Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία λήψης βίντεο μακράς διάρκειας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

εχω μια Nikon Coolpix S2600 στην οποια εβαλα επανω μια Sandisk 32gb micro sd card με σκοπο να τραβηξω βιντεο μακρας συνεχομενης διαρκειας (μουσικη συναυλια)

 

Οταν ανοιξα την καμερα μου ειχε στις πληροφοριες οτι ο χρονος για βιντεο ειναι 8 λεπτα για HD βιντεο και καπου 25 λεπτα σε αναλυση 640x480

 

Γιατι? Μπορει να διορθωθει?

 

(η καρτα διαμορφωθηκε σε NTFS)

 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ κοιτα οσο ανεβάζεις την ανάλυση λογικό ειναι να τραβάει για λιγότερη ώρα αλλα 8 λεπτά μου φαίνονται πολυ λίγα , τωρα δεν ξέρω κιολας κατσε να σου πει καποιος φίλος που εχει τραβήξει hd video ποσο καταναλώνει αλλα μου φαίνονται λιγα τα 8 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Η μέγιστη διάρκεια video που εμφανίζεται στις εικόνες, ενδέχεται να διαφέρει από την πραγματική εμφάνιση.

 

 

Το μέγιστο μέγεθος αρχείου για ένα μεμονωμένο video είναι 2 GB ή ο μέγιστος χρόνος εγγραφής για ένα μεμονωμένο video είναι 29 λεπτά, ακόμα κι όταν υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος στην κάρτα μνήμης για εγγραφή μεγαλύτερης διάρκειας. Ο μέγιστος χρόνος εγγραφής για ένα μόνο video εμφανίζεται στην οθόνη κατά τη διάρκεια της εγγραφής
Επεξ/σία από Petert
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με μια καμερα (φωτογραφικη μηχανη) σαν τη δικη μου δεν μπορει να τραβηχτει βιντεο μακρας διαρκειας ακομη κι αν εχω μεγαλη καρτα μνημης?

 

Υπερθερμανση αποκλειεται να ειναι γιατι δεν ξεκινησα ΚΑΝ να τραβαω

Επισης τους συγκεκριμενους χρονους (8λ HD και 25 SD) τους ειχε ιδιους ακομη και με την παλια 4GB καρτα μνημης μου

 

Καποια λυση υπαρχει στο να τραβηχτει ΕΝΑ συνεχομενο βιντεο με 32αρα καρτα (που σιγουρα ειναι αρκετη)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με μια καμερα (φωτογραφικη μηχανη) σαν τη δικη μου δεν μπορει να τραβηχτει βιντεο μακρας διαρκειας ακομη κι αν εχω μεγαλη καρτα μνημης?

 

Υπερθερμανση αποκλειεται να ειναι γιατι δεν ξεκινησα ΚΑΝ να τραβαω

Επισης τους συγκεκριμενους χρονους (8λ HD και 25 SD) τους ειχε ιδιους ακομη και με την παλια 4GB καρτα μνημης μου

 

Καποια λυση υπαρχει στο να τραβηχτει ΕΝΑ συνεχομενο βιντεο με 32αρα καρτα (που σιγουρα ειναι αρκετη)?

 

Τραβα ενα video 720p να δεις μεχρι ποσα λεπτα θα σε αφησει να τραβηξεις, το manual λεει max 29 λεπτα ή 2gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...