Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@XMorsX παραπανω που προτεινες την qnix την 27αρα, το 2710 μοντελο. Τη βρηκα στο γερμανικο e-bay, στα 228 ευρω.

Για ελλαδα λεει εξοδα αποστολη δωρεαν, τελωνειο δεν θα συναντησουμε απο Γερμανια, οποτε δεν ειναι μια λυση;

εκτος αν μου ξεφευγει κατι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@XMorsX παραπανω που προτεινες την qnix την 27αρα, το 2710 μοντελο. Τη βρηκα στο γερμανικο e-bay, στα 228 ευρω.

Για ελλαδα λεει εξοδα αποστολη δωρεαν, τελωνειο δεν θα συναντησουμε απο Γερμανια, οποτε δεν ειναι μια λυση;

εκτος αν μου ξεφευγει κατι...

 

Που την βρήκες τόσο; Εγώ δεν την βρίσκω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@XMorsX παραπανω που προτεινες την qnix την 27αρα, το 2710 μοντελο. Τη βρηκα στο γερμανικο e-bay, στα 228 ευρω.

Για ελλαδα λεει εξοδα αποστολη δωρεαν, τελωνειο δεν θα συναντησουμε απο Γερμανια, οποτε δεν ειναι μια λυση;

εκτος αν μου ξεφευγει κατι... 

 

To 2710 δε φτανει για να προσδιορισεις την οθονη. Προτεινα την QX2710 Multi Hot και μετα τις qhd 2710r και qhd 2730r.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σιγουρα καλυτερα η 2710R με αυτην την τιμη. Ποσο θα παει ομως με την τελικη τιμη της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@XMorsX παραπανω που προτεινες την qnix την 27αρα, το 2710 μοντελο. Τη βρηκα στο γερμανικο e-bay, στα 228 ευρω.

Για ελλαδα λεει εξοδα αποστολη δωρεαν, τελωνειο δεν θα συναντησουμε απο Γερμανια, οποτε δεν ειναι μια λυση;

εκτος αν μου ξεφευγει κατι... 

Έχω την εντύπωση ότι έρχεται από Σεούλ οπότε υπάρχει το ρίσκο του τελωνείου

 

http://prntscr.com/b325mn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι έρχεται από Σεούλ οπότε υπάρχει το ρίσκο του τελωνείου

 

http://prntscr.com/b325mn

 

Και εγω τετοια εντυπωση εχω, οτι το τελωνειο θα χτυπησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Βλεπω οτι δε μπορω να αγορασω την crossover 2795 σε φισιολογικη τιμη και λεω να στραφω προς την qnix! Απο που να την αγορασω και τι πρεπει να ξερω μπορει να μου πει καποιος?

(Ips panel νομιζω εχει και ι qnix, αν κανω λαθος πειτε μου)

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τετοια εντυπωση εχω, οτι το τελωνειο θα χτυπησει.

259+ κάνα 80άρι το τελωνείο(αν την κρατήσουν,που μάλλον θα την κρατήσουν) είναι μια χαρά για τέτοιο πάνελ πιστεύω.

Μάλλον θα την χτυπήσω αν και σκεφτόμουν για εγχώρια αγορά αλλά αρχίζουν και με δαγκώνουν τα καβούρια όταν βλέπω 550+ ευρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

259+ κάνα 80άρι το τελωνείο(αν την κρατήσουν,που μάλλον θα την κρατήσουν) είναι μια χαρά για τέτοιο πάνελ πιστεύω.

Μάλλον θα την χτυπήσω αν και σκεφτόμουν για εγχώρια αγορά αλλά αρχίζουν και με δαγκώνουν τα καβούρια όταν βλέπω 550+ ευρά

 

Αν ειναι μονο 80αρι οκ, εισαι σιγουρος ομως οτι δε θα ειναι αλλο τοσο? Στην Ελλαδα βρισκεις την asus pb278qr στα 470, αν και ομολογουμενως δεν ειναι τοσο καλη οσο η crossover για gaming (ειναι λιγο καλυτερη απο τις qnix παντως, πλην της multi hot).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι μονο 80αρι οκ, εισαι σιγουρος ομως οτι δε θα ειναι αλλο τοσο? Στην Ελλαδα βρισκεις την asus pb278qr στα 470, αν και ομολογουμενως δεν ειναι τοσο καλη οσο η crossover για gaming (ειναι λιγο καλυτερη απο τις qnix παντως, πλην της multi hot).

Αναλογικά το πήγα και δεν ξέρω αν έκανα σωστά.Βασικα τη δική μου crossover την αγόρασε φίλος πριν 2 χρόνια και κόστιζε 330 ευρώ και η τελική μαζί με τελωνείο βγήκε 430 και νομίζω πως ήταν το ΦΠΑ+ τα ρέστα του τελωνείου.Για τη multi hot ψήνομαι αλλά το μόνο που με φρενάρει είναι η αντοχή στο χρόνο.Η crossover μου από πέρυσι το καλοκαίρι μου κάνει νερά και τώρα που ζεσταίνει ο καιρός αρχίζει πάλι τα ίδια.Αν είναι κάθε 1μιση χρόνο να σκάω 400άρια δεν λέει και λέω κάθε 1μιση γιατί κανονικά πέρυσι το καλοκαίρι μου ήρθε να την πετάξω από το μπαλκόνι.Απλά έκανα υπομονή και έβγαλε καλό χειμώνα αλλά τώρα με το που ζέστανε λίγο άρχισε τα κουλά της πάλι οπότε δεν τη γλυτώνω την αγορά.Εγχώρια ή μη.Αν είναι εγχώρια πάντως θα ήθελα τη γνώμη σου XMorsX με ταβάνι τα 550 ευρώ.Η ασχολία μου είναι cinema 4d+ photoshop(σαν χόμπυ) και από παιχνίδια World of Tanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να μιλησω για την ποιοτητα τους. Το μονο που διαβαζω πανω σε αυτο ειναι οτι τα μερη των κορεατικων που χαλανε αντικαθιστανται ευκολα, αν εισαι καπως σχετικος.

Σχετικα με την ποιοτητα εικονας η qnix multi hot ειναι καλυτερη απο την crossover 2795qhd διοτι οι κορεατικες ahva εχουν καλυτερα presets απο τις κορεατικες ips. Eναλλακτικα η καλυτερη στο budget σου απο Ελλαδα ειναι η lg 27mb58r. Γινεται hardware calibration και η συσκευασια περιλαμβανει και ενα colorimeter.

 

https://www.skroutz.gr/s/7283234/LG-27MB85R-B.html?keyphrase=lg+27mb85r

 

Αν εχεις freesync capable gpu δες και την crossover 27s ips dp freedom, κορεατικη ahva και αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορω να μιλησω για την ποιοτητα τους. Το μονο που διαβαζω πανω σε αυτο ειναι οτι τα μερη των κορεατικων που χαλανε αντικαθιστανται ευκολα, αν εισαι καπως σχετικος.

Σχετικα με την ποιοτητα εικονας η qnix multi hot ειναι καλυτερη απο την crossover 2795qhd διοτι οι κορεατικες ahva εχουν καλυτερα presets απο τις κορεατικες ips. Eναλλακτικα η καλυτερη στο budget σου απο Ελλαδα ειναι η lg 27mb58r. Γινεται hardware calibration και η συσκευασια περιλαμβανει και ενα colorimeter.

 

https://www.skroutz.gr/s/7283234/LG-27MB85R-B.html?keyphrase=lg+27mb85r

 

Αν εχεις freesync capable gpu δες και την crossover 27s ips dp freedom, κορεατικη ahva και αυτη.

Σ'ευχαριστώ αδερφέ,στην αρχή καλοέβλεπα την freedom αλλά μέχρι να βρώ πωλητή που να στέλνει Ελλάδα δεν βλέπω να τη βγάζω μέχρι τότε,μάλλον για την lg θα πάω.Το έψαξα για επισκευή για τη δικιά μου αλλά κυκλοφορεί μόνο μία πλακέτα και δεν είναι σίγουρο αν είναι από κει το συγκεκριμένο πρόβλημα.Γεμίζει με τις ζέστες οριζόντιες και κάθετες έγχρωμες γραμμές και έτσι και την ανοιγοκλείσω από το διακόπτη στρώνει ή για όλη την ημέρα ή θαχρειαστεί να το κάνω 5-6 φορές μέχρι να στρώσει.

Εν τω μεταξύ κανένας δεν γράφει στα μαγαζιά του σκρούτζ αλλά και στο e-shop ότι περιλαμβάνεται και το colorimeter,τι φάση?

Επεξ/σία από Silok
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. μιλισα με εναν φιλο μου που ζει στη κορεα αλλα δε μιλαει την γλωσσα. Μου βρικε http://item2.gmarket.co.kr/English/detailview/item.aspx?goodscode=708762565 αλλα δε ξερουμε αν ειναι ι ιδια με http://www.ebay.com/itm/QNIX-Perfect-Pixel-QX2710-LED-Evolution-II-Multi-TRUE10-Matte-27-QHD-Monitor-/121311452342?hash=item1c3eb9dcb6:g:lZ0AAOxy0zhTPTVg.

Σκεφτομαστε να την παρει και να μου την στηλει δωρο!

Καμια ιδεα παρακαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...