Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η 770 ειναι η πιο value for money γιαυτη την οθονη

 

Στο οριο ειναι. Πιο vfm ειναι η 280x που ειναι πιο φθηνη με πανω κατω ιδιες επιδωσεις..Επισης διαθετει 3gb vram οποτε παιζεις μπαλα με περισσοτερο headroom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεμα υποστηριξεις ολες με ολες θα δουλευουν,απο θεμα επιδοσεων..well...

 

Well, όχι ακριβώς.

 

Πολλές κάρτες που δεν διαθέτουν DVI-D DL δεν μπορούν να τις οδηγήσουν. Κλασικό παράδειγμα οι reference 5850/5870 και άλλες που δεν θυμάμαι.

 

Κατά τα άλλα ορμάτε στις pixel perfect με matte, χαλαρά τα καλύτερα 300 που θα χαλάσετε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και κάτι που δεν ήξερα.. Μου απάντησε ο greensum,και λέει οτι μπορεί να το στείλει με Ems αλλά υπάρχει additional cost.Επίσης μου λέει αν βάλει value αντικειμενου 200$,τόσο θα ειναι και η αποζημειωση στην περιπτωση που χαθεί το αντικείμενο! ... Οκ,περιμένω το invoice τώρα για ολοκληρωθεί η παραγγελεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή περίπτωση φαίνεται η οθόνη ρε παιδιά αλλά πολύ μπελάς..Τι είναι αυτά τα Ems και τα έξτρα cost κλπ κλπ, υπάρχει κάποιος να μου πει θα την πάρεις από 'δω και δεν θα μπλέξεις ούτε με τελωνεία ούτε τίποτα.Θα δώσεις 3 κατοστάρικα και θα είσαι έτοιμος με 1 χρόνο εγγύηση κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και κάτι που δεν ήξερα.. Μου απάντησε ο greensum,και λέει οτι μπορεί να το στείλει με Ems αλλά υπάρχει additional cost.Επίσης μου λέει αν βάλει value αντικειμενου 200$,τόσο θα ειναι και η αποζημειωση στην περιπτωση που χαθεί το αντικείμενο! ... Οκ,περιμένω το invoice τώρα για ολοκληρωθεί η παραγγελεια..

 

Ωραιος πωλητης, να σου λεει οτι θα παρεις αποζημιωση αν χαθει το δεμα..:P Κατι τετοιο παντου ισχυει, δεν το κανει μονο η EMS και προφανως στο λεει για να βγει απο τη φασαρια να δηλωσει χαμηλοτερη τιμη. Πιεσε τον λιγο και θα τη κατεβασει, τα δεματα δυσκολα χανονται..

Btw, ερθε εχθες ενα δεμα απο Taiwan αξιας 280 ευρω για οικογενιακο προσωπο που ειχα παραγγειλει ακριβως 7 μερες πριν. Μιλαμε για δωρεαν αποστολη (FedEx) και μισο χρονο παραδωσεις σε σχεση με αυτα που ανεφεραν. Τελωνειο περασε στις 8 το πρωι και στις 9 ηταν στα Ελτα χωρις εξτρα χρεωση. Οποτε μαλλον αυτο που κινει περισσοτερο το ενδιαφερον ειναι ο συνδιασμος μεγεθους/τιμης παρα τιμης μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πιεσω δεν κατάλαβα? Αφού σε όλα συμφώνησε απλα μου είπε τι γίνεται στην περιπτωση που χαθεί δέμα. Αν έννοιες για την τιμή να την δηλώσει 150$ ,νομιζω δεν παιζει ρολο γιατί απο όσο είχα διαβάσει τα δέματα μέχρι >150€,αν χρειαστείς να πληρωσεις το κάτι παραπανω όταν θα ερθει Ελλάδα αυτό θα ειναι το φπα δλδ στα 147€ που του είπα στην χειρότερη θα πληρωνα +33€ για να την έχω. Κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου,τώρα τι ισχυει ακριβως... Πιστεύετε δλδ οτι παιζει ρολο αν του πω αντί για 200$ να την βάλει 150$?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος προφανως σου ειπε οτι μπορει να τη δηλωσει στα 200 ωστε αν χαθει το δεμα να παρεις καλη αποζημιωση..Δε το λεει ομως για αυτο το λογο αλλα γιατι μαλλον γνωριζει τη περιπτωση και δεν τον συμφερει να τη δηλωσει χαμηλοτερα...Και απο την αλλη, ποιος επαγγελματιας που στελνει μεγαλα δεματα υποστηριζει οτι παιζει και να χαθει ενα δεμα?? Οι περισσοτεροι κορεατες πωλητες δηλωνουν απο μονοι τους μικρη αξια προς όφελος του πελατη και συνηθως η τιμη ειναι το 60% της αρχικης και κατω.

 

Επι της ουσιας και τα 200 καλα ειναι...Το αν θα πεσει σε βαρυ εκτελωνισμο ειναι κατι που δε μπορει να πει καποιος στα σιγουρα αλλα μικραινοντας τη τιμη που θα αναγραφεται, μειωνονται και οι πιθανοτητες. Αν αποφασισουν στο τελωνειο να πληρωσεις δασμους κλπ, σιγουρα το ποσο θα ειναι πολυ μεγαλυτερο απ'οτι το φπα. Anyway, στις περισσοτερες περιπτωσεις περνανε απαρατηρητα απλα εγω θα ηθελα να εχω το κεφαλι μου ήσυχο.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο acceswhole που του είχα πει ,είπε γίνεται με Ems με +20$,θα σου βάλουμε value 200$ as gift.. Και αλλον πωλητή να ρωτησω νομιζω τα ίδια θα μου πει :Soooo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα 2 μερες για να μου απάντηση ο green sun,για να μου πει οτι Δεν γίνεται να κανει undervalue και ως gift με EMS due to item missing!! Μονο με UPS μπορεί να το κανει αυτό... Οπότε άκυρο και αυτός και ξαναπαω στο access whole -.- Δεν γαμιεται και ας μειωθούν οι πιθανότητες για Oc. Τουλαχιστον ο whole απο μόνος του μου είχε πει οτι αμα σου στείλω με Ems σου το βάζω ως 200$ και ως gift με +20$. Άντε παλι τώρα 1-2 μέρες για να απαντήσουνε.. Τεσπα έτσι και αλλιως με αυτά τα πραγματα δεν χρειάζονται βιασυνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό δεν πρόκειται να μπλέξω με την συγκεκριμένη οθόνη, θα χτυπήσω ένα 24άρι IPS από Msystems και θα τελειώσει η δουλειά για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρέ σιγά απλα ο κάθε πωλητής ίσως να έχει διαφορετικές επιλογές αποστολης κτλπα.. Εν το μεταξύ ο Whole,που σας είχα πει οτι είχε πουλησει την πέμπτη που είχα κοιτάξει 209 οθόνες,τώρα έχει πουλησει 246!!! Ας ελπισουμε λοιπον να πάνε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα 2 μερες για να μου απάντηση ο green sun,για να μου πει οτι Δεν γίνεται να κανει undervalue και ως gift με EMS due to item missing!! Μονο με UPS μπορεί να το κανει αυτό... Οπότε άκυρο και αυτός και ξαναπαω στο access whole -.- Δεν γαμιεται και ας μειωθούν οι πιθανότητες για Oc. Τουλαχιστον ο whole απο μόνος του μου είχε πει οτι αμα σου στείλω με Ems σου το βάζω ως 200$ και ως gift με +20$. Άντε παλι τώρα 1-2 μέρες για να απαντήσουνε.. Τεσπα έτσι και αλλιως με αυτά τα πραγματα δεν χρειάζονται βιασυνες..

 

WTF??? Τελικά είναι πολύ λαμόγια. έστειλα και εγώ να δω αν λένε σε όλους τα ίδια. Σημερινό email από τον ίδιο και από κάτω αυτά που του ρώτησα εγώ:

 

Dear siegfried-gr,

 

Hello, this is Green-Sum, the eBay seller.

First of all, we would like to say thank you for your interest. We will always make our best efforts to support you.

 

1) We can send the monitor via EMS without extra cost.

2) & 3) We can declare the item as $200 US and mark it as 'Gift'. Please remind us right after you order via eBay message, not via Paypal note. Also, please be aware that in case of missing items, you will be compensated by the invoice value.

 

Hope the answer above helps you. We are looking forward to have a good business chance with you.

Thank you.

 

Best regards,

Green-Sum

 

- green-sum

 

 

From: siegfried-gr

To: green-sum

Subject: Shipping: siegfried-gr sent a message about New QNIX QX2710 LED EvolutionⅡ2 27" 2560x1440 PLS Monitor *Perfect Pixel *Matte #121110804377

Sent Date: Dec-01-13 03:02:24 PST

 

Dear green-sum,

 

I live in Greece and I would like to know the following, should I decide to roder from you:

1) Can you send the monitor with EMS? If so is there any extra cost fee?

2) Can you send the package with a price of 200 dollars and not the actual price?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...