Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω εχω καθαρισει τον 1ο χαρτη απο χτες. Ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι για το 2014 μπορω να πω με σιγουρια. Μονο και μονο που μπαινω στο game χωρις να κανω απαραιτητα καποια αποστολη, και απλα μπαινω για να παρω xp για new abilities σγαγιαζοντας οσα ορκ χρειαζεται, λεει πολλα.

 

Χαιρομαι ιδιαιτερα επισης οτι μιλαμε για το game και ευτυχως οχι για τεχνικα θεματα. Θα ηταν πραγματικα κριμα να ειχε θεματα τεχνικα το game και να μην μπορουσαμε να το ευχαριστηθουμε οπως του αξιζει. Με την πρωτη ευκαιρια θα το αγορασω στο ps4 για συλλεκτικης αξιας λογους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι για το 2014 μπορω να πω με σιγουρια

 

από τα έως τώρα μάλλον κι εμένα (αν και είχα ευχαριστηθεί απίστευτα το stick of truth, το οποίο όμως είχε επιφανειακό για rpg gameplay αν και έτσι ήταν το σωστό)

 

παρόλα αυτά έχω την υποψία και μάλλον αγγίζω τα όρια του προκατειλλημένου ότι μόλις βγει το goty για μένα θα είναι το far cry 4

 

θα δείξει, έχουμε ακόμα και άλλους ΑΑΑ τίτλους μέχρι να τελειώσει η χρονιά  σίγουρα πάντως το shadow of mordor ήταν πολύ καλύτερο από ότι θα περίμενε κανείς και αυτό του δίνει πόντους

 

ενώ αν επρόκειτο για παιχνίδι με το hype στον ουρανό όπως ήταν το watch dogs θα το σταυρώναμε αν ήταν κακό, αλλά και ενδεχομένως και να μην ήμασταν τόσο γενναιόδωροι με τα σχόλια μας όπως είμαστε τώρα.

 

το θέμα είναι να έχει και συνέχειες, αλλά να μην το κουράσουν όπως έκαναν με τα επαναλαμβανόμενα batman, τα οποία αν και ήταν όλα πολύ καλά παιχνίδια έφτασαν στο σημείο να θέλουν ανανέωση επειγόντως (η οποία ελπίζω να είναι επιτυχημένη).

Το σύμπαν της μέσης γης πάντως προσφέρεται για πολλά και διαφορετικά πράγματα, ελπίζω να δούμε κι άλλα διαμαντάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για GOTY δεν το βλέπω, αλλά είναι fun. :)

όπως είπα ούτε κι εγώ, αλλά μην ξεχνάς ότι η φετινή χρονιά μέχρι τώρα ήταν πολύ κακή.. δε ξέρω γιατί, αλλά είχαμε παιχνίδια που να παίζονται (δε μιλάω για παιχνιδάρες, αυτό αποτελεί ακόμα όνειρο) με το σταγονόμετρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας επηξαν στα remastered λογω των καινουριων κονσολων και ολοι οι devs αναλωθηκαν στο να φτιαχνουν remastered εκδοσεις για τα ps4/xbone. Για αυτο δεν πηραμε πιστευω πολλα games. Γενικα πρεπει να σταματησουμε και εμεις λιγο σαν gamers, να περιμενουμε ανυπομονα ενα game, και στο τελος να μην ειναι αυτο που περιμεναμε. Οι devs καλυτερα να παιρνουν τον χρονο τους και να μας δινουν καλυτερα games, και ας τους παιρνει παραπανω χρονο, απο το μας δινουν καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια.

 

Μεγαλη εκπληξη για μενα φετος μεχρι και τωρα, ηταν το Shaow of Mordor οπου και το καιω τις τελευταιες μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καβάλησα για πρώτη φορά ένα Caragor και εκτός ότι μου άρεσε πάρα πολύ σαν gameplay το πως μάχεσαι πάνω σε αυτό έπαιζε και πολύ επική μουσική. Φοβερό game και για να πω την αλήθεια δεν του το είχα. Έχω αρχίσει να εκτιμώ αρκετά την WB πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τσιμπήσει και ένα rune που σου δίνει +60% παραπάνω damage πάνω στα caragor και μέχρι να πεθάνει είσαι πολύ badass.

 

Επίσης είναι πολύ καλό και το upgrade που το σημαδεύεις με το τόξο και αυτόματα τηλεμεταφέρεσαι πάνω του χωρίς να κάνεις το τελετουργικό με το quick time event.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρεις ποιο ability σε κάνει να σκοτώνεις 2 αντιπάλους με ένα combat finisher?

 

Δεν σκοτώνεις 2 αντιπάλους με ένα, αλλά έχεις 2 finishers κάθε φορά που "ανάβει" αντί για 1. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι ιδιαιτερα επισης οτι μιλαμε για το game και ευτυχως οχι για τεχνικα θεματα.

 

Μαλλον δεν διαβασες τις τελευταιες 15 σελιδες....ολοι μας πρηξανε για καρτες γραφικων benchmarks και vram και αν θα παιζει στο συστημα της υπογραφης.Κανενας δεν ειχε αναφερθει στο gameplay...πιστευω οτι μεχρι να μπουνε και να πατησουνε το κουμπακι "new game" πρεπει να φαγανε περιπου 1μιση ωρα να βλεπουνε τα settings και να κανουνε benchmarks αλλαζοντας καθε φορα ενα option στα settings.

 

Επιτελους τελος καλο ολα καλα...μιλαμε και λιγο για το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατι ασχετο..

 

ποιο προγραμα χρησιμοποειται για να βλεπετε ποση vram κτλπ καταναλωνει το game ?

εχω nvidia καρτα

 

Εκτός από msi aft. και evga precision, μπορείς να βάλεις και το HWinfox64 μαζί με το OSD RTSS X64 όπου ενεργοποιείς profile για το HWinfo και με κάποιες ρυθμίσεις στο osd tab του HWinfo βλέπεις τα πάντα στο pc σου σε realtime συνθήκες gamplay...Θερμοκρασίες στην gpu,cpu,Hdd,mobo, ποσοστά χρήσης σε cpu,gpu,ram,hdd, vram κατανάλωση στην κάρτα καθώς και θερμοκρασίες στα vrm της, voltages και πολλά άλλα..σχεδόν τα πάντα δηλ...Είναι το καλύτερο αυτό το combo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν διαβασες τις τελευταιες 15 σελιδες....ολοι μας πρηξανε για καρτες γραφικων benchmarks και vram και αν θα παιζει στο συστημα της υπογραφης.Κανενας δεν ειχε αναφερθει στο gameplay...πιστευω οτι μεχρι να μπουνε και να πατησουνε το κουμπακι "new game" πρεπει να φαγανε περιπου 1μιση ωρα να βλεπουνε τα settings και να κανουνε benchmarks αλλαζοντας καθε φορα ενα option στα settings.

 

Επιτελους τελος καλο ολα καλα...μιλαμε και λιγο για το gameplay.

.Εννοω απο την στιγμη που κυκλοφορησε το game και οντως το παιξαμε οι περισσοτεροι αν οχι ολοι εδω. Πριν μπορει να λεγαμε οτι μπορεις να φανταστεις γιατι δεν το ειχαμε στα χερακια μας. Απο την στιγμη που το αρχισαμε το game no prob at all και ολα καλα. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...