Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει σιγουρο oc κομμάτι, αν επεσες σε καλο επεσες. Input lag δεν εχω παραρηρησει τπτ που να με ενοχλουσε, λιγο Bf4 που ειχα δοκιμασει ηταν ωραια εμπειρια τα 120fps,αλλα κατεβασα πολλες ρυθμίσεις για να είμαι σταθερός σε αυτα γιατι μιλαμε για 1440p@120fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι σήμερα πέρασε η δικια μου στο έτσι χωρίς να περάσει τελωνείο. :ph34r:

 

απ ότι είδα στο tracking δηλαδή. :X

ωραίος!

εμένα με καίει κάτι άλλο, αξίζει πραγματικά ? το σκέφτομαι μήνες τώρα θέλω να πάω σε μια καλή οθόνη και εννοώ μια οθόνη που θα έχει πολύ ζωντανά χρώματα και όχι μουντά και ξεθωριασμένα. αν βοηθάει μου αρέσουν πολύ οι οθόνες των imac και δεν έχω βρεί τέτοια χρώματα σε αλλές(κοινές ips που έχουν κλασικά για δείγμα οι γνωστές αλυσίδες)

Η συγκεκριμένη οθόνη απο τους κορεάτες τι χρωματική απόδοση έχει? ας αφήσουμε το κομμάτι της ποιότητας κατασκευής και τα πλαστικά. καθαρά σαν πάνελ και συμπεριφορά αξίζει? η απλά είναι μια οικονομική οθόνη στα 2560 και μόνο αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Οι κορεάτικες IPS ΕΙΝΑΙ οι οθόνες των iMac, τα rejected της Apple για την ακρίβεια. Και ναι, είτε φας είτε δεν φας τελωνείο, με την Dell να έχει χάσει την μπάλα στο quality control και να ξεκινάει @ 500, αξίζουν.

 

 

Τίγρη κράτα μας ενήμερους :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Οι κορεάτικες IPS ΕΙΝΑΙ οι οθόνες των iMac, τα rejected της Apple για την ακρίβεια. Και ναι, είτε φας είτε δεν φας τελωνείο, με την Dell να έχει χάσει την μπάλα στο quality control και να ξεκινάει @ 500, αξίζουν.

 

 

Τίγρη κράτα μας ενήμερους :)

 

 

 

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Οι κορεάτικες IPS ΕΙΝΑΙ οι οθόνες των iMac, τα rejected της Apple για την ακρίβεια. Και ναι, είτε φας είτε δεν φας τελωνείο, με την Dell να έχει χάσει την μπάλα στο quality control και να ξεκινάει @ 500, αξίζουν.

 

 

Τίγρη κράτα μας ενήμερους :)

τι συμαίνει rejected? είναι faulty τα πανελ? έχουν κάποιο πρόβλημα στα χρώματα ή στο backlit?

γενικά μπορεί να είμαι λίγο off αλλά σε ένα budget 300-400 euro ποιο είναι η καλύτερη επιλογή μου όσο αναφορά τα ωραία και ζωντανά χρώματα σε πρώτη προτεραιώτητα? οι ιντσες και η ανάλυση είναι σε δεύτερη μοίρα(εντάξει πάνω απο 24 ιντσες προφανώς).

κοιτάω καθαρά απόδοση,όσο το δυνατόν λιγότερο bleeding, καλό μαύρο ζωντάνια κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple αγοράζει μόνο Α++ panel. Τις απόλυτα άψογες. Αν υπάρχει κολλημένο pixel, δεν την παίρνουν. Αν έχει κάποια ανομοιομορφία, το ίδιο. Αν έχει bleeding το ίδιο, κ.ο.κ. Όμως σε μια παραγωγή θα σου βγει πολλή non-perfect πράμα.

 

Αυτές οι "faulty" Apple Thunderbolt Display 27, είναι τα S-IPS που αγοράζετε από τους Κορεάτες. Τις αγοράζουν ιδιώτες κοψοχρονιά, τις βάζουν σε πιο φθηνό πλαστικό πλαίσιο, τις παντρεύουν είτε με glossy είτε με matte πρόσοψη και ένα DVI χωρίς scaller και boom έτοιμη η οθόνη.

 

@haris "Πάνω από 24"" είναι οι 27. Και όταν μιλάμε για 27 imo μιλάμε για 1440p. Που εκτός από τις Κορεάτικες δεν ξέρω κάποια άλλη να πέφτει μέσα στο range σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες.

 

περίμενα όπως είχα αναφέρει ότι θα κάνει κάνα 10ήμερο να ρθει,

και τελικά σε 8 μέρες την έχεις στην πόρτα σου (υπόψιν βρίσκομαι ζάκυνθο) και έχω σαστίσει.

βεβαια, εγώ θα την πάρω αύριο, λόγο ελτα, αλλα τέλος πάντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple αγοράζει μόνο Α++ panel. Τις απόλυτα άψογες. Αν υπάρχει κολλημένο pixel, δεν την παίρνουν. Αν έχει κάποια ανομοιομορφία, το ίδιο. Αν έχει bleeding το ίδιο, κ.ο.κ. Όμως σε μια παραγωγή θα σου βγει πολλή non-perfect πράμα.

 

Αυτές οι "faulty" Apple Thunderbolt Display 27, είναι τα S-IPS που αγοράζετε από τους Κορεάτες. Τις αγοράζουν ιδιώτες κοψοχρονιά, τις βάζουν σε πιο φθηνό πλαστικό πλαίσιο, τις παντρεύουν είτε με glossy είτε με matte πρόσοψη και ένα DVI χωρίς scaller και boom έτοιμη η οθόνη.

 

@haris "Πάνω από 24"" είναι οι 27. Και όταν μιλάμε για 27 imo μιλάμε για 1440p. Που εκτός από τις Κορεάτικες δεν ξέρω κάποια άλλη να πέφτει μέσα στο range σου.

το εξέφρασα λάθος εννοούσα και 23-24 ιντσες μέσα, όχι δηλαδή απαράτητα 27αρι.

δηλαδή μια foris fs2333 είναι καλύτερη ή όχι σαν χρώματα,bleeding κλπ? πέρα απο ανάλυση και μέγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imο είναι καλύτερη...

υπάρχει κάτι καλύτερο απο αυτή?(μέχρι 400 ευρώ) 

καλύτερη εννοώ στην ζωντάνια των χρωμάτων(να μην είναι μουντά και ξεπλημένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...