Προς το περιεχόμενο

αγορα εκτυπωτη - πολυμηχανηματος


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

 

θέλω να βρω εκτυπωτη - πολυμηχάνημα (fax οχι απαραιτητα) για γραφείο, οχι πολυ ογκώδες όσο πιο μικρο τόσο το καλύτερο δηλαδη, το πολύ να κάνει 100-150 εκτυπώσεις το μήνα σε μαύρο μελάνι (έγχρωμο σχεδόν καθόλου).

 

το budget ειναι 80 ευρω max εκτός και αν πια για λίγο παραπάνω υπάρχει η μεγάλη ευκαιρία.

αν έχει κάποιος καλη εμπειρία με κάποιο μηχανημα, με οικονομικο μελανάκι ας βοηθήσει.

 

τέλος, θέλουμε αν γίνεται να υπάρχει και η δυνατότητα για επαναγέμισμα των μελανιών (αν αξίζει βέβαια).

 

ευχαριστω :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hp Deskjet 1510.Πολύ καλός εκτυπωτής.Τα μελάνια του είναι 336,338 για μαύρα (το 338 έχει μεγαλύτερη ποσότητα μελάνης από το 336)Είναι πολυμηχανημα  και πολύ χαμηλότερη τιμή από το budget σου.Εννοείτε ξαναγεμίζουν τα μελάνια του.Είναι και dublex αλλα χειροκίνητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως σημαινει το dublex ?

ευχαριστω πολυ για την απάντησή σου, θα περιμένω και για καμμια άλλη προτασούλα αν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την Τρίτη περιμένω από το πλαίσιο τον 3525 της HP. Κανονική τιμή 87 περίπου. τιμή ίντερνετ 79 και έχεις 10 ευρώ επιστροφή από την hp. 
Παίρνει 4 μελάνια και όχι 2. Οπότε κάνει μεγαλύτερη οικονομία. Ενώ αυτός που είχα μέχρι στιγμής αν εκτύπωνα 4-5 σελίδες μπλε, μου τελείωνε όλο το έγχρωμο. -_- 

 

γύρω στα 8€ έχει κάθε μελάνι από ότι είδα. 

Σαρώνει & αντιγράφει (κάτι που ήταν βασικό για να τον πάρω, καθώς βγάζω συχνά αντίγραφα εγγράφων και δεν θα χρειάζεται να ανοίγω υπολογιστή). 

Από Τετάρτη θα μπορώ να σου πω και εντυπώσεις :) 

Αλλά φαίνεται πολύ καλός. έχει καλές αξιολογήσεις. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως σημαινει το dublex ?

ευχαριστω πολυ για την απάντησή σου, θα περιμένω και για καμμια άλλη προτασούλα αν υπάρχει.

dublex = διπλης όψεως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... τον εγκατέστησα. 
Ένα έχω να πω: είμαι ενθουσιασμένη! 
έχει οθονούλα με διάφορες επιλογές μεταξύ των οποίων: καθαρισμός κεφαλών, έγχρωμη ή ασπρόμαυρη αντιγραφή, αντιγραφή 2 όψεων κτλ κτλ 

και αυτό που με ενθουσίασε πιο πολύ, είναι το ότι έχει να βγάζει ο εκτυπωτής από μόνος του φόρμες (πχ τρίλιζα ή πεντάγραμμο!!! και άλλα!)

αντίγραφα μπορείς μέχρι 99(!!!!) σελίδες! (στον προηγούμενο που είχα μπορούσα μέχρι 9 -_-  )  
έρχεται με καλώδια, cd και όλα του τα μελάνια -τα οποία μου έβγαλαν λίγο την πίστη για να σπάσω μία πλαστική χαζομάρα που έχει για να μην τρέξουν τα μελάνια- αλλά το κατάφερα. 
έχει και κουπάκι για να βάζεις τα άδεια σου δοχεία όταν πρέπει να τα αλλάξεις! χαχα!

κάτι που μου άρεσε επίσης είναι ότι γλιτώνεις χώρο επειδή από εκεί που παίρνει χαρτί, το βγάζει κι όλας. Δεν έχει δηλαδή τον κλασσικό λοξό διάδρομο που έχουν συνήθως από την πίσω μεριά. 


ΥΓ: αν έχεις σκύλο θα γελάσεις με το πώς ψάχνεται επειδή όταν κάνει εγκατάσταση τα μελάνια κάνει έναν περίεργο θόρυβο. 

Αυτά. :) 
Νομίζω πως ήταν ό,τι καλύτερο έχω πάρει με τα χρήματα που έδωσα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

αρχικα σε ευχαριστω πολυ για τη βοήθεια.

στο προηγούμενο δε κατάλαβα τι εννοεις με τα 10 ευρω επιστροφη απο hp, εκανες αγορα απο το πλαισιο στα 79 και σου εδωσαν πισω τα 10 ? στο mysystems το βλεπω στα 75..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληρώνεις το ποσό στο πλαίσιο ή όπου αλλού θες. και πρέπει μέσα σε 3 μέρες από την αγορά να δηλώσεις τον εκτυπωτή στην HP με την απόδειξή σου (ή τιμολόγιο στην περίπτωσή μου) και σου επιστρέφει μέσω τράπεζας η HP 10 ευρώ. 
στο πλάισιο ή όπου αγοράσεις τον εκτυπωτή, πληρώνεις όλο το ποσό. Εγώ ψώνισα από πλαίσιο γιατί στο μαγαζί με τα 75€ θα ερχόταν ο εκτυπωτής την ημέρα κοντά στη λήξη της προσφοράς αυτής (είναι μέχρι 6 ή 9 Νοεμβρίου. Δεν θυμάμαι ακριβώς). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...