Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα παει,δεν με εχει ενοχλησει μεχρι στιγμης,μαλλον θα την κρατησω περισσοτερο απο οσο υπολογιζα :P

Το θεμα δεν ειναι ποσο θα την κρατησεις αλλα τι αλλο μπορεις να βρεις που να ειναι καλυτερο απο αυτο,και ποσο θα παει το μαρουλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανέφερα οτι ειναι αυθεντικό, ουτε Ram ειναι panw απο 3gb δεν παει... Εχω feeling εγω οτι ειναι καποιο απο τα settings..

Borderless, το έχουμε πει 1000 φορές

4gb ram??????

Κι εγώ 4 έχω, πόσα νομίζεις ότι χρειάζεσαι πραγματικά για games;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderless, το έχουμε πει 1000 φορές

Κι εγώ 4 έχω, πόσα νομίζεις ότι χρειάζεσαι πραγματικά για games;

Και τοτε γιατι σου λενε Recommended 8gb ram???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τοτε γιατι σου λενε Recommended 8gb ram???

Πού θες να ξέρω; Ή πρώτη φορά είναι που λένε υπερβολές;

 

Εγώ το παιχνίδι πάντως μια χαρά το έπαιξα και δε μου εξάντλησε τη ram

 

Δε προτείνω σε κάποιον να φτιάξει pc με μόλις 4 σήμερα, απλά σου λέω ότι δε παιζει ιδιαίτερο ρόλο στα games μιας και έχω ξεμείνει εδώ και χρόνια με λίγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλε High Textures και το πρόβλημα λύθηκε, οτιδήποτε παραπάνω εχει κολλήματα... Δεν ξερω πραγματικά τι μπορει να ειναι... Ειχα 290 και ολα max 1440p επαιζα νερο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4GB RAM που έχει φταίνε, το παιχνίδι χρησιμοποιεί/θέλει ''Total available graphics memory''.Εγώ με 8GB RAM και 4GB στην GPU, έχω 8172MB total available και το παιχνίδι θέλει 6GB+.Πολλά από τα τελευταία παιχνίδια όταν λένε 4GB Vram ας πούμε(Evil Within/Mordor κλπ) εννοούν το total available και όχι την καθαρή Vram της GPU.Γενικά οι developers τα 'χουν σκατώσει με το πως χρησιμοποιούν τη μνήμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To shuttering αν δεν κάνω λάθος δεν έχει να κάνει με την vRAM. Και εγώ είχα υπερβολικό shuttering με την 970 με vsync ενεργοποιημένο, μέχρι που το απενεργοποίησα και έβαλα το adaptive sync της nvidia. Τώρα το παιχνίδι πάει νεράκι.

 

By the way, το παιχνίδι μου αρέσει πολύ. Σεναριακά δεν λέει και πολλά αλλά δεν είναι και αδιάφορο. Έχει ωραίο κόσμο με πολύ πλούσιο σύστημα μάχης και αναβαθμίσεων για τέτοιου είδους παιχνίδι. Τα γραφικά του όπως ειπώθηκε γίνονται αρκετά πιο όμορφα από το 2ο χάρτη στον οποίο μπήκα σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βαλει HD textures,και τα Ingame textures στο Ultra και σου παει νερακι?? Μεχρι και στο pc μου εχω Stuttering τελικα,και μαλλον φταινε τα ultra textures,στο high παει νερο,στα ultra μετα απο ωρα αρχιζει και κολλαει το συμπαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βαλει HD textures,και τα Ingame textures στο Ultra και σου παει νερακι?? Μεχρι και στο pc μου εχω Stuttering τελικα,και μαλλον φταινε τα ultra textures,στο high παει νερο,στα ultra μετα απο ωρα αρχιζει και κολλαει το συμπαν..

 

Τα HD Textures τα κατέβασα, δεν είδα κάποια διαφορά βέβαια στον οπτικό τομέα ή στα settings. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να μπουν. Πάντως όλα τα settings  σε ultra  τα εχω και πάει νεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω με το adaptive,thanks for the infos.

 

Βγάλε όμως το vsync του παιχνιδιού και επίσης βάλε no limit στα fps. 

 

Υ.Γ. Παίζω σε 1080p και όχι σε κάποια μεγαλύτερη ανάλυση μέσω DSR. Εσένα με τα 1440p δεν ξέρω τι διαφορές μπορεί να έχει. Δοκίμασε το όμως. Λογικά παρόμοια κατάσταση θα ναι αφού είναι σχετικά ελαφρύ για τις 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενεργοποιησει και το triple buffering? και borderless λογικα ε?

 

To triple buffering το έχω off. Borderless αν εννοείς μαύρα πλαίσια πάνω κάτω, όχι δεν έχω τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...