Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα σχόλια το βάζω εγώ. Στείλε του όμως και ένα εξτρά μήνυμα. Λίγα παραπάνω Kbyte uploaded στο διαδίκτυο δεν πειράζουν κανένα για να νιώθεις πιο σίγουρος! :-D

Όσο για το bleeding μέχρι και η TN LG που έχω τώρα έχει bleeding. Το θέμα είναι να μην είναι υπερβολικό και σε χαλάει. Όπως είπε ο wspr από 700Ε πληρώνεις 250-300E, ε μην τα θέλουμε και όλα.  ;)

 

Αν και offtopic το PLS με το IPS έχουν καθόλου διαφορά; Αναζητώ στο google αλλά δεν βρίσκω μια βέβαιη απάντηση. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι τα γνωρίζω τα περι bleeding,και η δικια μου εχει και ποτε δεν με ενόχλησε.<br>

Εν το μεταξύ, ο castle που έχει την φθηνή πρόσεξα στο discription οτι έλεγε Model: Qnix 2710 ενω ο άλλος που μιλαγανε χθες λεει Qnix 2710 Evolution II,η οποια ειναι που θέλω.. Και ακόμα ο τελευταιος έχει πουλήσει 200+ οθόνες οποτε μου φαινεται πολυ κομπλε,ίσως να προτιμησω αυτον τελικα..

 

 

Sieg μονο αυτο βρήκα:<br><br><br>

 

Both the IPS and PLS technologies are almost similar, and it is very difficult for the common user to know as to which technology has been used in the display screens. However, the PLS screens are known to be brighter and have better viewing angles. The PLS panels do not change colour on touching them. They do not leave a trail when the user drags his or her finger across the panel. The difference in both the panels is more of a technical and practical value. They are very small and mostly insignificant in the real life situations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ κανε κανονικα τη παραγγελια και τα εξτρα χρηματα για τη φουστια και για τα μεταφορικα τα βρισκεται με paypal λογικα. 

 

Η διαφορα μεταξυ τους ειναι οτι η evolution 2 εχει και hdmi και d-sub και display port (!!). Προσωπικα ομως θα διαλεγα αυτη που εχει μονο dvi με τη λογικη οτι ο μικροτερος ελεγκτης εισοδου θα σου δωσει και λιγοτερο input lag, αν υπαρχει. Ετσι και αλλιως το hdmi αχρειαστο θα ειναι οπως και το display port.:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα κοιταγα γιαυτη http://www.ebay.co.uk/itm/111078161308?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649 η οποια λεει οτι ειναι η Evolution 2 αλλα εχει μονο dvi. Ναι και εγω μονο με dvi θα την χρησιμοποιουσα. αρα μαλλον υπαρχουν εκδοσεις λιγο πιο ακριβες η οποιες εχουν αυτα extra που ανεφερες. Απλα εντυπωσιαστηκα που εχουν παρει απειροι απο τον συγκεκριμενο και ψηθηκα να παρω αυτη που εχω στο λινκ. ΟΚ θα το αναφερω στα σχολια και θα του στειλω και μνμα για τις λεπτομερειες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μπες εδω και ψαξε σε ποιον seller ανεβαινουν στα 120 στατιστικα περισσοτερο.επισης εχει ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι για το μονιτορ.Τελος τα πλαστικα τις οθονης δεν ειναι για πολλα πολλα οποτε τη σεταρεις στο pc και τελειωνεις...ουτε hdmi ουτε τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που μου εστειλε ο αλλος ο Whole το Invoice με τα +20$ του εστειλα ακυρο  :X  1ος βγηκε ο Dream-sellers αλλα τα Monitors ηταν προσφατα και δεν ειχε πολλους buyers+οτι κανουν 300Ε.

Πηγα στον 2ο τον Green-Sum οποιος εχει και 109buyers σε αυτην που κοιταω ( http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=121110804377 ) και perfect pixel που παρολο που δεν με απασχολουσε η τελικη τιμη βγαινει οσο του Whole δλδ 264Ε. Του εστειλα για Ems κτλπα και οποια αλλη ενεργεια να κανει για να ερθει κομπλε, και περιμενω να μου απαντησει για πατησω το κουμπι της αγορας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή ευκαρία είναι αυτη την περιόδο εν όψη εορτών να γίνει η παραγγελια της οθόνης λογω φόρτου εργασίας. ολο και κατι θα τους διαφύγει απο το τελωνείο!!!

βεβαια ολα είναι θέμα τύχης απλά ετσι μειώνεις τις πιθανότητες.

 

κατι άλλο αυτές οι οθόνες τι κάρτες γραφικών χρειάζονται?

 

με μια 650ti boost, 7850, 260x θα ειναι κομπλέ?

 

στην 7790 θα τραβάει ζόρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεμα υποστηριξεις ολες με ολες θα δουλευουν,απο θεμα επιδοσεων..well..Αναλογα τι ζητα ο καθενας :P Αυτες που ανεφερες παρα ειναι μικρες για την αναλυση αυτη,δλδ θα βγαλεις απειρες επιλογες για να ειναι Playable ενα βαρυ game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...