Προς το περιεχόμενο

σωστη επιλογη καρτας γραφικων σε παλιο συστημα (s.775)


panagiwths1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 7770 και η 6670 ειναι πολυ/αρκετα πιο αδυναμες απο μια 4870. Το μονο κακο στην 4870 ειναι οτι ειναι οπως συμφωνω και εγω ρευματοβορα (150watt), δεν εχει κατι αλλο κακο και υποστηριζει τελευταιους drivers μια χαρα. Επισης, αν βρει μια 6670 η 7770 μεταχειρισμενη (το οποιο ειναι αρκετα δυσκολο λογω του οτι ειναι νεες καρτες σχετικα) θα δωσει ποσο? Ενα 70αρι ετσι? 30 ευρω παραπανω πανω κατω απο οτι θα εδινε για μια 4870 η οποια το ξαναλεω ειναι πολυ δυνατοτερη απο αυτες τις 2. Οποτε ποιος ο λογος? Για να μην καιει ρευμα? Οκ το δεχομαι αυτο, αλλα ποσο ρευμα θα καψει σε 1 χρονο η 4870. παραπανω απο οτι θα εκαιγε μια 6670? Θα παρεις τα λεφτα σου πισω στην ουσια, αφου θα εχεις και καλυτερη αποδοση (αν και ας μην ξεχναμε το bottleneck που ειμαι σιγουρος οτι θα εχεις με την 4870). Αν θες να πας σε nvidia στα ιδια λεφτα παιρνεις μια GTX 260 http://www.hwcompare.com/1775/ αν και η 4870 ειναι λιγο καλυτερη, η 260 ειναι λιγο πιο δροσερη (καλυτερο cooling λογω του οτι ειναι ανοιχτη στα περισσοτερα μοντελα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αμαρτια μου θα ηθελα παρα μα παρα πολυ την gtx 760 , οπου και στην μελλοντικη αναβαθμιση οποτε γινει θα ειναι αψογη πιστευω....αλλα κανει ακριβα γαμωτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μελλοντικη σου αναβαθμιση μπορει να γινει σε 1 η 2 χρονια, εκτως και αν θα την κανεις τωρα συντομα τοτε οκ. Αλλα αν οχι τοτε περιμενε γιατι μεχρι τοτε θα εχει αλλες καλυτερες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διατίθεσαι αν δώσεις ένα ποσό της τάξης των 300-350€ καλύτερα να πας σε νέο σύστημα.Η 7770 είναι πιο γρήγορη από 4870 παρεμπιπτόντως.

 

Εχεις καποια αποδειξη? Γιατι αν αυτο ισχυει τοτε αξιζει η αλλαγη (για τον εαυτο μου μιλαω) επειδη εχω μια 440 που λεω να πουλησω τωρα και γιατι οχι να παρω την 7770..

 

Εδω παντως αλλα λεει http://www.hwcompare.com/11969/radeon-hd-4870-1gb-vs-radeon-hd-7770/ αν και δεν εχει benchmarks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καποια αποδειξη? Γιατι αν αυτο ισχυει τοτε αξιζει η αλλαγη (για τον εαυτο μου μιλαω) επειδη εχω μια 440 που λεω να πουλησω τωρα και γιατι οχι να παρω την 7770..

 

Εδω παντως αλλα λεει http://www.hwcompare.com/11969/radeon-hd-4870-1gb-vs-radeon-hd-7770/ αν και δεν εχει benchmarks..

 

Είχα 4870,6850 και σε επιχείρηση που εργαζόμουν 7770.Σε gaming η 7770 είναι περίπου ίση με 6850 και > 4870.Η 7770 έχει πάρει αύξηση και από οδηγούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 4870,6850 και σε επιχείρηση που εργαζόμουν 7770.Σε gaming η 7770 είναι περίπου ίση με 6850 και > 4870.Η 7770 έχει πάρει αύξηση και από οδηγούς.

 

Παραξενο γιατι στα spec δεν φαινεται τοσο καλη, ειδικα για να φτανει την 6850.. Το προβλημα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τετοιες νεες καρτες μεταχειρισμενες σε λογικες τιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...