Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα αυτο που δεν μου αρεσει κυριως στο παιχνιδι και γενικα σε ολα αυτα τα παιχνιδια του αρχοντα ειναι που χρησιμοποιουν για Story αυτο της 3λογιας και του Hobbit και οχι πχ απο Silmarillion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμενα αυτο που δεν μου αρεσει κυριως στο παιχνιδι και γενικα σε ολα αυτα τα παιχνιδια του αρχοντα ειναι που χρησιμοποιουν για Story αυτο της 3λογιας και του Hobbit και οχι πχ απο Silmarillion.

δεν έχουν δωθεί δικαιώματα για Silmarillion, για αυτό δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν story που δεν είναι από Lotr+Hobbit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν δωθεί δικαιώματα για Silmarillion, για αυτό δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν story που δεν είναι από Lotr+Hobbit...

Αυτο δεν το ειχαν πει οτι ισχυει μονο για τις ταινιες??Κριμα αν ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν δωθεί δικαιώματα για Silmarillion, για αυτό δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν story που δεν είναι από Lotr+Hobbit...

Το ξωτικό του παιχνιδιού (celebrimbor) δεν αναφέρεται μόνο στο silmarillion; ή δεν αναφέρεται καν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτο δεν το ειχαν πει οτι ισχυει μονο για τις ταινιες??Κριμα αν ισχυει.

 

nope, δεν ήταν μόνο για τις ταινίες, αλλά και πάλι του Silmarillion δεν έχουν δωθεί γενικότερα...

 

Το ξωτικό του παιχνιδιού (celebrimbor) δεν αναφέρεται μόνο στο silmarillion; ή δεν αναφέρεται καν εκεί;

αναφέρεται σε Silmarillion, Unfinished Tales αλλά και στο αφέρεται στο Council of Elrond στο Lotr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πρώτο χάρτη, η VRAM σύμφωνα με MSI afterburner κυμαινόταν στα 2GB - 2.8GB με High settings.

 

Στον 2o χάρτη τώρα, η VRAM ξεκινάει απο τα 2.6GB και την έχω δεί να πηγαίνει μέχρι και 2.9GB. Όταν πηγαίνει εκεί ψηλά, το παιχνίδι κάνει κόλλημα μισού δευτερολέπτου σε κάποιες στιγμές αραιά και πού.

 

Τα παραπάνω σε 7970GHz edition 3GB.

 

Προσωπικά φοβάμαι ότι τα 4GB των νέων καρτών θα αποδειχθούν λίγα σχετικά σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο δεύτερο map έχω παρατηρήσει πτώση των fps στα 45 περίπου και γίνεται λίγο εμφανές το κόλλημα αυτό όταν παίζω. Μπορεί να κατεβάσω καμιά ρύθμιση. Ποια προτείνεται; Τα textures τα έχω στο high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πρώτο χάρτη, η VRAM σύμφωνα με MSI afterburner κυμαινόταν στα 2GB - 2.8GB με High settings.

 

Στον 2o χάρτη τώρα, η VRAM ξεκινάει απο τα 2.6GB και την έχω δεί να πηγαίνει μέχρι και 2.9GB. Όταν πηγαίνει εκεί ψηλά, το παιχνίδι κάνει κόλλημα μισού δευτερολέπτου σε κάποιες στιγμές αραιά και πού.

 

Τα παραπάνω σε 7970GHz edition 3GB.

 

Προσωπικά φοβάμαι ότι τα 4GB των νέων καρτών θα αποδειχθούν λίγα σχετικά σύντομα.

Πες μου οτι εισαι σε αναλυση τωρα 1080p ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mordor είναι και από τα παιχνίδια που όσο πιο πολύ βλέπουν, τόσο πιο πολύ τρώνε.Τα 4GB θα είναι υπεραρκετά για τα επόμενα 2 χρόνια, το 'χουμε πει τόσες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν δωθεί δικαιώματα για Silmarillion, για αυτό δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν story που δεν είναι από Lotr+Hobbit...

 

 

Αυτο δεν το ειχαν πει οτι ισχυει μονο για τις ταινιες??Κριμα αν ισχυει.

 

Ευτυχώς! Μόνο το Silmarillion* δεν έχουν μαγαρίσει ακόμα. Ας το αφήσουν στην ησυχία του.

 

* βλ. το μεγαλύτερο έργο επικής φαντασίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανω Πυθια ,μιλαμε για 1080p .Τι και αν το εχεις πει τοσες φορες και αν το πεις αλλες τοσες .Eισαι τοσο σιγουρος εσυ οτι σε παραπανω αναλυσεις στο μελλον δεν θα πλησιασει στο οριο των 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι, σιγα σιγα παμε για τη gtx 970 και καθαρισαμε για τα επομενα 2 χρονια. Καθε δυο σειρες περιπου ειναι καθαρα υπολογισμενο απο την nvidia και τους devs να φροντιζουν να βγαινουν οι καρτες μας outdated. Αλλα για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, εγω αν ειχα διαλεξει τοτε τις 680 με τα 4gb vram (αν και θα ηταν ακριβοτερες) θα με πηγαινε και λογω του sli αλλον 1 χρονο. Δυστυχως τοτε που εψαχνα ειχα πειστει στα λεγομενα πολλων ''ειδικων'' οτι δεν υπηρχε λογος των 4gb vram για 1080p gaming. Nα που οι εταιρειες ειχαν διαφορετικη αποψη και εγω σε αρκετα games φετος την πληρωσα την τσιγγουνια της nvidia στην vram. Ασχετως αν δεν βλεπω τους λογους γιατι να χρησιμοποιουν οχι και τοσο εντυπωσιακα games τοση vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι, σιγα σιγα παμε για τη gtx 970 και καθαρισαμε για τα επομενα 2 χρονια. Καθε δυο σειρες περιπου ειναι καθαρα υπολογισμενο απο την nvidia και τους devs να φροντιζουν να βγαινουν οι καρτες μας outdated. Αλλα για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, εγω αν ειχα διαλεξει τοτε τις 680 με τα 4gb vram (αν και θα ηταν ακριβοτερες) θα με πηγαινε και λογω του sli αλλον 1 χρονο. Δυστυχως τοτε που εψαχνα ειχα πειστει στα λεγομενα πολλων ''ειδικων'' οτι δεν υπηρχε λογος των 4gb vram για 1080p gaming. Nα που οι εταιρειες ειχαν διαφορετικη αποψη και εγω σε αρκετα games φετος την πληρωσα την τσιγγουνια της nvidia στην vram. Ασχετως αν δεν βλεπω τους λογους γιατι να χρησιμοποιουν οχι και τοσο εντυπωσιακα games τοση vram.

Αντε παλι.Καλα ποσες φορες το εχουμε πει οτι δεν ισχυουν τα Settings του Mordor.Δηλαδη τι επρεπε να ειχαμε αγορασει ολοι Gtx Titan στα 6gb??Ηρεμιστε λιγακι. Και με R9 280/7950 κλπ μια χαρα θα παιζεις τα παιχνιδια,ακομα και με 760 770 680.Ε ενταξυ αν εισαι τοσο απαιτητικος και θες να εχεις ολα τα φιλτρα ε εκει η συχνη αναβαθμιση ειναι αναγκαια ή αν αλλαξεις αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...