Προς το περιεχόμενο

Nikon d3200 vs Canon 100d


gregtsakil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 100d απο κοντά είναι λίγο σαν παιχνίδι.  Αν δεν έχεις μικρά δάκτυλα σίγουρα όχι 100d.

++Έχει touchscreen!

Αν δεν έχεις την επιλογή να πας να τις δεις από κοντά προτείνω d3200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα !! αγόρασα την 100d και έχω μεγάλα δάκτυλα αλλά προς το παρόν με βόλεψε ..ρώτησα και άλλους και μου είπαν  για την d3200 ότι δεν κάνει κάλο focus και ότι αργεί γιαυτό επέλεξα την canon ..Η αλήθια είναι ότι θα ήθελα τα 24 mp της nikon.. η να μην σκάω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα... δεν ξέρω ήσως ξενέρωσα λίγο επειδή η προηγούμενη που είχα samsung nx1000 300 evro είχε παραπάνο m.p.  και περίμενα καλύτερα αποτελέσματα  !!http://www.flickr.com/photos/22360929@N03/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού street τραβάς τι καλύτερα αποτελέσματα ψάχνεις?

Στο στυλ σου σημασία έχει το θέμα, το κάδρο το φως και όχι η μηχανή. Ισα ίσα που μια λιγότερο ογκωδης θα σε βολεύει καλύτερα

 

Εκτός αν λες για τα λουλουδάκια και τα λοιπά κοντινά όπου χρειάζεται καλύτερο φως αν καταλαβαίνω καλά τι ψάχνεις

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μια και έπαιξα λίγο με την Samsung το επόμενο μοντέλο βέβαια βεβαιώσουν ότι έχεις απενεργοποιήσει όλα τα auto nr, auto correct και τέτοια και δουλεψε τα raw θα πάρεις καλύτερο αποτέλεσμα από το jpg της μηχανής. Αισθητή διαφορά σε ψηλά iso και γενικά δυσκολες συνθήκες

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα raw δούλευα απλά ήδα αισθητή διάφορα από την samsung με την canon .Ο αισθητήριας της samsung ήταν και μεγαλύτερος ..να σου πω την αλήθεια ο μονός λόγος που την πούλησα ήταν επειδή δεν είχε viefinder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...