Προς το περιεχόμενο

Αγορα QNIX 27" 2560x1440p


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδες. Λεω σιγα σιγα να ψαξω το θεμα που με απασχολει,δηλαδη με ποιο τροπο θα παραγγειλω την συγκρεκριμενη οθονη χωρις να περασει τελωνειο.

 Πχ εχω δει αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-ll-DPort-Perfect-Pixel-Matte-27-PLS-DP-PC-Monitor-/111113192434?pt=Computer_Monitors&hash=item19dedcc3f2 λεει Delivery INt' Shipping,περναει απο τελωνειο αυτο?? Ειχα βρει και εναν αλλον που εστελνε με EMS αλλα ακουσα οτι και απο ems ισως περασει απο τελωνειο..  :mellow:  Οσοι την εχουν παρει με ποιον τροπο επιλεξατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1ον Ζήτα αποστολή με EMS και όχι DHL-Fedex ή οποιαδήποτε άλλη courier. 

2ον (Το έχω κάνει με τον πωλητή bigclothcraft και συμφώνησε) Ζήτα από τον πωλητή να σου στείλει παραστατικό με τιμή 140Ε και περιγραφή "used TV".  O  accessorieswhole που του ζήτησα τα ίδια μου είπε ότι χρεώνει παραπάνω 20 δολάρια την EMS και δεν στέλνει σαν used TV αλλά σαν used monitor αν θέλω. Στην τιμή είπε ΟΚ

 

ΥΓ: Τα παραπάνω δεν εγγυόνται ότι δεν θα σε πιάσει το τελωνείο αλλά μειώνουν αισθητά τις πιθανότητες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το αν θα περασει τελωνειο δεν εξαρταται αμμεσα απο τον πωλητη. Απλα αυτος αν θελει να βοηθησει και να μειωθουν οι πιθανοτητες κανει αυτο που ειπε ο siegfried...Αλλοι πχ κοβουν ακομα χαμηλοτερη τιμη με ελαχιστα μεταφορικα, πχ 30ευρω το προιον και 7ευρω μεταφορικα ή ακομα βαζουν και πανω ετικετα gift αλλα ολα αυτα με εξτρα χρεωση.:) Δυστυχως τα πραγματα εχουν σφιξει λιγο στο τελωνειο οποτε καλο ειναι να επιλεξεις EMS οπως σου προταθηκε αφου οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις.. Εψαξα και λιγο παραπανω και οντως η ΕΜS ειναι μονοδρομος. Παει αυτο. Ωραια λεω στον πωλητη οτι προκειται να αγορασω το συγκεκριμενο monitor,με την προϋπόθεση οτι θα το στειλει με EMS και με ετικετα 100$,σωστα? H Να κανω ακριβως αυτο που ειπε ο Sieg?

 

Εντομεταξυ εβλεπα και αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-ll-Matte-Perfect-Pixel-27-2560x1440-PC-Monitor-/111088789065?pt=Computer_Monitors&hash=item19dd686649#shId ειναι απο τον ιδιο πωλητη,αλλα η συγκεκριμενη εχει μονο dvi-d,ειναι πιο παλια δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του οτι εισαι Ελλαδα και οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σταματησει και να "τιμολογηθει" στο τελωνειο..Ρωτα τον αν μπορει να σου βαλει μικροτερη τιμη σε αυτοκολλητο ή χαρτακι αλλα που να φαινεται ή αν μπορει να σου γραψει οτι ειναι δωρο (απο RMA ξερω γω ή για τα γεννεθλια σου)..Αν δε κανει τιποτα απο αυτα, πηγαινε στον επομενο! Πριν καιρο δε χρειαζονταν αυτα αλλα πλεον πρεπει να εχεις το κεφαλι ησυχο.:)

 

Btw, ολα τα πραγματα που φαιρνω απο Korea κλπ, ποτε δε σταματησανε τελωνειο με EMS. Πριν 25 μερες πηρα 2 stations 8 ιντσως για αυτοκινητο αξιας 350ευρω και ο τυπος χωρις να του πω κατι εγραψε συνολο 25 ευρω..Απλα η οθονη ειναι τεραστιο δεμα και αφου οι τελωνειακοι κρινουν οτι εκει μεσα χωραει ενας κορεατης τουλαχιστον, το παιρνουν σα μεσο για λαθρομεταναστευση..εκει ειναι το προβλημα..:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια του εστειλα,πανω κατω αυτα που ειπαμε,και περιμενω απαντηση. Του ειπα οτι ειμαι απο Ελλαδα,και οτι θα ηθελα να αγορασω αυτο το μονιτορ μονο αν μπορεσετε να μου το στειλετε με EMS,και αν σας ειναι ευκολο να βαζατε μια ετικετα που θα αναγραφει 100$ αξια αντικειμενου.Για να δουμε. thanks zap,sieg , το Overclock στα 120Hz θα ειναι αφιερωμένο σε εσας :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kit??Drivers?? Δεν εχω ψαξει αναλυτικα πως θα γινει,αλλα ξερω οτι ειναι απλο και δεν πανε ολες τοσο οποτε θα πειραματιστω αρκετα..Μαλλον αυτο με τους drivers θα κανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με EMS δεν με έπιασε το τελωνείο ούτε εμένα μέχρι τώρα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις οπότε καλό είναι που του είπες και για τα 100 δολάρια.

 

gogo και πες μου τι παίζει με την 290 από gameplay στα 1440 γιατί έχω αρχίσει και σκεφτομαι να με επισκεφθεί ο Αι Βασίλης :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα κιτ στην αγορα που κανει oc στις qnix αλλα και σε αλλες μαρκες και πολλες χτυπανε και 105-110hz..Αλλα δεν αξιζει γιατι monitor και kit θα φτασουν τα 450 οποτε παιρνεις ετοιμο 120hz.

 

Απο την αλλη μπορεις να παιξεις με το custom resolution utility, γνωστο και ως CRU (google it) και οπου φτασει αν εχεις πεσει σε καλο κομματι. Εννοειται οτι αυτο δε δουλευει σε ολες τις μαρκες οπως επισης δε δουλευει και σωστα σε ολες οσες υποστηριζει. Anyway, θα ηθελα να δω τι αποτελεσματα θα παρεις γιατι η δικια μου δε σηκωνει λογω lg panel.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια λοιπον με τον δευτερο τροπο.. Καλα καθιστε να βρω ακρη,να περασει απο τελωνειο και μετα βλεπουμε πως φτανουμε Θεο :D Θα ενημερωσω το review μου 1440p section,και συγκριση fps απο 1080p σε 1440p :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθονη ειναι κορυφη.σιγουρα το καλυτερο buy που εχω κανει.σε 7 μερες ηταν σπιτι μου με EMS χωρις τελωνειο.Να ξερεις ομως οτι τα 1440p ειναι ζορικα και θα χρειαστεις καρτα 3GB για να παιζεις καλα για τα επομενα 2 χρονια.Εγω τρεχω σε 580 gtx 1.5GB και ειμαι οριακος αυτη τη στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμασαι απο ποιον πωλητη την ειχες παρει?? Απλα του ειπες να την στειλει με EMS? Το γνωριζω οτι ειναι ζορικη αναλυση αλλα νομιζω ειμαστε προετοιμασμενοι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

castle κατι...πολυ αξιοπιστος και χωρις εξτρα κοστη.επισης δεν αξιζει το pixel perfect.Backlight bleeding θα εχει αλλα οταν λογικο οταν περνεις ενα μονιτορ των 1000 ευρω κατω απο 300.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απαντησε ο τύπος και θέλει extra 20$ για να τα στείλει με Ems,και θα βάλει λέει gift αξίας 200$,147€ βγαίνει ακριβως λίγο πριν τα εξτρα τέλη κτλπα.

 

Είδα και αυτον που λεει ο Wspr,excellent castle αυτον δεν λες? Εχει την πιο φθηνή Qnix με δωρεάν μεταφορικά :ο Του στέλνω μνμα και αυτουνου και μάλλον θα διαλεξω εκείνον.

 

Υ.Γ

Όταν κάνω την παραγγελία που δηλωνω οτι θελω να ερθει με Ems? Στα σχόλια? Η κάπως αλλιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...