Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

τους σπασμένους 2 ευρώ τον καθένα, και τους άλλους 2 "νορμάλ" βάλε τους 5.

Καλησπέρα

Θα φύγουν τόσο λες;Σκεφτόμουν το πολύ ένα 10αρικο όλους μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Παιδιά πως βλέπετε τις τιμές?

Υπολογιστής:

 

25€ CPU Cooler: Corsair H60 (Υπάρχουν κουτί και περλκόμενα για Intel)

50€ PC Case: Corsair Carbide 270r Window (Υπάρχουν κουτί,παρελκόμενα και απόδειξη για εγγύηση - αγοράστηκε στις 14/3/17)

60€ Motherboard: Gigabyte 970a udp3 rev.2 (Αγοράστηκε καινούρια-ήρθε σφραγισμένη από μέλος-δεν υπάρχει απόδειξη)

50€ CPU: AMD FX 6350

70€ GPU: Gigabyte GTX 760 2GB (Υπάρχει κουτί)

40€ RAM: DDR3 Corsair Vengeance Blue 1600Mhz 8GB (2x4) (Υπάρχει κουτί)

40€ PSU: Corsair CX600

15€ HDD: Toshiba 2,5" 320GB

 

Όλο μαζί 330€

Το μόνο που θα ήθελε είναι ένας SSD για να πετάει πραγματικά, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να του βάλω αυτή τη στιγμή!

 

Είναι οκ οι τιμές ή μήπως πρέπει να κατεβάσω κάτι?

Τι πιστεύετε? 

Ευχαριστώ!

Η gpu είναι χαμηλά κατ'εμέ. Μπορείς και 85-90.

 

Τα άλλα μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω ξανά, συγχωρέστε με, αλλά δεν φταίω εγώ, όλο αλλάζουν τα δεδομένα :P . Λοιπόν, μια Link.png Site: GigabyteGA-X58A-UD3R (rev 1.0)  με θέμα, δεν δουλεύουν τα 2 από τα 6 dimm slots, ή μέχρι τώρα αυτό ξέρω, για αυτό και την πουλάω ως ελλατωματική, πακέτο με τον i7 920, την stock cooler, Link.png Site: 16gbram 2 dimmακια (8gbX2)  , και μια gtx275 GIAGBYTE, πόσο πιάνει, πακέτο CPU+MB+RAM  και CPU+MB+RAM+GPU?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω ξανά, συγχωρέστε με, αλλά δεν φταίω εγώ, όλο αλλάζουν τα δεδομένα :P . Λοιπόν, μια Link.png Site: http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-X58A-UD3R-rev-10#ov">GigabyteGA-X58A-UD3R (rev 1.0) με θέμα, δεν δουλεύουν τα 2 από τα 6 dimm slots, ή μέχρι τώρα αυτό ξέρω, για αυτό και την πουλάω ως ελλατωματική, πακέτο με τον i7 920, την stock cooler, Link.png Site: http://www.e-shop.gr/kingston-khx16c10b1b-8-8gb-ddr3-1600mhz-hyperx-black-series-p-PER.550424">16gbram 2 dimmακια (8gbX2) , και μια gtx275 GIAGBYTE, πόσο πιάνει, πακέτο CPU+MB+RAM και CPU+MB+RAM+GPU?

Εχει στραβωμενα πινς?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει στραβωμενα πινς?

Στο  socket εννοείς; Την τελευταία φορά που είδα όχι, αλλά θα ξανακοιτάξω. Πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω και κάθονται εδώ και καιρό

1 case sharkoon rebel9

&

1 psu coolermaster GX 750W

 

Σε εξαιρετική κατάσταση , το σύστημα που είχαν μέσα, δεν είχε δουλέψει συνολικά πάνω από 50 ώρες

(ήταν σε τηλεόραση και είχε ανοίξει 8-10 φορές το πολυ).

 

Να τα πουλήσω ή δεν αξίζει , να τα κρατήσω να στεγάσουν ένα επιπλέον απλό μηχάνημα ;;;

(αλλά έχω κάμποσα, δεν είναι απαραίτητο).

Τι θα μπορούσα να πάρω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω και κάθονται εδώ και καιρό

1 case sharkoon rebel9

&

1 psu coolermaster GX 750W

 

Σε εξαιρετική κατάσταση , το σύστημα που είχαν μέσα, δεν είχε δουλέψει συνολικά πάνω από 50 ώρες

(ήταν σε τηλεόραση και είχε ανοίξει 8-10 φορές το πολυ).

 

Να τα πουλήσω ή δεν αξίζει , να τα κρατήσω να στεγάσουν ένα επιπλέον απλό μηχάνημα ;;;

(αλλά έχω κάμποσα, δεν είναι απαραίτητο).

Τι θα μπορούσα να πάρω ;

Προσωπικά θα πουλούσα το τροφοδοτικό.Πολλά watt που πιθανότατα δεν θα χρειαστεις σε μελλοντικό σύστημα και ταυτόχρονα θα πάρεις καλά χρήματα από κάποιον που πραγματικά χρειάζεται ή που νομίζει οτι χρειάζεται τόσα watt.Και να αποφασίσεις μελλοντικά να κάνεις κάποιο συστηματάκι παίρνεις ένα αξιοπρεπές 400-500άρι με τα ίδια χρήματα που θα σε καλύψει.

Το κουτί δεν το ξέρω οπότε δεν έχω άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναν fx 6300 μια asrock 970 extreme 4 και 8gb ram 1866 ποσο θα μποροσα να τα πολησω? (αν θα τα παρει κανεις)

Κάπου στα 150 πακέτο υπολογίζω.

 

Αλλά περίμενε και άλλη γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...