Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο, ΗΡ και η χειριστη αντιμετωπιση, οπως παντα.


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεγαμε και πιο πανω,ακομα και οι κεφαλες να καθαρισουν,αν το service station κολυμπαει στα μελανια θα ξαναβρωμισουν στο λεπτο.

Χρειαζεται λυσιμο ολος ο εκτυπωτης,και το service station να κανει μπανιο σε μια λεκανη με swaz.

Aυτος ειναι και ο μονος σωστος τροπος,οι μεθοδοι βαζω βαμβακια και αποστραγγιζω οτι μπορω ειναι ημιμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μας ενημέρωσαν πως ο εκτυπωτής σας έχει θέμα με την κεφαλή του. Η συγκεκριμένη αιτία δεν προκύπτει από την χρήση του δοχείου μελάνης αλλά επειδή η κεφαλή είναι ανταλλακτικό, το οποίο θεωρείται από τον κατασκευαστή του εκτυπωτή σας αναλώσιμο και πρέπει να αντικατασταθεί.

Επειδή όλο το ζουμί είναι εδώ, ποιός είναι ο εκτυπωτής σου, για να σου πω αν θεωρεί η hp ανταλλακτικό τις κεφαλές ή όχι.

Επίσης πόσες φορές περίπου μέχρι τώρα έχεις αλλάξει μελάνια (γνήσια ή όχι);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελανια αλλαζω 1 φορα το 3μηνο-4μηνο περιπου. Παντα μεχρι τωρα εβαζα γνησια και δεν ειχα κανενα προβλημα. Τις 3 τελευταιες φορες εβαλα @Work.

 

Τον C5280 εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει ξεχωριστες κεφαλες ρε φιλε,οι κεφαλες ειναι ενσωματωμενες πανω στο καθε μελανι.

Βαλε γνησια μελανια να κανεις την δουλεια σου,εκτος στην περιπτωση που θα εχει προβλημα η καλωδιοταινια πισω απο το carriage και δεν παιξει ουτε με τα γνησια.


Με πολύ λιγα λογια.

 

3ο σετ μελανια @Work. Βγαζει τα κερατα του το μελανι και μου μπουκωσε την κεφαλη και εκανε και χαλια τον εκτυπωτη μεσα. Τον παω Πλαισιο, τον στελνουν ΗΡ. Η ΗΡ λεει χαλασμενη κεφαλη. Δεν ασχολουμαστε, παρτε τον πισω. Με περνουν απο Πλαισιο και μου λενε, ναι, η κεφαλη φταιει, αλλα δεν φταινε τα μελανια. Ειναι αναλωσιμη η κεφαλη. 

 

Στελνω e-mail στα κεντρικα, λεγοντας οτι, η κεφαλη απο τα μελανια χαλαει, δεν χαλαει απο μονη της. Και το Πλαισιο δινει εγγυηση αντικαταστασης αν χαλασει απο τα μελανια ο εκτυπωτης. Δηλαδη τη μπορει να χαλασει στον εκτυπωτη αν δεν χαλασει η κεφαλη? Θα χαλασει ισως το scanner απο τα μελανια?

 

Και η απαντηση τους:

 

 

 

A και πριν βιαστειτε να μου την πειτε για τα μελανια :Ρ

Χρησιμοποιω εδω και 1 χρον σε 3 διαφορετικους εκτυπωτες τα μελανια και δεν ειχα ποτε προβλημα. Αν και απ οτι φαινεται, δεν θα ξαναχρησιμοποιησω τετοια μελανια :Ρ

 

Πηγα και μιλησα με τον διευθυντη τωρα και περιμενω απαντηση...

Αυτη η φραση λοιπον δεν στεκει πουθενα στην περιπτωση σου.Κεφαλη και μελανι ειναι ενα,αλλαζεις μελανι και αλλαζει και η κεφαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι οεο?

Γυρνα τουμπα το μελανακι σου και εκει που βλεπεις παρα πολυ μικρα ακροφυσια ,αυτο λεγεται κεφαλη


http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=gr&lc=el&dlc=el&docname=c00947099

 

Εκει που βλεπεις το 3 - Ink nozzles under tape  ,αυτο λεγεται κεφαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτυπωτής σου παίρνει τα 350 και 351, σωστά;

1189751.jpg

Αν ναι, έχει δίκιο ο Roger και στο Πλαίσιο σου είπαν βλακείες. Λογικά αν βάλουν άλλο μελάνι πάνω, θα δουλέψει, εκτός κι αν υπάρχει άλλο πρόβλημα. Πάντως μελάνι και κεφαλή είναι μαζί στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως να εκανες λαθος ενα ψηφιο και εννοεις c5380.

O c5280 παιρνει 350 και 351 οπως σωστα ανεφερε ο κονδορας.

 

Τα 364 που φαινονται στην φωτο παιρνουν τα παρακατω μηχανηματα

 

 HP Deskjet D5400 D5445 D5460 Photosmart 5510 e-All-in-One 6510 e All in One 7510 B109 B109A B109N B110 B110A B110C B110D B110E B110F B209 B209A B209N B8500 B8550 B8553 B8558 C309 C309A C309G C5300 C5324 C5370 C5373 C5380 C5383 C5388 C5390 C5393 C6300 C6324 C6350 C6380 C6383 C7380 CN245B D5463 D5468 D7560 Plus B B209B B209C C C309B C309C CN216B Premium AIO B209a B209b C309a C309g FAX PRO Wireless B109a B109n

 

Αν τελικα εννοεις τον 5380,η κεφαλη ειναι μια πενταπλη κατω απο τα μελανια,ειναι σαφεστατα αναλωσιμη και πρεπει να κανει περιπου 50+φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τους Εκτυπωτές της HP, είναι για τον Π@@τσο όλοι τους και εγώ HP έχω και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

Canon και πάλι Canon.

Εχω και απο τις 2 μαρκες αλλά ειλικρινα δεν εχω καταληξει στο ποια ειναι χειροτερη...

Τα Hp δε δεχονται μελανια ξαναγεμισμενα και μου βγαζουν τη πσιτη ξκαθε φορα που τους βαζω τετοια μελανια.

Τα canon δε μου ειχαν τετοιο θεμα ΑΛΛ¨Α μια μερα ετσι ξαφνικα επαψε να λειτουργει και δε δεχονταν ουτε επισκευη..... Δλδ στα σκουπιδια κατεληξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω πραγματικα πως τους προτιμα ο κοσμος ενω οι ανθρωποι ειναι Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Ι !!!!!!!!!!!! μαθετε λοιπον το εξης : στην μεταμορφωση που εχουν το stockhouse τους , συσκευαζουν μεταχειρισμενα προιοντα και τα πουλουν για καινουρια!!!!το ξερω απο πρωτο χερι!!! μακαρι να υπηρχε τροπος να κλεισουν τα μπουρδελομαγαζα τους

Το μαγαζι αυτο και αλλα παρομοια τους προτιμανε συνηθως τα ατομα που δεν ψαχνουν επειδη ειναι σε βολικα σημεια και εχει και αρκετη διαφημιση.(εκτως αν εχει καμια παρα πολυ καλη προσφορα πχ προιοντα Logitech που εκει αν παθει κατι επικοινωνεις κατευθειαν με την εταιρια).Βεβαια για μενα το χειροτερο που κανουν ειναι να πουλανε Turbo X πραγματα κυριως τροφοδοτικα.

Ελπιζω να εχεις καλο τελος με το παραπανω προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...