Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που είχα μια αντίστοιχη για κανά μήνα στα χέρια μου με μια ταπεινή Radeon 7770 και έπαιζα σε μικρότερη ανάλυση από την native με AA μια χαρά την απόλαυσα. Μην κολατσιού σώνει και καλά με την. Native ανάλυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταραμένη αυτόματη διόρθωση του ipad!! Εγώ είχα την οθόνη που είχε και hdmi και έπαιζε όλες τις αναλύσεις. Εσύ που έχεις μόνο με dvi χωρίς OSD δοκίμασε να μας πεις αν παίζει σε μικρότερες αναλύσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκολλάτε με τις απαιτήσεις στα 1440.Με μια κάρτα των 300€ περίπου κινείσαι άνετα για ένα με ενάμιση έτος.Θα μου πεις λίγο είναι;Ε, για μένα και υπερβολή δεν το λες.600ρια κάθε 6μηνο δε θέλεις, μην τρελαθούμε.Τα 8msaa θα τα ξεχάσετε έτσι κι αλλιώς γιατί δεν έχουν νόημα ούτως ή άλλως σε αυτή την ανάλυση.

Καλορίζικη φίλε, καλωσήρθες στον μαγικό κόσμο της αρίας φυλής του 1080+ και να είσαι σίγουρος πως οτιδήποτε σε χαμηλότερη ανάλυση πλέον θα το βλέπεις σαν παιχνίδι gameboy. :P

 

2445038-4694434071-PC_Ga.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταραμένη αυτόματη διόρθωση του ipad!! Εγώ είχα την οθόνη που είχε και hdmi και έπαιζε όλες τις αναλύσεις. Εσύ που έχεις μόνο με dvi χωρίς OSD δοκίμασε να μας πεις αν παίζει σε μικρότερες αναλύσεις...

Σε μικρότερες αναλύσεις παίζει κανονικά απλά μπορεί να μην έχει όλα τα επίπεδα...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τελειωσα με τα benchies για τα οποια οτι λεπτομερειες χρειαστειτε θα τις βρειτε στο αντοιστιχο game απο εδω : http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_780_ti_jetstream_review,18.html

 

Συστημα:

Ι5 3570κ 4.6Ghz,Asrock extreme 4,8gb ram 1666mhz,Windows 7,1440p

Drivers: 13.11 beta 9.5

 

Tomb Raider:

 

tomb_raider_14440p.jpg

 

 

untitled_6_1.png

 

 

HItman Absolution:

 

hitman_1440p.jpg

 

 

untitled_8.png

 

 

Battlefield 4:

 

bf4_1440p_2msaa.jpg

 

 

untitled_14.png

 

 

Crysis 3:

 

crysis_3_1440p.jpg

 

 

untitled_12.png

 

 

Bioshock Infinite:

 

Bioshock_1440p.jpg

 

 

untitled_4.png

 

 

Metro Last Light:

 

metro_1440p.jpg

 

 

untitled_10.png

 

 

Δεν γνωριζω γιατι εβγαλα καλυτερα results απο του guru3d,λετε να ειχαν throttling??? Δεν νομιζω,παντως ακριβως οπως τα ετρεξαν αυτοι τα ετρεξα και εγω... Sooo . Αυριο θα ανανεώσω και το review με πιο πολλα παιχνιδια στο section 1440p. :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος!! Τελείωσα και εγώ με το κρέμασμα της οθόνης οπότε αύριο το βραδάκι θα έχεις πμ με νούμερα απο bf4 ac και metro ώστε να δώσεις στο λαό κάνα σχεδιάγραμμα με επιδόσεις 780/290 σε 1440. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος προβληματισμος που εχω προσωπικα με τα παραπανω benchmarks ειναι οτι μιλαμε για παλια παιχνιδια πλεον.Πιο συγκεκριμενα

 

Tomb Raider 9 μηνων παιχνιδι

Hitman 13.5Μηνες παιχνιδι

Crysis 3 10μηνων παιχνιδι

Bioshock 7.5μηνες παιχνιδι.

 

Και γιατι τα αναφερω αυτα γιατι μιλαμε για πλεον καινουργια καρτα(R9 290)και ο προβληματισμος μου ειναι κυριως στην αναλυση και στο πως πχ θα τρεχουν μετα απο 2 χρονια τα βαρια τοτε παιχνιδια στην αντικειμενικα παρα πολυ δυνατη καρτα του σημερα R9 290. Αυτο ειναι που με φρεναρε και μενα να κοιταξω για τετοιες αναλυσεις.

 

Πχ το Crysis σχεδον 10μηνων παιχνιδι με οτι Drivers μπορει να εχουν βγει για αυτο  και ακομα και στα Benchmarks του Guru3d η 780ti δεν βγαζει πανω απο 49Fps στην συγκεκριμενη αναλυση.

 

 

 

Φυσικα παρα πολυ καλη δουλεια Prospector,για πολλα Likes το συγκριτικό σου με αυτο του Guru3d :D

 

 

Περιμενω και το συγκριτικο του Zappee ,μιας και για καποιο μικρο χρονικο διάστημα σκεφτομουν για 780 και 1440 απλα ψιλο απογοητευτικα με τα διαφορα Benchmarks που ειχα δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σύγχρονα παιχνίδια έκανε συγκρίσεις.Το Crysis 3 είναι βαρύ πχ δεν είναι μέσο παιχνίδι από πλευράς απαιτήσεων όπως και το Metro αρκετά και το BF4 σε multi.Τώρα είμαστε σε μεταβατική περίοδο και για κάποιο καιρό ακόμα θα μαστε όσον αναφορά τις μηχανές γραφικών και τις απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα αυτή

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130952817554&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

και ο Θεός βοηθός με το τελωνείο. Η προηγούμενη πάντως που είχα πάρει είχε έρθει μια χαρά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΠΑ ΡΕ ΣΕΙΣ!! 

 

120hz.jpg

 

Να τα,δεν ειμαι καλα !!!  :mellow:  Οι πιο πολλοι ειχαν αλλοίωση χρωματων κυριως στο ασπρο δημιουργουταν μια μαυριλα πανω αριστερα ή γινοντουσαν τα χρωματα γενικα πολυ σκοτεινα... ΚΑΝΕΝΑ απο αυτο δεν εχω !!! B)  Μαλλον μου φαινεται οτι ειναι rock stable εκει!! Τωρα το πως θα αξιοπησω τα 120fps σε κανα Bf,ε θα γινουν υποχωρησεις αβερα :P  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...