Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα τη μλκία και άρχισα να σκωτώνω αβέρτα captains και μετά όταν κατάλαβα για το revenge system σταμάτησα, καθώς ο ένας από αυτούς ο 'kaka'' έγινε combat master και δεν μπορουσα να τον ακουμπήσω μετά.

 

Δε κατάλαβα. Εγώ λέω να σταματήσω να κάνω τα Quest, και έτσι για τη φάση να τους αδειάσω όλους να δω τι θα γίνει. Δεν αξίζει;

Επεξ/σία από Koritsi_Gia_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβα. Εγώ λέω να σταματήσω να κάνω τα Quest, και έτσι για τη φάση να τους αδειάσω όλους να δω τι θα γίνει. Δεν αξίζει;

 

That's the point, δεν "αδειάζει" ποτέ το army. Το παιχνίδι πάντα προσπαθεί να έχει 5 x Warchiefs και 20 x Captain ενεργούς, όσο τους σκοτώνεις προχωράνε αυτόματα* τα διάφορα Nemesis (κόκκινα) events στο map και γίνονται promote νέοι Captains απο τα "βασικά" Orc.

 

*Μάλλον είναι και ο λόγος που οι Warchief δεν κάνουν spawn χωρίς να ξεκινήσεις το αντίστοιχο τους mission.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβα. Εγώ λέω να σταματήσω να κάνω τα Quest, και έτσι για τη φάση να τους αδειάσω όλους να δω τι θα γίνει. Δεν αξίζει;

 

Για μέγιστη απόλαυση ακολούθα τα main missions μέχρι να πάς στην αρχή του 2ου χάρτη και πάρεις το Branding.

 

Μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω στον 1ο χάρτη και να κάνεις ότι είχες αφήσει, ενώ το gameplay θα έχει απογειωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το τερμάτισα.
Στο πρώτο χάρτι το πήγαινα αργά αλλά στο δεύτερο το πλάκωσα λίγο στα γρήγορα.

Αρκετά ενδιαφέρον αν και λίγο το τέλος με μπέρδεψε....

Όποιος το έχει τερματίσει ας διαβάσει.

τώρα δηλαδή εγώ σκότωσα τον sauron αλλά ακόμα υπήρχει (όπως υπήρχε και στα Lord) η ψυχή του που τον ενώνει με το δαχτυλίδι???

Δηλαδή στο sequal (που λιγό θα υπάρξει) εγώ θα πρέπει να σκοτώσω κατά κάποιο τρόπο το μάτι???
Το έχασα τελειώς? Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει με spoiler.



Όπως και να έχει ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Δεν μπορώ να πω....
Μπορεί να μαλακιστώ λίγο ακόμα με τα skills....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25€ η premium edition καλά δεν είναι;

---

Βασικά αξίζει χωρίς gamepad το παιχνίδι;;Να περιμένω να έρθει πρώτα και μετά να το πάρω;

Και στο ryse παίζω χωρίς gamepad,είναι κάπως απροσάρμοστα τα κουμπιά,αλλά τα συνηθίζεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25€ η premium edition καλά δεν είναι;

---

Βασικά αξίζει χωρίς gamepad το παιχνίδι;;Να περιμένω να έρθει πρώτα και μετά να το πάρω;

Και στο ryse παίζω χωρίς gamepad,είναι κάπως απροσάρμοστα τα κουμπιά,αλλά τα συνηθίζεις ..

Έχω κανα 4ώρο στο παιχνίδι με keyboard. Το ευχαριστιέμαι, αλλά θα προτιμούσα να το έπαιζα με controller. Τυχαίνει να έχω ξεχάσει στο πατρικό το 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κανα 4ώρο στο παιχνίδι με keyboard. Το ευχαριστιέμαι, αλλά θα προτιμούσα να το έπαιζα με controller. Τυχαίνει να έχω ξεχάσει στο πατρικό το 2ο.

ναι κατάλαβα..

Εεε σα το ryse θα μου φαίνεται,και γω θα προτιμούσα gamepad..εντάξει το hach n slash,το θέλει το gamepad του..

Ευχαριστώ..Ας περιμένω,τελειώνω και το ryse..μέχρι να έρθει το gamepad θα πέσει κιάλλο η τιμή του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25€ η premium edition καλά δεν είναι;

---

Βασικά αξίζει χωρίς gamepad το παιχνίδι;;Να περιμένω να έρθει πρώτα και μετά να το πάρω;

Και στο ryse παίζω χωρίς gamepad,είναι κάπως απροσάρμοστα τα κουμπιά,αλλά τα συνηθίζεις ..

 

Ολα τα παιχνιδια με keyboard mouse τα παιζω εκτος απο ποδοσφαιρο. Σε αυτο σκεφτηκα να βαλω το gamepad μιας και εκανα τοσα πολλα κλικ με τον χαμο που γινετε που λεω ενταξει, μειωθηκε ο χρονος ζωης του mouse κατα 6 μηνες. Ασε που κουραστηκε και το χερι μου και δεν μπορουσα να παιξω για λιγες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, γιατί τι θα αλλάξει ;

Θα πηγαίνει γ@μιώντας μετά

 

Ειδικά αν έπαιζες με vsync θα έβλεπες γιγάντια διαφορά , χωρίς borderless αλλά με full screen είχε φοβερό stuttering.

 

Με borderless για κάποιο λόγο γίνεται βούτυρο, βάλτο χωρίς σκέψη

 

Δε ξέρω αν το ίδιο γίνεται σε nvdia, αλλά σε amd σίγουρα πρέπει να το βάλεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good to know, θα το δοκιμάσω και θα σου πω.Η 970 δεν έχει έρθει ακόμα για το main rig μου να δω τι και πως.Btw, μήπως ισχύει το ίδιο και για το Ryse ; Γιατί και 'κει έχει κάτι μικρο-κολληματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...