Προς το περιεχόμενο

Lenovo A850 vs Lenovo P780


glix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,
Εδω και αρκετες μερες κοιταω για Smartphone Lenovo .

Αφου τα ειδα ολα , Κατεληξα σε αυτα τα 2 μοντελα.
Α.
Lenovo A850 ,  Στα ~124 ευρω απ το Minideal .

Εδω και ενα μικρο Review.

http://www.gsmarena.com/lenovo_a850-5689.php

Απ οτι καταλαβα, δεν εχει και πολυ καλη αναλυση οθονης , 2250 μπαταρια που πιστευω μπορει να βγαλει την μερα . εχει τον Mali-400MP2 που ειναι απ τους καλυτερους για τα Βαρια Games(ετσι διαβασα). + οτι ειναι 5.5 η οθονη του.....Και πολυ καλη τιμη μαλιστα.

 

Β

Lenovo P780 (υπαρχει ηδη θεμα εδω στο φορουμ γι αυτο )

Εδω και ενα μικρο Review.

http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php

πολυ καλυτερη μπαταρια ,καλυτερη αναλυση οθονης ,αλλα εχει το CpU Στα 1.2 .

Τιμη 184 ευρω απ το Minideal.

 

Εχω διαβασει περιπου ολα τα αρθρα και εδω , και στο myphone. Και δεν μπορω να καταληξω καπου.

Ειμαι πιο κοντα στο Α να πω την αληθεια λογο τιμης(επειδη ειναι απο Κινα) και επιπλεον οτι ειναι 5.5 οθονη.
Γνωμες απο ατομα που εχουν δοκιμασει τα κινητα?

Ευχαριστω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,

Εδω και αρκετες μερες κοιταω για Smartphone Lenovo .

Αφου τα ειδα ολα , Κατεληξα σε αυτα τα 2 μοντελα.

Α.

Lenovo A850 ,  Στα ~124 ευρω απ το Minideal .

Εδω και ενα μικρο Review.

http://www.gsmarena.com/lenovo_a850-5689.php

Απ οτι καταλαβα, δεν εχει και πολυ καλη αναλυση οθονης , 2250 μπαταρια που πιστευω μπορει να βγαλει την μερα . εχει τον Mali-400MP2 που ειναι απ τους καλυτερους για τα Βαρια Games(ετσι διαβασα). + οτι ειναι 5.5 η οθονη του.....Και πολυ καλη τιμη μαλιστα.

 

Β

Lenovo P780 (υπαρχει ηδη θεμα εδω στο φορουμ γι αυτο )

Εδω και ενα μικρο Review.

http://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php

πολυ καλυτερη μπαταρια ,καλυτερη αναλυση οθονης ,αλλα εχει το CpU Στα 1.2 .

Τιμη 184 ευρω απ το Minideal.

 

Εχω διαβασει περιπου ολα τα αρθρα και εδω , και στο myphone. Και δεν μπορω να καταληξω καπου.

Ειμαι πιο κοντα στο Α να πω την αληθεια λογο τιμης(επειδη ειναι απο Κινα) και επιπλεον οτι ειναι 5.5 οθονη.

Γνωμες απο ατομα που εχουν δοκιμασει τα κινητα?

Ευχαριστω.

 

Προσωπικα δεν θα σου προτεινα ποτε να παρεις 5.5" συσκευη με αναλυση 960χ540(πολυ χαλια+χαμηλα PPI).Επισης 8Megapixels vs 5.Η CPU 1.2vs 1.3 δεν εχει διαφορα εφοσον και τα 2 ειναι quad A7.Τωρα για τη GPU δεν ξερω να σου πω σιγουρα αλλα τα + του P780 ειναι πολυ περισσοτερα για να πας στο Α850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο φοβαμαι που λες για την οθονη στο 850. δεν εχω το κινητο μπροστα μου ...οτι μπορω μονο απ τα βιντεακια στο Youtube να ακουσω και καμια κριτικη στο Myphone...
Η καμερα δεν με απασχολει και τοσο , για διαβασμα το θελω πιο πολυ , και σερφαρισμα , λιγα τηλ και SMS

Γενικα πιο πολυ για Email Check το θελω, και εχω παρει την αποφαση για μεγαλο κινητο 5 ή 5.5 οθονη  γι αυτον τον λογο και οχι σε καποιο Ταβλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο φοβαμαι που λες για την οθονη στο 850. δεν εχω το κινητο μπροστα μου ...οτι μπορω μονο απ τα βιντεακια στο Youtube να ακουσω και καμια κριτικη στο Myphone...

 

Εφυγες για 780.5" ειναι μια χαρα και οπως ειπα τα σπεκς του ειναι πολυ κακυτερα

Η καμερα δεν με απασχολει και τοσο , για διαβασμα το θελω πιο πολυ , και σερφαρισμα , λιγα τηλ και SMS

Γενικα πιο πολυ για Email Check το θελω, και εχω παρει την αποφαση για μεγαλο κινητο 5 ή 5.5 οθονη γι αυτον τον λογο και οχι σε καποιο Ταβλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P780 φυσικα.Το 850 ειναι για γελια και σε κατασκευη και σε καμερα και γενικα δε θα στο προτεινα,το πηρε ενας γνωστος απ τι δουλεια μονο για ιντερνετ και δε μου αρεσε καθολου.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stamatinho , ειδα και σε αλλο σου ποστ οτι το 780 το εχεις δοκιμασει , δηλαδη το εχεις πιασει στα χερια σου..

πως σου φανηκε ? εσυ θα εδινες τοσα χρηματα γι αυτο το κινητο ?

Μαλλον εκει θα παω...
Πλεον ομως βλεπω οτι απ το To2c υπαρχουν προβληματα, και κριμα γιατι εδινε τα περισσοτερα και καλυτερα δωρα.

Τωρα απο που ομως ? εστειλα απ το myphone στο φορουμε σε 2-3 σιτε για αγορα του κινητου , να μαθω εαν δινουν και καποιο δωρο αλλα απαντηση δεν πηρα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Stamatinho , ειδα και σε αλλο σου ποστ οτι το 780 το εχεις δοκιμασει , δηλαδη το εχεις πιασει στα χερια σου..</p>

<p>πως σου φανηκε ? εσυ θα εδινες τοσα χρηματα γι αυτο το κινητο ?</p>

<p>Μαλλον εκει θα παω...<br>

Πλεον ομως βλεπω οτι απ το To2c υπαρχουν προβληματα, και κριμα γιατι εδινε τα περισσοτερα και καλυτερα δωρα.</p>

<p>Τωρα απο που ομως ? εστειλα απ το myphone στο φορουμε σε 2-3 σιτε για αγορα του κινητου , να μαθω εαν δινουν και καποιο δωρο αλλα απαντηση δεν πηρα ακομα.</p>

Ναι ειναι πολυ καλο.Αυτονομια μεγαλη,καλη καμερα,gps καλο,gorila glass,πολυ καλη κατασκευη σαν κινητο,ομορφο για μενα.Απροβληματιστο για οσο το ειχα.

Δε γνωριζω για δωρο κλπ αλλα θα σου ελεγα η merimobiles η minideal απο καταστηματα.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ναι εχεις δικιο σε αυτο που λες  και εγω εκει κλεινω στο minideal.<br>

Το ειχες για πολυ καιρο ή λιγο ? γιατι το αλλαξες αν επιτρεπεις?</p>

 

Το ειχα για 10 μερες,το αλλαξα γιατι μου εκαναν δωρο αλλο κινητο πιο καλο.Αλλιως ακομα θα το ειχα.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα το Α 850 από mini deals 127 ευρώ +την μετατροπή από δολάρια του paypall 130.Για τις δικες μου απαιτήσεις και για τα χρήματα που διαθέτω μου κάνει super deal .σίγουρα το p είναι καλύτερο φαίνατε από τα χαρακτηριστικά του αλλά είναι και ποιο ακριβό .και άμα δώσεις και άλλα 50 σίγουρα θα βρεις και κάποιο καλύτερο από το P και πάει λέγοντας .Πάντως όταν μου έρθει σε 20-25 μέρες αν δεν έχεις πάρει και θες να το δεις από κοντά πολύ ευχαρίστως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα το Α 850 από mini deals 127 ευρώ +την μετατροπή από δολάρια του paypall 130.Για τις δικες μου απαιτήσεις και για τα χρήματα που διαθέτω μου κάνει super deal .σίγουρα το p είναι καλύτερο φαίνατε από τα χαρακτηριστικά του αλλά είναι και ποιο ακριβό .και άμα δώσεις και άλλα 50 σίγουρα θα βρεις και κάποιο καλύτερο από το P και πάει λέγοντας .Πάντως όταν μου έρθει σε 20-25 μέρες αν δεν έχεις πάρει και θες να το δεις από κοντά πολύ ευχαρίστως

Μια χαρα φιλε μου και καλη η προταση σου αλλα εφοσον μπορει να παει σε 780 θα παει σε 780 διοτι ειναι ανωτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ παρήγγειλα το Α 850 από mini deals 127 ευρώ +την μετατροπή από δολάρια του paypall 130.Για τις δικες μου απαιτήσεις και για τα χρήματα που διαθέτω μου κάνει super deal .σίγουρα το p είναι καλύτερο φαίνατε από τα χαρακτηριστικά του αλλά είναι και ποιο ακριβό .και άμα δώσεις και άλλα 50 σίγουρα θα βρεις και κάποιο καλύτερο από το P και πάει λέγοντας .Πάντως όταν μου έρθει σε 20-25 μέρες αν δεν έχεις πάρει και θες να το δεις από κοντά πολύ ευχαρίστως</p>

 

Καλυτερα να αγοραζες το a830.Οπως και να χει καλοριζικο.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τηλέφωνα δεν έχουν και πολλές διαφορές για τα δικά μου πάντα κριτήρια .Το 830 έχει μεγαλύτερη κάμερα και είναι περίπου 50 δολάρια ποιο ακριβό  το 850 μεγαλύτερη οθόνη καλύτερη gpu και επεξεργαστή . .Δεν είχα σκοπό να αγοράσω κινητό τυχαία έπεσα σε αυτό και μου μπήκε η ιδέα έδωσα το παλιό που είχα και λίγα λεφτά οπότε δεν μου φάνηκε  ..με τράβηξε το μέγεθος του ..αν και όσο το σκέπτομαι θα είναι σαν βατραχοπέδιλο !!!Θα σας πω εμπειρία όταν έρθει !!αν δεν με βολεύει μπορώ πάντα να το χρησιμοποιήσω για ρακέτα, για αμυντικό όπλο κτλπ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια , χαιρομαι που το θεμα ειναι ξανα ζωντανο ,

εκανα οικονομια 1 βδομαδα και τελικα πηγα απ τα 145 ευρω συνολο για το Α850 , στα 198 ευρω και πηρε το P780 σε λευκο

Το εκανα για 2 λογους, γιατι ημουν στο τσακ να παρω το Α850 που ειναι πολυ πιο φθηνο.

1ον , εμαθα οτι στο P780 λογο οτι εχει 4000mha μπαταρια , γινεται να δωσω ρευμα σε αλλο κινητο με καλωδιο USB kai OTG (δεν ξερω αν το λεω σωστα ) δηλαδη αν καποιος φιλος μου δεν εχει μπαταρια τοτε το δικο μου του δινει λιγη για παραδειγμα ή και το αντιστροφο.

Επιπλεον , κατι που δεν ειχα δει πολυ καλα ειναι το USB on the go , μου ειπαν οτι οπου κι αν βαλω το κινητο μου με usb η αλλη συσκευη θα το βρει και θα μπορω να κανω την δουλεια μου , οποτε +1 αυτο. Βεβαια επεσα μιση ινστσα οθονης αλλα η ποιοτητα και τα pixels ανεβηκαν.
Γενικα , το πηρα απ το minideal 250 $ ελεγε, τελικα εκανα νομιζω εγω την  βλακεια και μου βγηκε απ το PayPal συνολο 192 ευρω.
Μιλησα, και στο αλλο φορουμ στο MYPHONE μαζι τους πριν την αγορα, και στο ΣΚΥΠΕ , και με ΕΜΑΙΛ . και τους ειπα οτι δεν ξερω γιατι εγινε αυτο αλλα αν μπορουν λογο αυτου το φαινομενου να μου κανουν δωρο τον Ανταπτορα για ρευμα της Ευρωπης, το USB kai to OTG καλωδιο. και ειπαν οκ.Πηρα και μια θηκη Λενοβο απ το Ebay και ειμαι ετοιμος πλεον.
Αλλα σας ξαναλεω .το power bank ετσι οπως μου το ειπαν , ηταν το +1 για το παρω τελικα. Αλλα και απο μεριας μου εφαγαν τρελο ζορι γιατι τους ζαλισα λιγο μετα μηνυματα μου ωστε να μην γινει καμια στραβη και πληρωνω τελωνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...