Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μαγκες το παιχνιδι ειναι αψογο και νιωθω και διπλη συγκινηση,μια γτ ειμαι απλα ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ και 2ον επειδη μπορω και τον παιζω με την GT430 xD καλα λιωσιματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω αν θελω να ξαναπαω πισω στον πρωτο χαρτη?γιατι τωρα καθομαι κ μαζευω οτι εχει ο πρωτος χαρτης υποαποστολες κτλ απλα αν μου ξεφυγει κατι να μπορω να το παρω πιο μετα

 

χανω σε μια υποαποστολη συνεχεια

 

 

με κατι ghuls που πρεπει να τα σκοτωσω στις φωλιες τους και στο τελος ερχεται ενα μεγαλυτερο σαν captain και καλα κ πεφτουν ολα μαζι επανω μου,εχουν κ αυτο το σπαστικο το poison :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω αν θελω να ξαναπαω πισω στον πρωτο χαρτη?γιατι τωρα καθομαι κ μαζευω οτι εχει ο πρωτος χαρτης υποαποστολες κτλ απλα αν μου ξεφυγει κατι να μπορω να το παρω πιο μετα

 

χανω σε μια υποαποστολη συνεχεια

 

 

με κατι ghuls που πρεπει να τα σκοτωσω στις φωλιες τους και στο τελος ερχεται ενα μεγαλυτερο σαν captain και καλα κ πεφτουν ολα μαζι επανω μου,εχουν κ αυτο το σπαστικο το poison :P

 

Εvade ολη την ωρα πρεπει να κανεις απο το poison, αν θυμαμαι καλα ο αρχηγος των ghuls θελει μονο finishers για να ψοφολογησει. Απο εκει και περα σπαμαρε στα μικρα με evade και ενα χιτ (ουτως η αλλως αυτα ειναι μονοχιτα και ας ειναι πολλα) και οταν μαζεψεις το x8 streak πηγαινε κατευθειαν να του το κανεις. Σιγα σιγα θα ψοφαει.

 

Ο καθε captain ή αυτο εχει το δικο του στυλ μαχης. Δοκιμασε και το stun. Σχεδον σε οτι εχω συναντησει, πιανει. 

 

 Εγω εχασα μια φορα επισης εκει γιατι πηγα απροσεχτα και σε αυτο το game αν πηγαινεις απροσεχτα , το πιο πιθανο ειναι να πεθαινεις αρκετα.

 

Για τον χαρτη ας απαντησει καποιος που το εχει παει εκει, καποιοι το εχουν ηδη τερματισει. Εγω τον καθαρισα τον χαρτη, τα ρημαξα ολα , τα πηρα ολα και θα φαω τον τελευταιο warchief αυριο (η σημερα οπως προτιματε).

 

Ευτυχως εχει 2ο χαρτη. Δεν βρισκω λογο να μην μπορεις να γυρισεις πισω. Δεν καθονται ολοι να μαζευουν τα παντα στο πρωτο playthrough.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα πηρα το stun δεν το ειχα πριν,επαιξα καποιες αποστολες και σκοτωσα αρκετους captains πολυ πιο ευκολα με stun,πριν που εχανα στα ghuls δεν το ειχα θα δοκιμασω παλι,μολις σκοτωσα και τον πρωτο warchief.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι, λίγο λιγότερο ξύλο και περισσότερo παζλ, θα ήταν καλύτερα, αλλα ωραίο είναι.

Επίσης σημαντικές διαφορες με hd textures όλα ultra και

χωρίς με τα περισσότερα Medium στην ταπεινή μου 6850

δεν είδα. Κι αυτό για τα specs μου είναι καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 Μερες ασχολουμαι με το παιχνιδι και παλι καλα να λεω γιατι με την 6870 1gb δεν πιστευα οτι θα ξεκιναγε καν. Για καποιο λογο που δεν ξερω, εχω 60 fps καρφωμενα με αρκετες ρυθμισεις στο medium και καποιες low. Δεν τολμω να τις πειραξω μιας και τα γραφικα ειναι ικανοποιητικα και το παιχνιδι τρεχει απροβληματιστα. Οταν αλλαξω την καρτα θα το ξανατρεξω να δω τι εχασα στον οπτικο τομεα. Εδω και λιγο καιρο εχω γυρισει σε 1440χ900 λογω χωρου και ειναι το πρωτο σοβαρο παιχνιδι που παιζω που απαιτει μεγαλυτερη οθονη. Την χρειαζομαι πραγματικα και ειναι ενα παιχνιδι που κανει αυτο το προβλημα ακομα πιο εμφανες. 

 

Το gameplay ειναι ευχαριστο. Fighting system απο το batman και καποιες αλλες λειτουργιες απο το assassins creed. Αυτο που με απογοητευει ειναι ο κοσμος και η ισορροπια. Ολοκληρη middle earth, βλεπουμε μονο σκοτεινα τοπια, παντου ορκ, strongholds και χαος. Πας να κανεις μια επιθεση σε μια γωνια του χαρτη και απο τα 8 ορκ που υπαρχουν, ξαφνικα ερχονται 2 war chiefs (Τους εχω σκοτωσει ολους εκτος απο τον ratbag) και ολοκληρος ο στρατος της Middle earth που εμφανιζεται στις 5 ταινιες που εχουν βγει μεχρι τωρα! Η κατασταση σε αυτο το θεμα ειναι απελπιστικη. Γυρναω να δω πισω μου τι γινετε και βλεπω 300 groupees να με ακολουθουν με απολυτη αναρχια. Οι μαχες ειναι ευκολες, ειδικα τωρα που εχω αρκετα upgrades γελοιο ειναι αλλα αυτος ο χαμος δεν παλευεται. Δεν γινεται να πολεμαω με τοσους καθε φορα. Θα χρειαστω εγχειρηση στο χερι απο τα απανωτα κλικ. Θεωρω οτι καποιες επιλογες που βγαινουν στην οθονη ειναι σε λαθος θεση με αποτελεσμα να μην ειναι αρκετα εμφανη σε συνδυσμο με τα χρωματα του χαρτη. 

 

Edit: 

 

Ειχα αρκετες προσδοκιες για το παιχνιδι μιας και δεν ειχαμε ενα τοσο ελευθερο παιχνιδι για την middle earth. Εχω ψιλο απογοητευτει γιατι δεν αξιοποιει τα οπλα που υπαρχουν στην φαρετρα της σειρας, καταντωντας μονοτονο με λιγα και παρομοια quest. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gameplay ειναι ευχαριστο. Fighting system απο το batman και καποιες αλλες λειτουργιες απο το assassins creed. Αυτο που με απογοητευει ειναι ο κοσμος και η ισορροπια. Ολοκληρη middle earth, βλεπουμε μονο σκοτεινα τοπια, παντου ορκ, strongholds και χαος. Πας να κανεις μια επιθεση σε μια γωνια του χαρτη και απο τα 8 ορκ που υπαρχουν, ξαφνικα ερχονται 2 war chiefs (Τους εχω σκοτωσει ολους εκτος απο τον ratbag) και ολοκληρος ο στρατος της Middle earth που εμφανιζεται στις 5 ταινιες που εχουν βγει μεχρι τωρα! Η κατασταση σε αυτο το θεμα ειναι απελπιστικη. Γυρναω να δω πισω μου τι γινετε και βλεπω 300 groupees να με ακολουθουν με απολυτη αναρχια. Οι μαχες ειναι ευκολες, ειδικα τωρα που εχω αρκετα upgrades γελοιο ειναι αλλα αυτος ο χαμος δεν παλευεται. Δεν γινεται να πολεμαω με τοσους καθε φορα. Θα χρειαστω εγχειρηση στο χερι απο τα απανωτα κλικ. Θεωρω οτι καποιες επιλογες που βγαινουν στην οθονη ειναι σε λαθος θεση με αποτελεσμα να μην ειναι αρκετα εμφανη σε συνδυσμο με τα χρωματα του χαρτη. 

 

Edit: 

 

Ειχα αρκετες προσδοκιες για το παιχνιδι μιας και δεν ειχαμε ενα τοσο ελευθερο παιχνιδι για την middle earth. Εχω ψιλο απογοητευτει γιατι δεν αξιοποιει τα οπλα που υπαρχουν στην φαρετρα της σειρας, καταντωντας μονοτονο με λιγα και παρομοια quest. 

 

ευτυχώς που κάποιος(οι) ασχολούντε και με το gameplay και μας ενημερώνουν,και δεν είναι σαν την πλιοψηφία εδώ μέσα,που έχει βγάλει τα epenis με τις κάρτες και τις cpu της..ΞΕΚΟΛΙΣΤΕ πια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...