Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός κεφαλής εκτυπωτή - Τι να χρησιμοποιήσω;


lion2486

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω έναν Epson BX300F και μου έχει χαλάσει ολόκληρα μελάνια και δεν τυπώνει τίποτα είπα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου. Έφτασα λοιπόν στην κεφαλή και είναι στην κατάσταση που έχω στις φωτογραφίες... Υπάρχει κάποιος τρόπος (φαντάζομαι κάποιο υγρό να την βουτήξω) για να καθαρίσει όσο γίνεται; Ασετόν θα έκανε τίποτα; Ευχαριστώ..

 

post-130738-0-32519100-1385501653_thumb.jpgpost-130738-0-57696200-1385501663_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ασετον ""καιει"" παρα πολυ.απεφυγε το.συνηθως γενικοτερα για καθαρισμο καποιοι βαζουν οινοπνευμα αλλα παλι με επιφυλαξη.αν εχει χαλασει η κεφαλη εννοειται οτι δεν συμφερει να την αλλαξεις παντως και παει ολος ο εκτυπωτης για φουντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς άσπρες σελίδες βγάζει, τίποτα για τίποτα, αν την παλέψει θα το κρατήσω για κανένα φαξ αλλιώς αντίο... Θα το δοκιμάσω.. Αν πάρω φωτιστικό πειράζει άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς άσπρες σελίδες βγάζει, τίποτα για τίποτα, αν την παλέψει θα το κρατήσω για κανένα φαξ αλλιώς αντίο... Θα το δοκιμάσω.. Αν πάρω φωτιστικό πειράζει άραγε;

δεν ξερω το φωτιστικο τι καταλοιπα εχει μεσα.αν τωρα ειναι του στυλ 95 τις 100 οινοπνευμα οκ.αν ειναι ομως τιποτα 50 50 τοτε απεφυγε το θα ελεγα προληπτικα.δεν θες κανα μεγαλο δοχειο.οτι πιο μικρο βρεις.αν τωρα δεν βρεις τιποτα οκ φωτιστικο.η ολα η τιποτα.απλα λιγες πιθανοτητες δινω να στρωσει.το κακο και καλο της epson>η κεφαλη ειναι πανω στον εκτυπωτη οποτε φτηνα μελανια αλλα αμα δεν εκτυπωσεις και μπουκωσει κτλ μετα serious problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό έχω σκεφτεί και εγώ.. Θα κάνω τη δοκιμή μου και θα ενημερώσω..

 

πες μου αν μπορεις θα ηθελα να μαθω αν καταφερες κατι .σιγουρα θα πρεπει να την μουλιασεις την κεφαλη εκειμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

azax γι αυτες τις δουλειες ,ουτε οινοπνευμα ουτε τιποτα.

Ριξτε λιγο μελανι εκτυπωτη πανω σε ενα τραπεζι για πειραμα ,και αρχικα καθαριστε το με οινοπνευμα και μετα με azax.

Θα φανει τι το καθαρισε καλυτερα

Βρες ενα καπακι απο σπρει ή ενα μπολακι,κολυμπησε το στο azax και ασε την κεφαλη μεσα ενα 24ωρο.

Δοκιμασε την επομενη αν ξεβουλωσε εστ και λιγο.

Αντε,σας λεω ολα τα μυστικα της δουλειας κατα καιρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

azax γι αυτες τις δουλειες ,ουτε οινοπνευμα ουτε τιποτα.

Ριξτε λιγο μελανι εκτυπωτη πανω σε ενα τραπεζι για πειραμα ,και αρχικα καθαριστε το με οινοπνευμα και μετα με azax.

Θα φανει τι το καθαρισε καλυτερα

Βρες ενα καπακι απο σπρει ή ενα μπολακι,κολυμπησε το στο azax και ασε την κεφαλη μεσα ενα 24ωρο.

Δοκιμασε την επομενη αν ξεβουλωσε εστ και λιγο.

Αντε,σας λεω ολα τα μυστικα της δουλειας κατα καιρους.

για αυτο ειναι το forum για να μοιραζομαστε τα μυστικα.πραγματι και το ΑΖΑΧ ειναι πολυ καλο .και ειναι και πολυ καλο και για τα λευκα μερη τουεκτυπωτη.τα καθαριζει πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν θα το ελεγα,αν κατσω και σου πω ολα τα μυστικα της δουλειας θα πρεπει μετα να γινω σουβλατζης.

Εγω ιδρωσα να τα μαθω και να τα βρω και εσυ θα τα διαβαζεις ξεκουραστα?ή ποσο μαλλον να βγαζει καποιος λεφτα απο αλλουνου @..

Not fair :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν θα το ελεγα,αν κατσω και σου πω ολα τα μυστικα της δουλειας θα πρεπει μετα να γινω σουβλατζης.

Εγω ιδρωσα να τα μαθω και να τα βρω και εσυ θα τα διαβαζεις ξεκουραστα?ή ποσο μαλλον να βγαζει καποιος λεφτα απο αλλουνου @..

Not fair :-D  :-D

ειναι και αυτο μια αποψη :P

απο την αλλη καποια πραγματα εδω μεσα ειναι κρυφα μυστικα καποιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή το είχα δοκιμάσει γιατί το είχα μπροστά μου αλλά για λίγο, τώρα το έχω 1 μέρα μέσα και κάτι κάνει αλλά έχει πολύ ξεραμένο μελάνι πάνω ακόμα (έβγαλε όμως και λίγο μαύρο στο σκούπισμα!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν θα το ελεγα,αν κατσω και σου πω ολα τα μυστικα της δουλειας θα πρεπει μετα να γινω σουβλατζης.

Εγω ιδρωσα να τα μαθω και να τα βρω και εσυ θα τα διαβαζεις ξεκουραστα?ή ποσο μαλλον να βγαζει καποιος λεφτα απο αλλουνου @..

Not fair :-D  :-D

 

καλα ρε μπρο, σκουπισε λιγο τον ιδρώτα! O οποιοσδήποτε σκεπτόμενος άνθρωπος θα εβαζε την κεφαλή πρωτα σε αζαξ, μετα σε οινοπνευμα και εν τέλει σε ακετόνη προκειμένου να την καθαρίσει! :P

Εκτός αν σκέφτομαι μονο εγω έτσι... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε μπρο, σκουπισε λιγο τον ιδρώτα! O οποιοσδήποτε σκεπτόμενος άνθρωπος θα εβαζε την κεφαλή πρωτα σε αζαξ, μετα σε οινοπνευμα και εν τέλει σε ακετόνη προκειμένου να την καθαρίσει! :P

Εκτός αν σκέφτομαι μονο εγω έτσι... :?

Ρε μπρο  ή ξερεις και δεν γραφεις ,η γραφεις κατοπιν εορτης και το παιζεις παπατζα.

Ξερεις πολλους σκεπτομενους ανθρωπους που θα μουλιαζαν την κεφαλη γνωριζοντας οτι το azax θα διαλυσει καλυτερα απο καθε αλλο υγρο τα ξεραμενα μελανια?Διαβασες στο ιντερνετ και το εμαθες και εγινες σκεπτομενος?

Ακομα και η γιαγια μου γνωριζει οτι για να φυγει το μελανι χρειαζεται οινοπνευμα,,ελα ομως που δεν ειναι ετσι.

Την ειρωνια να ξερεις να την χρησιμοιποιεις εξυπνα,αλλιως φαινεται να δειχνεσαι.

Για μυστικα και tips που αναφερομαι,αναφερομαι γενικα και οχι μονο σε αυτο.

 

Αν σκεφτεσαι μονο εσυ ετσι,εισαι μεγαλο μυαλο,θα πρεπει καπως να μας βοηθησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μην μαλωνετε.καποιοι μπορει να το σκεφτουν καποιοι οχι.καποιος που ξερει να λυσει την κεφαλη λογικα θα ξερει πανω κατω με τι μπορει να καθαρισει.

υπαρχουν και διαφορα video στο ιντερνετ.

πχ

http://www.youtube.com/watch?v=fGKFg0r7CXc για Ink cartridge.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...