Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για πολυμηχανημα hp


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω στην κατοχη μου ενα hp photosmart c4485 το οποιο δε χρησιμοποιω πια λογω παλαιοτητας. Θελω λοιπον ν αγορασω ενα καινουριο πολυμηχανημα και προσανατολιζομαι στο deskjet 5525 http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/HP-Deskjet-5525-Inkjet-Mfp-CZ282C.htm

 

Εχει καποιος εμπειρια με το εν λογω μηχανημα? επισης, ο συγκεκριμενος παιρνει φωτογραφικο χαρτι για εκτυπωση φωτογραφιων?

 

Sent from my new iPad using Insomnia

 

Εν τω μεταξυ ειδα τυχαια στο skroutz τον 6520 ο οποιος ειναι διαθεσιμος σε ελαχιστα μαγαζια.. Να υποθεσω οτι ειναι νεο μοντελο και δεν εχει ερθει ακομα? να περιμενω καλυτερα αυτο?

 

Sent from my new iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα έχω ένα inkjet πολυμηχανημα hp όχι το συγκεκριμένο - πιο φτηνό χωρίς wifi -και εκτυπώνει σε φωτογραφικό μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιο παράπονο απ'το 5525 μέχρι τώρα, δεν το χρησιμοποιώ για φώτο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω. Για γενικές εκτυπώσεις πάντως είναι μια χαρά και βολεύει πολύ που κάνει εκτύπωση διπλής οψής αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στην κατοχη μου ενα hp photosmart c4485 το οποιο δε χρησιμοποιω πια λογω παλαιοτητας. Θελω λοιπον ν αγορασω ενα καινουριο πολυμηχανημα και προσανατολιζομαι στο deskjet 5525 http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/HP-Deskjet-5525-Inkjet-Mfp-CZ282C.htm

 

Εχει καποιος εμπειρια με το εν λογω μηχανημα? επισης, ο συγκεκριμενος παιρνει φωτογραφικο χαρτι για εκτυπωση φωτογραφιων?

 

Sent from my new iPad using Insomnia

 

Εν τω μεταξυ ειδα τυχαια στο skroutz τον 6520 ο οποιος ειναι διαθεσιμος σε ελαχιστα μαγαζια.. Να υποθεσω οτι ειναι νεο μοντελο και δεν εχει ερθει ακομα? να περιμενω καλυτερα αυτο?

 

Sent from my new iPad using Insomnia

Έχω εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου το hp deskjet 3070a εδώ:  http://www.digitalversus.com/printer/hp-deskjet-3070a-p11992/test.html

και σε σχέση με ένα παλιό που είχα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το παλιό ήταν ένα της Epson, αλλά όχι wifi και τα μελάνια κόστιζαν πολύ. Τώρα αυτό της hp έχει τα μελάνια τα γνήσια στο ίδιο κόστος που αγόραζα τα imitation της Epson. Επίσης αυτό το wifi αν πραγματικά χρειάζεσαι συχνά τον εκτυπωτή είναι απίστευτα βοηθητικό. Και εκτός αυτού έχει και ένα άλλο σύστημα ePrint που στέλνεις ένα συγκεκριμένο email που έχεις καθορίσει από πριν και αμέσως στέλνοντας οτιδήποτε ως συνημμένο ή κείμενο εκτυπώνεται. Αυτό με έχει βοηθήσει επίσης διότι έχει συμβεί να βρίσκομαι εκτός, και να έρθει κάποιος να χρειαστεί ένα χαρτί και αμέσως του το εκτυπώνω.

Ντάξει απλά δε συγκρίνεται με τον παλιό Epson που είχα, παρότι έχω ακούσει πως oι εκτυπωτές Epson έχουν καλύτερη ποιότητα στα χρώματα. Δε ξέρω αν ισχύει όμως.

Να μη ξεχάσω να σου πω πως αυτός ο hp παίρνει μελάνια τόσο τα κανονικά όσο και τα διπλάσια XL με αποτέλεσμα να κάνεις ακόμα μεγαλύτερη οικονομία και να μη τρέχεις κάθε λίγο και λιγάκι να ανανεώνεις τα μελάνια. Τα κανονικά της εταιρείας κοστίζουν γύρω στα 14 ευρώ τα XL και 8 ευρώ περίπου τα απλά. Αν πάρεις imitation μπορείς να τα βρεις και γύρω στα 8 ευρώ τα XL. 

Τον είχα βρει στο stockhouse του eshop με 40 ευρώ μόνο.

Για φωτογραφίες όπως σου είπα δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, όμως για καθημερινό εκτυπωτή το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πόσο μάλλον το δικό σου μοντέλο που είναι και πιο καινούργιο και πιο εξελιγμένο τεχνολογικά καθώς απ ότι είδα έχει τη δυνατότητα αυτόματης μπρος πίσω εκτύπωσης, έχει touch screen και έτοιμο πρόγραμμα airprint για iOS.

Νομίζω είναι καλή επιλογή, προσωπικά όμως θα έψαχνα να βρω κάτι πιο φτηνό. Δε θα έδινα αυτή τη στιγμή 105 ευρώ για πολυμηχάνημα. Αν το έψαχνα λίγο με τα μισά χρήματα περίπου απο stock θα έβρισκα κάτι που θα με ικανοποιούσε.

Καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κι εγω δε θα δινα τοσα χρηματα αλλα εχω δωροεπιταγη 50ε στο πλαισιο οποτε ειναι οκ.

 

Μια ερωτηση μονο.. η ασυρματη εκτυπωση γινεται μονο απο ios συσκευες? Δηλαδη απο το mac μου δε θα μπορω να "στειλω" ασυρματα το αρχειο για εκτυπωση?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...