Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις το τελειωσα και πέρα από τα λίγα main mission ως παράπονο θα προσθέσω το τέλος που περίμενα μια πολύ πιο epic battle ειδικά μετά τον χαμό τον strongholds...πολύ πιο memorable ήταν ένα random fight με έναν Warchief, καλά όχι φυσικά σαν και αυτό, poor Joe... :P

 

 

 

Τέλος να πω πια με σιγουριά ότι η Monolith έφτιαξε έπος και bravo τους, είχα να δω κάτι "καλο" από αυτούς από FEAR.

χαχαχαχαχα βρε τί έπαθε :P

 

να ρωτήσω,γιατί στο 2ο death και μετά παίζει σε arena;Τί φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχα βρε τί έπαθε :P

 

να ρωτήσω,γιατί στο 2ο death και μετά παίζει σε arena;Τί φάση;

Tυχαινει, δεν καθεται μπαστακωμενος ο warchief σε ενα stronghold παντα. Αλλαζει πολλες φορες η τοποθεσια που ενδεχεται να τον αντιμετωπιζεις.

 

Καλα ο λογος που τις τρωει και τελικα πεθαινει δεν ξερω εγω ποσες φορες, ειναι οτι δεν χρησιμοποιει τα combat finishers ο Joe, και απλα σπαμαρει στα hits τον warchief που δεν πολυνιωθει ο συγκεκριμενος. Με το ability των 5x hit streaks και με τα δυο finishers, κανενας warchief/captain δεν ειναι τιποτα. Αυτος ειχε το poison αλλα πηγαινε σαν noob πανω του ενω ηξερε οτι θα φαει μια ή δυο και τελος.Αν εχεις παιξει πανω απο 10 ωρες στο game καταλαβαινεις πως παει το πραγμα και πως να τους ξεκανεις χωρις πολλα πολλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσους καλύτερους open world action τίτλους ξέρεις;

Δικαιολογίες.. μιλάμε για single player παιχνίδι στο οποίο με ένα 20ωρο έχεις δει τα περισσότερα και το έχεις ευχαριστηθεί, όχι για mmo που όντως προορίζονται για άτομα με άπλετο χρόνο.

 

Αν έχεις κάτι άλλο καλύτερο να ασχοληθείς δεκτό, αλλά όχι ότι δε προλαβαίνεις να ασχοληθείς με ένα σαν το εν λόγω παιχνίδι.

τι θέλεις παιχνίδια του 5ωρου max σαν το crysis 3;

 

Μακάρι να ήμουν κι εγώ 10 χρόνια νεότερος, αλλά για άλλους λόγους, όχι γιατί δε μπορώ να ασχοληθώ έστω και λιγότερο από παλιά με κάτι που μου αρέσει.

 

Δε θέλω παιχνίδια 5ώρου και ούτε είμαι σε σημείο να μην μπορώ να ασχοληθώ με ένα παιχνίδι 20ώρου, ένα παιχνίδι όμως 20ώρου θα πρέπει να προσφέρει πολλά περισσότερα πράγματα από το να κυκλοφορείς σε ένα περιβάλλον το οποίο είναι ίδιο από άκρη σε άκρη του χάρτη, επαναλαμβάνοντας hack x 5 -> finisher -> QTE. Επίσης το 10 χρόνια μικρότερος το είπα στο context του gaming και του χρόνου που μπορώ να αφιερώσω σε αυτό, μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε για να ρίξουμε το επίπεδο της συζήτησης.

 

Όσο για καλύτερους open-world τίτλους? GTA, όλα τα Arkham, τα Mafia, arguably το Just Cause 2, ακόμη και τα AC είναι καλύτερα σε αρκετούς τομείς, αν και βέβαια έχουν αισχρό combat system. Άμα πάμε και σε first person open world υπάρχουν άλλα τόσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές έκανα τη πρώτη δοκιμή του παιχνιδιού. Με 780ti (3gb vram) το παιχνίδι παίζει κανονικά σε Ultra με hd textures. Δεν έχει κολλήματα και τα frames είναι πάντα πάνω απο 60 fps. Επομένως πιο πολύ μάρκετινγκ είναι το 6gb vram recommended για hd textures  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές έκανα τη πρώτη δοκιμή του παιχνιδιού. Με 780ti (3gb vram) το παιχνίδι παίζει κανονικά σε Ultra με hd textures. Δεν έχει κολλήματα και τα frames είναι πάντα πάνω απο 60 fps. Επομένως πιο πολύ μάρκετινγκ είναι το 6gb vram recommended για hd textures  

 

Δεν το ενεργοποιεί το Ultra hd texture αν δεν έχεις 6gb vram, στο μενού στο παρουσιάζει ενεργοποιημένο αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ενεργοποιεί το Ultra hd texture αν δεν έχεις 6gb vram, στο μενού στο παρουσιάζει ενεργοποιημένο αλλά δεν...

Νομίζεις..Άμα εγκαταστήσεις το texture pack μια χαρά το ενεργοποιεί, αλλά αν δεν έχεις έστω 3GB Vram θα κολλάει τρελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Tυχαινει, δεν καθεται μπαστακωμενος ο warchief σε ενα stronghold παντα. Αλλαζει πολλες φορες η τοποθεσια που ενδεχεται να τον αντιμετωπιζεις.

 

Καλα ο λογος που τις τρωει και τελικα πεθαινει δεν ξερω εγω ποσες φορες, ειναι οτι δεν χρησιμοποιει τα combat finishers ο Joe, και απλα σπαμαρει στα hits τον warchief που δεν πολυνιωθει ο συγκεκριμενος. Με το ability των 5x hit streaks και με τα δυο finishers, κανενας warchief/captain δεν ειναι τιποτα. Αυτος ειχε το poison αλλα πηγαινε σαν noob πανω του ενω ηξερε οτι θα φαει μια ή δυο και τελος.Αν εχεις παιξει πανω απο 10 ωρες στο game καταλαβαινεις πως παει το πραγμα και πως να τους ξεκανεις χωρις πολλα πολλα.

 

Ναι, και τον έχουμε να λέει σε μια φάση "I have finished the game, I have branded 5 warchiefs, I know how this works...μπλα μπλα μπλα"

 

Ναι ρε Joe, αλλά stun δεν κάνεις, το ΑΟΕ πατάς συνέχεια που είναι σχεδόν άχρηστο και γενικά...dude.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω παιχνίδια 5ώρου και ούτε είμαι σε σημείο να μην μπορώ να ασχοληθώ με ένα παιχνίδι 20ώρου, ένα παιχνίδι όμως 20ώρου θα πρέπει να προσφέρει πολλά περισσότερα πράγματα από το να κυκλοφορείς σε ένα περιβάλλον το οποίο είναι ίδιο από άκρη σε άκρη του χάρτη, επαναλαμβάνοντας hack x 5 -> finisher -> QTE. Επίσης το 10 χρόνια μικρότερος το είπα στο context του gaming και του χρόνου που μπορώ να αφιερώσω σε αυτό, μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε για να ρίξουμε το επίπεδο της συζήτησης.

 

Όσο για καλύτερους open-world τίτλους? GTA, όλα τα Arkham, τα Mafia, arguably το Just Cause 2, ακόμη και τα AC είναι καλύτερα σε αρκετούς τομείς, αν και βέβαια έχουν αισχρό combat system. Άμα πάμε και σε first person open world υπάρχουν άλλα τόσα.

Δε προσπαθώ να ρίξω το επίπεδο της συζήτησης, απλά ούτε πιτσιρικάς είμαι ούτε αργόσχολος, παρόλα αυτά απόλαυσα το παιχνίδι.

 

Από τα παιχνίδια που ανέφερες πάντως κανένα πλην των gta δε θεωρώ καλύτερο και το gta μάλιστα δε θεωρώ ότι ανήκει και ακριβώς στην ίδια κατηγορία.

 

Τώρα αν δε σου άρεσε δεκτό και οι λόγοι για τους οποίους δε σου άρεσε σεβαστοί, όλα τα υπόλοιπα περιττεύουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και τον έχουμε να λέει σε μια φάση "I have finished the game, I have branded 5 warchiefs, I know how this works...μπλα μπλα μπλα"

 

Ναι ρε Joe, αλλά stun δεν κάνεις, το ΑΟΕ πατάς συνέχεια που είναι σχεδόν άχρηστο και γενικά...dude.... :P

Βασικά ο τύπος έπαιζε απλά αίσχος.

Κάτι άκυρα βέλη στο μισό μέτρο, aoe (άνευ λόγου η ύπαρξή του), αχρείαστο jump around, finisher ούτε για δείγμα και γενικά GTP. Ο warchief φταίει μετα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω παιχνίδια 5ώρου και ούτε είμαι σε σημείο να μην μπορώ να ασχοληθώ με ένα παιχνίδι 20ώρου, ένα παιχνίδι όμως 20ώρου θα πρέπει να προσφέρει πολλά περισσότερα πράγματα από το να κυκλοφορείς σε ένα περιβάλλον το οποίο είναι ίδιο από άκρη σε άκρη του χάρτη, επαναλαμβάνοντας hack x 5 -> finisher -> QTE. Επίσης το 10 χρόνια μικρότερος το είπα στο context του gaming και του χρόνου που μπορώ να αφιερώσω σε αυτό, μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε για να ρίξουμε το επίπεδο της συζήτησης.

 

Όσο για καλύτερους open-world τίτλους? GTA, όλα τα Arkham, τα Mafia, arguably το Just Cause 2, ακόμη και τα AC είναι καλύτερα σε αρκετούς τομείς, αν και βέβαια έχουν αισχρό combat system. Άμα πάμε και σε first person open world υπάρχουν άλλα τόσα.

 

Καμια σύγκριση το game δεν είναι shooter, όλα που ανέφερες είναι (πέρα από το batman που προσωπικά το πρώτο που τα έσπαγε δεν ήταν open world)...so...anyways γνώμες είναι αυτές απλά βλέπεις είσαι από τους λίγους σε αυτό το thread που δεν απόλαυσαν το game.

 

Το Trials το έπαιξε κανεις? λέει να παίξεις αυτό η να κανεις ένα δεύτερο walkthrough...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το textrures hd ενεργοποιείται. Αν όχι ολικώς έστω μερικώς καθότι τα γραφικά αλλάζουν και τα fps στο benchmark πέφτουν σε σχέση με πρίν, Κάπου αλλού διάβασα ότι όταν υπερβαίνει το όριο της vram, τότε αξιοποιεί μέρος της ram του συστήματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τα textures τα σηκώνει απλά έχει stutter. Εγώ με 570 1.2GB παίζω medium χωρίς ίχνος stutter(και ας λέει low recommended), στην αρχή που έβαλα high 1 δευτερόλεπτο stutter κάθε φορα που γυρνούσα να κοιτάξω αλλου. Τώρα και στα medium τα textures είναι μια χαρά εκτος από μερικές σπηλιές που εκεί κάνουν μπαμ κάτι low res parts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tερματιστηκε πριν λιγο και στα 100% Παιχνιδαρα, το καταευχαριστηθηκα.

 

attachicon.gifShadowOfMordor.exe_2014-10-09-08-43-35-470.jpg

Με λιγα λογια τα εβγαλε τα λεφτα του αν καταφερνει να βγαλει τοσες ωρες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...