Προς το περιεχόμενο

Ιδιο προβλημα με δυο διαφορετικους εκτυπωτες σε δυο διαφορετικα Desktop


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δυο -λιγο αρχαιους- εκτυπωτες (HP 710c και HP950c) οι οποιοι εμφανιζουν το ιδιο προβλημα:

Δεν εκτυπωνουν εγχρωμα...

Τι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα χωρις να δω καποιο αποτελεσμα:

1.Αλλαξα το εγχρωμο μελανι (τα ειχα αρκετο καιρο -1χρονο περιπου- αλλα ηταν σφραγισμενα στο κουτι)

2.Ξαναπερασα drivers

3.Αλλαξα καλωδιο συνδεσης με το desktop και στους δυο

4.Τους συνδεσα σε αλλο desktop (το ενα με XP το αλλο με win7)

 

Καθε ιδεα ευπροσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογές του εκτυπωτή στα windows φαίνονται τα μελάνια και το έγχρωμο οτι ειναι πχ γεμάτο η μονο το μαύρο βλέπεις ? Πιθανόν να εχουν χαλάσει οι κεφαλές στον εκτυπωτή και να μην το αναγνωρίζει καν το μελάνι οτι το εχεις βάλει μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν το αναγνωριζει αναβοσβηνει ενα λαμπακι στην μπροστινη μερια και των δυο εκτυπωτων...επισης κατεβασα και ενα διαγνωστικο προγραμμα της HP αλλα δεν εδειξε τιποτα ουτε αλλαξε κατι στην εκτυπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το βλέπει καν τοτε εκει που μπαίνει το μελάνι στον εκυπωτή συνήθως εχει ενα τσιπάκι οποτε η αυτο ειναι χαλασμένο η κατι αλλο εκει στην κεφαλή και δεν δίνει καν εντολή για να δει το μελάνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο -λιγο αρχαιους- εκτυπωτες (HP 710c και HP950c) οι οποιοι εμφανιζουν το ιδιο προβλημα:

Δεν εκτυπωνουν εγχρωμα...

Τι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα χωρις να δω καποιο αποτελεσμα:

1.Αλλαξα το εγχρωμο μελανι (τα ειχα αρκετο καιρο -1χρονο περιπου- αλλα ηταν σφραγισμενα στο κουτι)

2.Ξαναπερασα drivers

3.Αλλαξα καλωδιο συνδεσης με το desktop και στους δυο

4.Τους συνδεσα σε αλλο desktop (το ενα με XP το αλλο με win7)

 

Καθε ιδεα ευπροσδεκτη

Kαι οι δυο εκτυπωτες εχουν ενσωματωμενη κεφαλη μαζι με το μελανι,Τα μελανια ομως εχουν  ημερομηνια ληξης πανω στην χαρτινη συσκευασια που σημαινει οτι ληγουν ακομα και σφραγισμενα να ειναι.Μαλλον αυτο εχει συμβει στην περιπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κάνεις δοκιμαστικές εκτυπώσεις απευθείας από τον εκτυπωτή.

 

οδηγίες εδώ

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&tmp_geoLoc=true&docname=bpd07098

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SPANK μαλλον δεν το διαττυπωσα σωστα...στην περιιππτωση μου δενν αναβοοσβηνει το λαμπακι οποτε υποθετω οτι το αναγνωριζει κκαονκα (αν δεν κανω λαθος οταν δεν το αναγνωριζει δεν εκτυπωνει καθολοου)

 

@Roger και αλλες φορες εχω βαλει μελανια που τα εχω αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα προβλημα...αυτο με την ημερομηνια ληξης θα το κοιταξω...

 

@demosdem στη δοκιμαστικη σελιδα εκτυπωνει μονο το μαυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@demosdem στη δοκιμαστικη σελιδα εκτυπωνει μονο το μαυρο...

 

Δοκίμασες δοκιμαστική σελίδα χωρίς να είναι συνδεδεμένος με τον υπολογιστή και επιμένει στο μαύρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το προβλημα βρεθηκε...

Ηταν τα μελανια...χρησιμοποιησα πιο "φρεσκοληγμενα" μελανια (Ιανουαριος 2013) και δουλευουν μια χαρα...αυτα που ειχαν ληξει Αυγουστο του 2011 ενω τα αναγνωριζε κανονικα δεν εκτυπωνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...