Προς το περιεχόμενο

Έκδοση 13.10 και πρόβλημα με flash player (τουλάχιστον για αρχη)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μπει κι εκεί, μα σχετικη επιλογη με το πρόβλημά μου δεν έχω δει.

Μου έχουν μπει και σκέψεις πως μπορεί να έχει πρόβλημα το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι το έχεις το πληκτρολόγιο εκεί στις ρυθμίσεις? Νομιζω σου δίνει και την δυνατότητα να ρυθμίσεις ακόμα και τα πλήκτρα αν θυμάμαι καλά.Δεν θυμάμαι τις επιλογές που έχει το πρόγραμμα καθώς είμαι σε kde και όχι σε ubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά το πληκτρολόγιο, δοκίμασε:

 

Πάτα το εικονιδιάκι πάνω δεξιά (αυτό που γράφει En) και μετά πάτα "Ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου". Στο παράθυρο που θα ανοίξει πάτα το '+' και πρόσθεσε τα Ελληνικά (Greek). Σκέτο, όχι extended ή κάτι άλλο. Έπειτα πάτα εκεί που γράφει "Switch to next source using" εκεί που γράφει "Super+Διάστημα" και μετά πάτα ένα πλήκτρο (π.χ F1, F2, κάτι) για να θέσεις το πλήκτρο με το οποίο θα αλλάζει η διάταξη πληκτρολογίου (από Ελληνικά σε Αγγλικά).

 

Αφαίρεσε από εκεί ότι άλλη εισαγωγή υπάρχει πατώντας το '-' . Άφησε μόνο English - Greek.

 

Δες μετά αν δουλεύει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια και τώρα δεν μπορεί να με επαναφέρει στην default επιλογή (super+διαστημα).

Τελικά φταίει το pc, γιατί δοκίμασα άλλο πληκτρολόγιο (ασύρματο) και όλα δουλεύουν ρολόϊ.Μάλλον έκατσαν μαζί(αλλαγή έκδοσης ubuntu) και ιδού το αποτέλεσμα.

Αν και πάλι νομίζω πως η 13.10 δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.Πολλά σφάλματα, για κάποιον ανεξήγητο λόγο τα pings είναι στο Θεό, o mozilla σέρνεται, εφαρμογές δεν περνιούνται από το κέντρο λογισμικού κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τα ίδια και τώρα δεν μπορεί να με επαναφέρει στην default επιλογή (super+διαστημα).

Τελικά φταίει το pc, γιατί δοκίμασα άλλο πληκτρολόγιο (ασύρματο) και όλα δουλεύουν ρολόϊ.Μάλλον έκατσαν μαζί(αλλαγή έκδοσης ubuntu) και ιδού το αποτέλεσμα.

Αν και πάλι νομίζω πως η 13.10 δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.Πολλά σφάλματα, για κάποιον ανεξήγητο λόγο τα pings είναι στο Θεό, o mozilla σέρνεται, εφαρμογές δεν περνιούνται από το κέντρο λογισμικού κ.α.

Εεεε.. πέτα τη να πάει στα κομμάτια.. τι την κρατάς ; :P

(εκτός αν σου αρέσει να ψάχνεις και να λύνεις προβλήματα, οπότε εκεί πάω πάσο).

Βάλε μια 12.04 LTS ή κάποια άλλη ubuntu-based (ή και debian-based) διανομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον με βλέπω για windows.......Με κουράζει αυτές τις μέρες.Θα κάνω υπομονή μήπως διορθωθούν τα προβλήματα με τις (φαντάζομαι) αναμενόμενες αναβαθμίσεις και έπειτα ενεργοποιώ τα windows 7.

Με την 12.04 είχα προβλήματα με τις θερμοκρασίες, ειδικά όταν η κάρτα γραφικών έπρεπε να δείξει τα "δόντια" της!

 

ΥΓ1:Όλες οι αναβαθμίσεις έχουν γίνει

ΥΓ2:Τουλάχιστον έμαθα μερικές εντολές μέσω terminal και θα το παίζω έξυπνος! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...