Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω γιατι 

 

θα ηθελα μια βοηθεια απο τους πιο εμπειρους, τι διαφορα υπαρχει μεταξυ αυτων των δυο απο τον ιδιο πωλητη? Εκτος απο το οτι η μια γραφει ειναι 6ms  και η αλλη 8ms...  υπαρχει μηπως αλλη και με 5ms?

http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-ll-Matte-Perfect-Pixel-27-2560x1440-PC-Monitor-/111088789065?

QNIX Tempered Glass QX2710 LED Evolution ll 27" 2560x1440 SAMSUNG PLS PC Monitor | eBay

Και τελος αν υπαρχει η QNIX σε gloss αντι για mate ?

 

Aν ζητησω να γραψει gift και αξια εως 150$ εχω περισσοτερες ελπιδες για να μην περασει απο τελωνειο?

 

Εγώ γιατι βλέπω κατω στο ταμπελάκι στα specifications και για τις 2 8ms? Ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι το 6 θα είναι λάθος γιατι όλες το ίδιο πάνελ φοράνε. Κάποιο λένε οτι ζητάς απο τον πωλητή να στην στείλει με EMS με κάποια έξτρα χρέωση. Η διαφορά των δύο ειναι που βάζεις η μια είναι η matte και η άλλη η "glossy". Πάντως απο οτι έχω διαβάσει η matte εχει πολλή λεπτη επίστρωση anti-glare που δεν είναι καθόλου άγρια.

 

Αυτές τις φώτο έχω βρεί να κυκλοφορούν που να δείχνουν την διαφορά :

 

" />8wftdt.jpg161yzxe.jpg

2wgwy6o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η παραγγελια εγινε 23/1/14 και παρελαβα 4/2/14. Ακριβως 11 μερες απο την ημερα παραγγελιας. Πληρωσα 270 ευρω αρχικη αξια και 100 ευρω τελωνειο. Το μονιτορ ειναι οτι καλυτερο εχουν δει τα ματια μου οσο ζω. Ανεβηκε ανετα 110Hz. Σε καποια παιχνιδια στα 120Hz βγαζει artifacts. Bleeding εχει ελαφρως επανω στο κεντρο προς δεξια μερια αλλα ειναι τοσο μικρο και λιγο που ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτο. Κανενα καμενο πιξελ. Η αγορα του αιωνα !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελια εγινε 23/1/14 και παρελαβα 4/2/14. Ακριβως 11 μερες απο την ημερα παραγγελιας. Πληρωσα 270 ευρω αρχικη αξια και 100 ευρω τελωνειο. Το μονιτορ ειναι οτι καλυτερο εχουν δει τα ματια μου οσο ζω. Ανεβηκε ανετα 110Hz. Σε καποια παιχνιδια στα 120Hz βγαζει artifacts. Bleeding εχει ελαφρως επανω στο κεντρο προς δεξια μερια αλλα ειναι τοσο μικρο και λιγο που ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτο. Κανενα καμενο πιξελ. Η αγορα του αιωνα !!!!!!

 

 

Πόση ήταν η δηλωμένη αξία του δέματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξια του δεματος ηταν 180 ευρω. Ομως σημερα παρατηρησα στην δεξια πλευρα και επανω,  στην επιφανεια εργασιας, πολυ ελαφρως την σκια του Google Chrome, στην ηδη υπαρχουσα φωτο. Μηπως ξερει κανεις κατι?


ok. μετα απο ωρα εξαφανηστηκε το προβλημα. πρεπει να ηταν απο το overclock. το κατεβασα αργοτερα στα 96Hz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δηλωμένη αξία του δέματος στα 180 είναι υψηλή και τραβάει τα βλέμματα πιστεύω. Επίσης, στο συγκριτικό με τις φωτογραφίες παραπάνω και εννοώ glossy vs matte κάτι δέν μου κολλάει..

Σχεδόν πάντα η glossy έχει καλύτερο μαύρο, πιό ζωηρά/θερμά χρώματα σε σχέση με την matte. Στις φώτο φαίνεται το αντίθετο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δηλωμένη αξία του δέματος στα 180 είναι υψηλή και τραβάει τα βλέμματα πιστεύω. Επίσης, στο συγκριτικό με τις φωτογραφίες παραπάνω και εννοώ glossy vs matte κάτι δέν μου κολλάει..

Σχεδόν πάντα η glossy έχει καλύτερο μαύρο, πιό ζωηρά/θερμά χρώματα σε σχέση με την matte. Στις φώτο φαίνεται το αντίθετο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Συμφωνω. Αυτο συμβαίνει διότι η glossy edition ειναι out of stock ή δεν παράγεται πια και αυτος που εκανε το review στις φώτο δείχνει την tempered glass edition που η αληθεια ειναι οτι εχει πανω απο το panel μια στρώση τζαμιού αλλα στην ουσια απο κάτω ειναι μια matte έκδοση και αυτο μονο χειρότερα κανει τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 180 ευρώ σε χρεώσανε 100 ευρώ σε ΦΠΑ και δασμους.

 

Oh my lord.jpg

Ναι δυστηχως. Ομως εχω ακουσει και μεγαλυτερα ποσα της ταξεως των 260 ευρω επιπλεον, οποτε ειμαι σχετικα καλα. Πιστευω πως ειναι καθαρη τυχη να μην υπαρξει χρεωση σε ενα 27" μονιτορ απο Κινα. Παντως οπως και να εχει ειμαι αναυδος απο την ποιοτητα

Η δηλωμένη αξία του δέματος στα 180 είναι υψηλή και τραβάει τα βλέμματα πιστεύω. Επίσης, στο συγκριτικό με τις φωτογραφίες παραπάνω και εννοώ glossy vs matte κάτι δέν μου κολλάει..

Σχεδόν πάντα η glossy έχει καλύτερο μαύρο, πιό ζωηρά/θερμά χρώματα σε σχέση με την matte. Στις φώτο φαίνεται το αντίθετο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν δηλωνε λιγοτερα ο Κινεζος. Κανενας απο οσους ζητησα. Δεν υπηρχε αλλη επιλογη και βαρεθηκα να το καθυστερω. 4-5 μηνες το παλευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έχω παραγγείλει τη συγκεκριμένη οθόνη από ebay.

 

Στο tracking της ems εμφανίζει αυτό

18:25 10-Mar-2014 Handed over to Customs GRATHD Customs retention reason :

 

και στο tracking της ελτα courier αυτό

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)10-03-2014 18:36 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

Καταλαβαίνει κανεις αν πέρασε από το τελωνειο ή βρίσκεται στο τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

260€ επιπλέον...?  :wacko:

ναι δυστηχως.

Παιδιά έχω παραγγείλει τη συγκεκριμένη οθόνη από ebay.

 

Στο tracking της ems εμφανίζει αυτό

18:25 10-Mar-2014 Handed over to Customs GRATHD Customs retention reason :

 

και στο tracking της ελτα courier αυτό

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)10-03-2014 18:36 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

Καταλαβαίνει κανεις αν πέρασε από το τελωνειο ή βρίσκεται στο τελωνείο;

παρελαβες τελικα? ολα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αξιζει να αγορασω μια qnix(250 eyrw) αντι να αγορασω μια 1080π ips στα 150 eyrv?αυτο που φοβαμαι ειναι η αξιοπιστια και η εγγυηση και το τελωνειο(τα ξερω τα κολαπκια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα περασει τελωνειο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...