Προς το περιεχόμενο

Xiaomi: 100.000 πωλήσεις σε 86 δευτερόλεπτα για το MI-3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Part of the reason they are not allowed here is that they do not follow copyright laws or the GPL. The GPL you can look up easy enough. It requires all kernels to have Source code for the kernel to be available upon request. It is well known among developers that they take, take and take from other developers without giving back. They even stated that their OG roms were based on CM coding. Of course they removed all posts from their site stating this. Thye are known for taking the code from other kernels to make their rom boot. This is why they are seen as a joke, there are also other issues as to why alot of people dont trust them. While these Security issues have not been proven I dont think they should be taken for granted. No company comes out of nowhere and has the money to do what they did. It is rumored they have a huge Chinese Gov backing. This makes people uneasy due to the fact that it is well know that they are allowed to monitor personal information and telecommunications.

 

MIUI is closed sourced. All that is on the Github is some patches to make porting roms easier for the people that support them.

 

Post moderator από το XDA forum :)

χίλια ευχαριστώ για την διαφώτιση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το ήθελα και εγώ αυτό αλλά το gps του είναι οτι νάνε κυριολεκτικά (οπος και τα περισσότερα MTK smartphones)

εχω thl w100 με mtk επεξεργαστη κανενα προβλημα το gps και εαν αλλα μοντελα εχουν καποιο προβλημα  ειναι γιατι  ειναι ρυθμησμενα τα gps σε δορυφορους  της ασιας το οποιο λυνεται  αν εισαι root και κανεις καποιες ρυθμησεις απλα  υπαρχει οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981  σε δευτερολεπτα κλειδωνει δορυφορους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω thl w100 με mtk επεξεργαστη κανενα προβλημα το gps και εαν αλλα μοντελα εχουν καποιο προβλημα  ειναι γιατι  ειναι ρυθμησμενα τα gps σε δορυφορους  της ασιας το οποιο λυνεται  αν εισαι root και κανεις καποιες ρυθμησεις απλα  υπαρχει οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981  σε δευτερολεπτα κλειδωνει δορυφορους ....

δεν είναι οτι αργα κλειδώνει όταν βάζω navigator (όποιο και να βάλω) πάει όπως νάνε όπου νάνε (accuracy  δλδ έχει καμία 300+ μέτρα αν και στο gps test λέει ότι είναι 10)

αυτο ειναι το κλασσικό θέμα σχεδόν όλον τον συσκευών που φορανε mtk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι οτι αργα κλειδώνει όταν βάζω navigator (όποιο και να βάλω) πάει όπως νάνε όπου νάνε (accuracy  δλδ έχει καμία 300+ μέτρα αν και στο gps test λέει ότι είναι 10)

αυτο ειναι το κλασσικό θέμα σχεδόν όλον τον συσκευών που φορανε mtk

εμενα στο igo primo 2.4 που δουλευω  ειναι ακριβεστατο, το βλεπω υπερβολικο να εχει 300 μετρα αποκλιση το δικο σου !!!! και ουτε εχω ακουσει αλλη τετοια περιπτωση σε αλλα φορουμ για ψαξτο λιγο ,δεν ειναι θεμα του gps του τηλεφωνου αλλα τι εφαρμογη gps δουλευεις ....εχω ακουσει για sigic να εχει αποκλιση 10-20 μετρα π.χ και σε κινητο οχι κινεζικο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα στο igo primo 2.4 που δουλευω  ειναι ακριβεστατο, το βλεπω υπερβολικο να εχει 300 μετρα αποκλιση το δικο σου !!!! και ουτε εχω ακουσει αλλη τετοια περιπτωση σε αλλα φορουμ για ψαξτο λιγο ,δεν ειναι θεμα του gps του τηλεφωνου αλλα τι εφαρμογη gps δουλευεις ....εχω ακουσει για sigic να εχει αποκλιση 10-20 μετρα π.χ και σε κινητο οχι κινεζικο ..

μια βόλτα στο myphone και γενικός στα forums θα σου λύσει αρκετές απορίες

το θέμα δεν είναι οτι εχει gps απόκλιση αλλά ότι χρησιμοποιούν αλλο είδους interface ετσι σχεδόν κανένα πρόγραμμα δεν είναι συμβατό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Tα λέγαμε για την Xiaomi και τα κατάφερε στην αγορά με τις περισσότερες πωλήσεις smartphone παγκοσμίως. Πριν έρθει Ευρώπη-Αμερική σκοπεύει αρχικά να κατακτήσει την Ασία.

Η Xiaomi ξεπέρασε σε πωλήσεις τη Samsung στην Κίνα το Δεκέμβριο, ενώ ξεκινούν την Παρασκευή οι πωλήσεις του iPhone από την China Mobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...