. Με 120αρι είμαι για αυτό όλα μπαίνουν στο 1TB Caviar Blue μου και τρέχουν κανονικά. Εμένα πάντως το παιχνίδι θέλει 5 δεύτερα για να στρώσει όταν ξεκινάει, και το έχω και σε HDD. Αναφέρομαι σε κάτι κολλήματα που έχει μέχρι να πηδήξεις από το κτήριο. Μετά πάει μια χαρά.

 

Επίσης αυτό με το loading δεν ισχύει πάντα. Στο CS:GO με όλα τέρμα τα settings κάνει ακριβώς την ίδια ώρα να φορτώσει και από HDD και από SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για SSD, κάποια όμως τον ζητάνε.Θυμάμαι τότε στις αρχές με το πρώτο Crysis, η διαφορά μεταξύ SSD και HDD ήταν η μέρα με τη νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο ειναι το πρόβλημα..

 

https://forums.geforce.com/default/topic/784939/heavy-stutter-shadow-of-mordor-with-ultra-hd-textures-without-reaching-4-gb-vram-usage-/

 

Και λύση καμια.. Μετα απο ωρα οταν γυρισεις αποτομα την καμερα, κολλαει εκνευριστικά.. Οι αλλοι υποστηριζουν οτι δεν ειναι real 4gb Vram της 970,λολ..θα δοκιμασω χωρίς τα Hd textures, δεν γαμιεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο ειναι το πρόβλημα..

 

https://forums.geforce.com/default/topic/784939/heavy-stutter-shadow-of-mordor-with-ultra-hd-textures-without-reaching-4-gb-vram-usage-/

 

Και λύση καμια.. Μετα απο ωρα οταν γυρισεις αποτομα την καμερα, κολλαει εκνευριστικά.. Οι αλλοι υποστηριζουν οτι δεν ειναι real 4gb Vram της 970,λολ..θα δοκιμασω χωρίς τα Hd textures, δεν γαμιεται..

 

Αυτό που σου είπα το δοκίμασες? Εμένα πως μου πήγαινε καλά χθες που το έπαιζα έτσι? Όταν το ξαναβάλω και συνεχίσω να παίζω θα πω αν μου πήγε καλά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα το δοκιμασω.

 

Ρε σεις λετε??? http://wccftech.com/users-reporting-memory-allocation-issues-4-gb-gtx-970-graphics-cards-games-utilizing-full-vram/ 

 

Θα δοκιμασω και εγω να δω αν μπορω να τρεξω το benchmark του afterburner πανω απο 3gb!! LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα το δοκιμασω.

 

Ρε σεις λετε??? http://wccftech.com/users-reporting-memory-allocation-issues-4-gb-gtx-970-graphics-cards-games-utilizing-full-vram/ 

 

Θα δοκιμασω και εγω να δω αν μπορω να τρεξω το benchmark του afterburner πανω απο 3gb!! LOL

To λινκ εγινε φαντασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ..Τεσπα εκανα το τεστ του msi,κανονικα μου εδειχνε μεχρι 3845mb στο Vram test... Αλλοι λενε οτι θελει 6gb για smooth,και αλλοι οτι παιζουν ηδη με μια 970 νερακι το game αυτο..Τεσπα,δεν βλεπω να καταληγω καπου,αν και ημουν κοντα :P,οποτε high textures και ειμαστε κομπλε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως υπερβολικος ντορος για το συγκεκριμενο παιχνιδι που δεν χρειαζεται καθολου. Ουτως ή αλλως μολις αρχισει να βγαινει κανενας νεος σοβαρος τιτλος τυπου Witcher(το Gta εχει βγει εδω και καιρο γιαυτο και δεν το αναφερω γιατι δεν ειναι κατι φρεσκο)θα ξεχαστει και καλυτερα γιατι κουραστικα παντου να το βλεπω να παιρνει βραβεια λες και ειναι το παιχνιδι της 10ετιας..Ειδικα με τετοιο Story που ειχε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...