Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγιες και καλοδουλευτη!Καλά over cloak a risk at a!

Μπορείς να μας πεις τι εγραψες στον πωλητή για αποφυγή τελωνείου?

Ευχαριστω!!

Μεγιες και καλοδουλευτη!Καλά over cloak a risk at a!

Μπορείς να μας πεις τι εγραψες στον πωλητή για αποφυγή τελωνείου?

Ευχαριστω!!

Μεγιες και καλοδουλευτη!Καλά over cloak a risk at a!

Μπορείς να μας πεις τι εγραψες στον πωλητή για αποφυγή τελωνείου?

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ems υπάρχει ελπίδα...πήρα gps από Κίνα και με DHL σταμάτησε τελωνείο. 80 ευρώ το μηχάνημα, 120 ευρώ το τελωνείο... Και εννοείται ότι η συσκευασία ήταν το 1/10 της οθόνης.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με ems πριν κάνα χρόνο 200€ δηλωμένη 130€ τελωνείο ήρθε με λίγο backlight bleed κάτω στην μέση και από o/c πάει 120hz απλά έχει burn in κάτω αριστερά στα 120 που ενοχλεί μπορώ να κάνω τίποτα(να πάρω άλλο cable να δοκιμάσω η δεν παίζει ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Λοιπόν αρχίζουμε ! 

 

Το upgrade ήταν τεράστιο , καθώς από μια 20' LG Flatron 1680x1050 πήγα σε αυτή !

 

Πρέπει να στάθηκα πολύ τυχερός . Είχα μιλήσει με bigclothcraft και του είπα πως θέλω να μου την στείλει με EMS και να βάλει 100$ price tag . Συμφώνησε αμέσως , χωρίς καμια επιπλέον χρέωση .

Ακριβώς αυτό είναι το Link.png Site: link  

 

Μόλις είδα ότι είναι στο Κέντρο Διανομής πηρα τηλέφωνο και μου είπε το παλικαρι πως είναι εδώ, 8 παρα 10 το πρωί έφυγα και πήγα παρέλαβα . Τελωνειο 0 και έκανε περίπου 9 μέρες . Συνολικό κόστος 250€ .

 

Πάμε στα πιο τεχνικά , όλως περιέργως backlight bleed=0 , το δοκίμασα σε όλα τα χρώματα που γίνονται τα τεστ .

 

Μόλις την άνοιξα παρατήρησα ένα κολλημένο πρασινο pixel πάνω και δεξια , δεν με πολυενοιαζε για να είμαι ειλικρινής . Όμως μετά από 15' λειτουργειας το pixel δουλεύει κανονικά !! Όταν όμως την ανοίξω θα είναι πρασινο και μετά θα φύγει .

 

Οποτε πολυ super απο dead pixels και backlight bleed .

 

OC με μεγάλα και άνετα βήματα , πήγα πρώτα στα 83Hz , έκανα το τεστ στο testufo και συνέχισα άνετος με 96Hz . Πέρασε τα τεστ και είπα να το αφήσω εκεί προς το παρόν .

 

Λίγο που άνοιξα χθες το diablo μπορώ να πω πως έπαθα πλακα . Smoothness λόγο high fps , ευκρίνεια , χρώματα . Απλα δεν έχω λογια . 

 

Πάντως το impact στην GPU φάνηκε με την μια , πλέον ακούω τα ανεμιστηρακια της να δουλεύουν !

 

Εκανα και ενα benchmark στο Heaven ( τι υπεροχο benchmark btw ) . 

 

FPS : 27.0 , Score : 679 , Min FPS 6.7 , Max FPS 66.4 , AA=off , Quality = Ultra , Tessellation = Extreme .

 

Λίγες σημειώσεις : 

 

Εγγύηση ότι δεν θα περάσεις τελωνείο από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει . Τύχη θέλει . Γενικά απ'οσο διάβασα τα τελωνεία της Βόρειας Ελλάδας σταματάνε πολύ πράμα . Τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα για άλλες περιοχές . Γνώμη μου είναι για να είστε safe και να μην ξενερώσετε να υπολογίσετε ό,τι θα περάσετε και τελωνείο . Αν δεν περάσετε θα είναι ένα ευχάριστο δώρο ;)

 

Καλες αγορές και καλη τύχη !! :D

 

edit : Oc χωρις καθολου tweaking και artifacts ειναι στα 100Hz . Μετα εχω artifacts .

post-207274-0-21949900-1399701542_thumb.jpg

post-207274-0-62033800-1399701616_thumb.jpg

Επεξ/σία από ThanosA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξεθάβω το θέμα για να πω ότι εδώ και δύο μέρες έχω στα χέρια μου και εγώ μια τέτοια οθόνη.

Η εικόνα είναι πανέμορφη, δεν είχα κανένα pixel κολλημένο ή καμμένο (αν και πήρα το pixel perfect) και backlight bleed έχει ελάχιστο κάτω αριστερά, που όμως το είδα μόνο επειδή το έψαχνα.

 

Γενικά, δηλώνω ενθουσιασμένος προς το παρών, δε χορταίνω να τη κοιτάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρώματα που ενδιαφέρουν εμένα πως είναι? ψάχνω οθόνη με ταβάνι στα 300-400 ευρώ απο 24 ιντσες και πάνω που να πλησιάζει όσο το δυνατόν τις οθόνες των mac σε χρώματα.

θέλω να είναι όσο το δυνατόν ποιο ζωντανά/φανταχτερά, οι κορεάτικες στην χρωματική απόδωση πως τα πάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χρωματική απόδοση, είναι αρκετές φορές ακόμη και καλύτερες από την led cinema display αφού εκείνη λόγω του γυαλιού που χρησιμοποιεί εμφανίζει περίεργα μαύρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χρωματική απόδοση, είναι αρκετές φορές ακόμη και καλύτερες από την led cinema display αφού εκείνη λόγω του γυαλιού που χρησιμοποιεί εμφανίζει περίεργα μαύρα..

ενδιαφέρον, το μόνο που με φοβήζει είναι το ανύπαρκτο quality control και το τελωνείο.

ειδικά το τελευταίο. αμα το φάω πόσο περίπου πάει το μαλλί? είναι κανείς που να το πλήρωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται, από 80 έως και 150 ευρώ μπορείς να βρεις αγοραστές που έχουν φάει...

Εγώ πάντως ήμουν με price tag 90$ από τον storewithstory και τελωνείο έμεινε...3 ώρες  :-D

Ούτε τρεξίματα ούτε τίποτα, 250 τελική τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση?

Τα συγκεκριμένα μόνιτορ μέχρι πόσο τα έχετε κλοκάρει  (όσοι το έχουν κάνει αυτό) και σε γενικές γραμμές είναι σταθερά σε υψηλά hz ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...