Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός κεφαλής εκτυπωτή - Τι να χρησιμοποιήσω;


lion2486

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα που είχα κάνει το εγχείρημα, χρησιμοποίησα χλιαρό σαπουνόνερο. Πράγματι το οινόπνευμα δεν είναι διαλύτης για το μελάνι των εκτυπωτών. Θέλει υπομονή αλλά καθαρίζει.

 

Το αζαξ που αναφέρθηκε, συνήθως περιέχει νερό, 5% οινόπνευμα (ή μείγμα με PG ή μόνο PG), 5-10% σαπούνι ήπιο (πχ. χεριών, προσώπου), χρωματάκι υδατοδιαλυτό για τρόφιμα, άρωμα για τρόφιμα (ενδεχομένως). Κάποια έχουν και αμμωνία, προσοχή γιατί μετά από ώρα καταστρέφει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπρο  ή ξερεις και δεν γραφεις ,η γραφεις κατοπιν εορτης και το παιζεις παπατζα.

Ξερεις πολλους σκεπτομενους ανθρωπους που θα μουλιαζαν την κεφαλη γνωριζοντας οτι το azax θα διαλυσει καλυτερα απο καθε αλλο υγρο τα ξεραμενα μελανια?Διαβασες στο ιντερνετ και το εμαθες και εγινες σκεπτομενος?

Ακομα και η γιαγια μου γνωριζει οτι για να φυγει το μελανι χρειαζεται οινοπνευμα,,ελα ομως που δεν ειναι ετσι.

Την ειρωνια να ξερεις να την χρησιμοιποιεις εξυπνα,αλλιως φαινεται να δειχνεσαι.

Για μυστικα και tips που αναφερομαι,αναφερομαι γενικα και οχι μονο σε αυτο.

 

Αν σκεφτεσαι μονο εσυ ετσι,εισαι μεγαλο μυαλο,θα πρεπει καπως να μας βοηθησεις.

 

έλα καλα κομπιουτερα δε σου τρώμε το μεροκάματο... Μη στεναχωριέσαι! Ουτε ειρωνεία σου πούλησα ουτε τιποτα, ειπα οτι ειναι απολυτα λογικό να το σκεφτει κανεις κατα τη γνώμη μου. μάλλον εσυ φυτιλιαζεις ανευ λόγου... Και οτι σε προβληματίζει αλλη φορά μιας και ειμαι τοσο σκεπτόμενος ρώτα να σου δώσω λυσεις αμα δε μπορεις...

 

@TS εκανες δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το αποτέλεσμα είναι στο σκούπισμα να αρχίζει να βγάζει μελάνι και τελικά τυπώνει (με αρκετά κενά αλλά τα στοιχειώδη που ήθελα τα κάνει). Ίσως κάποια στιγμή να του κάνω άλλη μια αλλά προς το παρόν παλεύεται. Ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...