Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο $340.000 στη Samsung για ψεύτικες αξιολογήσεις και σχόλια σε forums


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω με ενα χιλιαρικο οχι θετικη αξιολογιση, μεχρι και την γιαγια μου θα πεισω να παρει γκαλαξι. Οχι τιποτα αλλο αλλα για να παρω το 64αρι αιφον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ποσο το μισο δις και αλλο το μισο εκατομμυριο.. Η ειδηση λεει για μισο εκατομμυριο.. Στραγαλια δηλαδη για την οποια samsung..Τους εσπασε πολυ το τσαμπουκα :) :) :) Παιζει και να φαληρισει παντως με το προστιμο..

Όσον αφορά τα δις , το διόρθωσα. Αλλά με κάνει εντύπωση  το πως σκέφτεσαι .. και μάλιστα με επιδεικτικό τρόπο .

Κατ αρχήν, συμφωνείς ότι αυτό που έκανε η Samsung ήταν σωστό .

Και δεύτερον αν θες να ξέρεις αυτό που μετρά σε όλες τις εταιρείες δεν είναι τα στραγάλια που πληρώνουν για τις παρανομίες που κάνουν , αλλά το ποινικό μέρος που αφορά μελλοντικές συνεργασίες και prestige της εταιρείας ,

Αν μπεις στο site της Samsung (που φαντάζομαι δεν έχεις μπει ) θα δεις για το εταιρικό προφίλ, για την ιστορία της εταιρείας , για την φιλοσοφία της εταιρείας, πράγματα πολύ άγνωστα σε σένα , στα οποία οι εταιρείες δίνουν ιδιαίτερο βάρος. 

Θα σου πω κάτι , που πρέπει να ξέρεις . Τα στραγάλια που πλήρωσε δεν την πόνεσαν τόσο , όσο το δικαστήριο που έγινε και η ποινή που της επιβλήθηκε.

Αλλά για σένα αυτά είναι ψιλά γράμματα , γιατί είσαι πολύ large...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπογραφή μου περιλαμβάνει προϊόντα της MS, της Apple και της Samsung. Δεν αντιπαθώ καμία, απλά δε σέβομαι την 3η. Έχει διαφορά.

Και σέβεσαι την MS με όλες τις μ******* που έχει κάνει στον τομέα της πληροφορικής;

 

ps.Μπράβο (κυρίως στις πρώτες 2) για την συμβολή τους στην τεχνολογία,αλλά δε θα τις εξυμνώ όταν θα μπορούσαν να είχαν βοηθήσει πολύ παραπάνω (βλ. IE6 και την 'πρόσφατη' multi-touch patent)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σέβεσαι την MS με όλες τις μ******* που έχει κάνει στον τομέα της πληροφορικής;

 

ps.Μπράβο (κυρίως στις πρώτες 2) για την συμβολή τους στην τεχνολογία,αλλά δε θα τις εξυμνώ όταν θα μπορούσαν να είχαν βοηθήσει πολύ παραπάνω (βλ. IE6 και την 'πρόσφατη' multi-touch patent)

Μ@λακίες κάνουν όλοι. Τη samsung δε τη σέβομαι γιατί οι άνθρωποι είναι κακόγουστοι και γιατί δεν έχουν όραμα. Ας μας πουν τι στόχο έχουν. Πχ "θέλουμε έναν κόσμο μπεζ!" Τέλεια. Είναι ένα όραμα. Αυτοί, όμως, δεν έχουν τίποτα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,απο ενα κινητο απο τα 100αδες που παραγει η σηγκεκριμενη.

 

Επισης να ρωτησω,το καλο γουστο ποιος το καθοριζει;Γιατι εδω μεσα σε λιγο θα μαθουμε οτι η ομορφια ειναι αντικειμενικο πραγμα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εδω μεσα σε λιγο θα μαθουμε οτι η ομορφια ειναι αντικειμενικο πραγμα.

Σόρυ που θα σε απογοητεύσω αλλά είναι. Υπάρχουν κριτήρια που καθορίζουν το ωραίο (αναλογίες κ.α.), ένας ειδικός έργων τέχνης μπορεί να σου τα εξηγήσει και συνήθως, τα αποτελέσματα μιας σχετικής ψηφοφορίας (από ειδικούς της τέχνης και μη) δε πέφτουν έξω.

 

Ίσως να είχες δει ένα επεισόδιο του Top Gear που έκριναν την εμφάνιση 3 αυτοκίνητων... και έβγαλαν νικητή φυσικά το ιταλικό! :-D

http://bcove.me/whscmepr

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικο πραγμα η ομορφια;Οκκκκ.....

 

Και εγω μπορει να δω ενα αμαξι στον δρομο και να μου αρεσει,ενω να κανει τον φιλο μου διπλα να βγαζει σπυρια.Ποιος απο τους δυο μας ειναι ο κακογουστος;Εαν ρωτησεις εναν τριτο και σου πει οτι του αρεσει το αμαξι θα βγαλει κακογουστο τον φιλο,εαν δεν του αρεσει θα βγαλει κακογουστο εμενα.

 

Οι ψηφοφοριες δεν μου λενε τιποτα,οποιον και να βγαλουν νικητη.Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και σορρυ που θα σε απογοητευσω,αλλα αυτην ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung....απλα κρίμα! Δε σε είχα για τέτοια κοκκινονυφιτσα... βαση αξιολογήσεων αγόρασα και το πλυντήριο ρούχων σου...ελπιζω να τρέχει όντως στις 1200 στροφές :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε πόνο μωρή σαμυ .σε λίγο καιρό θα το έχουμε ξεχάσει και θα πάμε για το note 3 αν μας κάνεις κανένα 150ρικο έκπτωση θα σε αγαπάμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο γουστο απο που προκυπτει;

 

Αυτο για καποιους ειναι ασχημο. Προσωπικη αποψη και σεβαστη. Ειναι οι ιδιοι ανθρωποι που δεν μπορουν να βρουν θετικα λογια για το Note look στο internet και περιμενουν να τους τα δωσουμε στο χερι. Μην δινεις σημασια οποιος δεν θελει να δει κατι και μπροστα στο προσωπο του να του το φερεις δεν θα το δει ποτε.

post-61281-0-05829100-1382640282_thumb.jpg

post-61281-0-41514500-1382640323_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...