Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ατυχησες το iPhone 4 ΔΕΝ παραγεται πλεον. Δεν ισχυουν τα επιχειρηματα σου. Παμε παρακατω.

Απο χτες. Μεχρι χτες παει ενας μεσος καταναλωτης (αφου εχει διαβασει ολους τους ειδημονες εδω του forum περι και ΓΑΜΩ τις υποστηριξεις) και αγοραζει i4. Βγαινει το new ios και βλεπει οτι αυτος δεν. Μα καλα λεει, πριν 5 μηνες το πηρα, και μαλιστα 350+, τι διαολο? Που ειναι η γαματη υποστηριξη. ΟΕΟ
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και για να λεμε του στραβου το δικιο ΟΛΟΙ συγκρινουν το Android της Google με τον ιο της Apple.Μα ρε παιδια το android το περνουνε ολοι οι κατασκευαστες βλεπε samsung lg κτλ. και κανουν οτι γουσταρει ο καθενας....Αν θελετε να συγκρινετε τουλχιστον να γινετε με nexus ειναι πιο δικαιο νομιζω.Και το ios αν το επερνε η samsung σκατα δεν θα το εκανε?και ας ητανε "γαματο" στο iphone

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/apple/Apple-iPhone-4S-16GB-Black-IPHONE-4S-16GB-Black.htm

 

Koυκουυυυυυυ...629 ευρωπουλα,και σε λιγο,αν παρει,και οποτε παρει το IOS 7 θα ειναι και το τελευταιο λειτουργικο.

 

Να μην αναφερθουμε οπως διαβαζω για το δευτερο περιβοητο feature 64bit,οτι μπηκε σε κινητο με 1 γιγα.Ακομη ψαχνω να βρω λογικη...

Α,συγνωμη ξεχασα...σε λιγο θα βγει το Iphone 6,με τις ιδιες τιμες,τα ιδια χαρακτηριστικα,που θα εχει τα ιδια ολα.Αντε και κανα ΙOS 7..0.3.

Μετα κανα 6s κ.ο.κ.

http://kaizer.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&task=item&id=106

 

Nexus S 280€ δεν θα παρει ΚΑΝΕΝΑ update αρα 0 ημερες υποστηρικη η Samsung. Απαραδεκτη απλα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/apple/Apple-iPhone-4S-16GB-Black-IPHONE-4S-16GB-Black.htm

 

Koυκουυυυυυυ...629 ευρωπουλα,και σε λιγο,αν παρει,και οποτε παρει το IOS 7 θα ειναι και το τελευταιο λειτουργικο.

 

Να μην αναφερθουμε οπως διαβαζω για το δευτερο περιβοητο feature 64bit,οτι μπηκε σε κινητο με 1 γιγα.Ακομη ψαχνω να βρω λογικη...

Α,συγνωμη ξεχασα...σε λιγο θα βγει το Iphone 6,με τις ιδιες τιμες,τα ιδια χαρακτηριστικα,που θα εχει τα ιδια ολα.Αντε και κανα ΙOS 7..0.3.

Μετα κανα 6s κ.ο.κ.

Αυτο που εβαλες ειναι το 4s. Βεβαια και σε αυτο η ιδια λογικη ακολουθειται, απτην ωρα που αποσυρεται απο την πωληση 0 support, και μεχρι να αποσυρθει μονο κουτσουρεμενα που απλα εχουν το ιδιο ονομα με το full os για να τσιμπαν τα προβατα. Σαν η google να ονομασε ολη την 4 (4.1, 4.2 4.3) απλα 4 και να λεμε ολοι οτι εχουμε το latest os εινα πραμα. Αλλα δεν το κανει γιατι δεν απευθυνεται σε προβατα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα nexus της δε νομιζω.Για ολα τα αλλα στα τετοια της ουτως η αλλως δεν ειναι δικα της και τα λεφτα τα εχει παρει

για τα nexus που τα παρακολουθώ δε νομίζω,  ΞΕΡΩ ότι μέχρι στιγμής τα 2 χρόνια δε τα έχει περάσει σε κανένα μοντέλο 

 

τους άλλους φυσικά και δεν έχει καμιά δουλειά να τους υποστηρίξει και επίσης λεφτά δε της δίνει κανείς για το android, όποιος θέλει το βάζει ακόμα και zer phone ή turbo x ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα, το ενδιαφερον στο iphone 5s ειναι το θεμα με το δακτυλικο αποτυπωμα.

 

Η apple συνεχισε να δινει μεγαλη βαση στα specs(και αυτο ειναι καλο) κ παρουσιασε 64bit επεξεργαστη, ο οποιος λεει ειναι 2 φορες πιο γρηγορος. Αν ισχυει κατι τετοιο, τοτε μαλλον θα ξεπερασει τον ανταγωνισμο σε επιδοσεις, κατι αρκετα σημαντικο για την apple που νοιαζεται για τα specs, τα γραφηματα και τις αυξησεις επιδοσεων x2 κλπ.

 

Προσωπικα , περιμενα να δωσει βαση στην αυτονομια, μιας κ ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει σε αυτον τον τομεα κ ειναι κατι που ενδιαφερει τους χρηστες. Ισως επειδη δεν ειναι spec που πουλαει οσο ενας 64bit επεξεργαστης, δεν εδωσε τοση βαρυτητα.

 

Ισως του χρονου με το iphone 6 να αυξηθει αισθητα η αυτονομια κ να αλλαξει επιτελους κ την μικρη, χαμηλης αναλυσης οθονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kaizer.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&task=item&id=106

 

Nexus S 280€ δεν θα παρει ΚΑΝΕΝΑ update αρα 0 ημερες υποστηρικη η Samsung. Απαραδεκτη απλα  :-D

Βλεπεις κανεναν να λεει οτι εχει γαματη υποστηριξη η Samsung? Αυτο τι σημενει, οτι εχει καλη η Apple? Ελεος δηλαδη, σε καθε thread τα ιδια κανετε. Βλεπετε οτι τελικα εχουμε δικιο και πατε να κατηγορεισετε τους αλλους. Ναι, και η samsung σκατα ειναι, απλα καλυτερη απο την apple. Αλλωστε, το ενα οπως λες κανει 280 (mid το low end) το αλλο 350
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

280 ΟΧΙ 629! ^_^

 

Για εμενα ειναι το ιδιο. Δεν μου περισσευουν. Ακουγα κι εγω για υποστηριξη της Google στις nexus συσκευες και το πηρα. Λεγανε ολοι θα παιρνω τα updates την ιδια μερα και τσιμπησα. Το πηρα χθες. Και σημερα δεν εχω updates. Απαραδεκτο. Να κλεισει η Google και η Samsung. 0 μερες υποστηριξη

Aμ το αλλο...εδωσα 200€ για ενα Lumia 800 για δευτερο κινητο και ΟΥΤΕ αυτο θα παρει αναβαθμιση. Με κοροιδεψανε κι αυτοι. Απατεωνες. 0 μερες υποστηριξη σαν την apple κι αυτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple συνεχισε να δινει μεγαλη βαση στα specs κ παρουσιασε 64bit επεξεργαστη, ο οποιος λεει ειναι 2 φορες πιο γρηγορος. Αν ισχυει κατι τετοιο, τοτε μαλλον θα ξεπερασει τον ανταγωνισμο σε επιδοσεις, κατι αρκετα σημαντικο για την apple που νοιαζεται για τα specs, τα γραφηματα και τις αυξησεις επιδοσεων x2 κλπ.

Ε προφανως στην apple δινουν βαση στα specs γιατι το ios ειναι πανβαρο (τυπικο iphone fanboy comment σε ΚΑΘΕ thread που αφορα τουμπανο επεξεργαστη) :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου ακουγεται λογικοτατο, γιατι πολυ απλα, μπορει τωρα να μου ρθει να αγορασω i4. Τι υποστηριξη θα λαβω? 0, συμφωνουμε? Τα τελευταια 2 updates ηταν μισα, συμφωνουμε και σε αυτο? Αρα πως εχει μαο ταο υποστηριξη? Το ios6 στο iphone 4 ειναι σαν να εχεις ics στο android που η google ονομα jb και να νομιζεις οτι εχεις τελευταια εκδοση. Features λοιπουν απτο ενα (io6 στο iphone4) features λοιπουν και απτο ics σε σχεση με jb. Το πρωτο το λεμε και μαμω τις υποστηριξεις το 2ο μουφα. Οτι ναναι δηλαδη

ναι οκ λογικά αυτά που λες, όμως η google δεν έχει σε καμιά περίπτωση πιο μακροχρόνια υποστήριξη , το 3gs θέλει πολύ για να το φτάσει και στο nexus s δε φάνηκε να προσπαθεί καν..

 

στο μόνο που υπερτερεί είναι στο ότι δε δίνει εξίσου ανάπηρα και κουτσουρεμένα updates όπως η apple.

όσο υποστηρίζει υποστηρίζει πιο σωστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα ειναι το ιδιο. Δεν μου περισσευουν. Ακουγα κι εγω για υποστηριξη της Google στις nexus συσκευες και το πηρα. Λεγανε ολοι θα παιρνω τα updates την ιδια μερα και τσιμπησα. Το πηρα χθες. Και σημερα δεν εχω updates. Απαραδεκτο. Να κλεισει η Google και η Samsung. 0 μερες υποστηριξη

Σου απαντησα ηδη, με το να πας το θεμα αλλου (αν εχει υποστηριξη η sammy) δειχνει οτι οντως συμφωνεις οτι τελικα η apple δεν εχει. Οι διαφορες οπως προειπα βεβαια ειναι οτι

1)Η sammy δεν τα δινει μισα, οπως τα 2 τελευταια os στο i4.

2)Δεν τα πουλαει χρυσαφι, οπως το i4 σε σχεση εμ το s3

3)Μια ολη και ολη σειρα συσκευων εχιε να υποστηριξει.

 

Οποτε με ολα τα παραπονα, με το να μου λες οτι και η sammy τα ιδια σκατα με την apple ειναι, παροτι θα με βρει συμφωνο, υπαρχουν λογοι πολλοι και διαφοροι. Η apple απλα δεν δικαιολογοειται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα ειναι το ιδιο. Δεν μου περισσευουν. Ακουγα κι εγω για υποστηριξη της Google στις nexus συσκευες και το πηρα. Λεγανε ολοι θα παιρνω τα updates την ιδια μερα και τσιμπησα. Το πηρα χθες. Και σημερα δεν εχω updates. Απαραδεκτο. Να κλεισει η Google και η Samsung. 0 μερες υποστηριξη

Aμ το αλλο...εδωσα 200€ για ενα Lumia 800 για δευτερο κινητο και ΟΥΤΕ αυτο θα παρει αναβαθμιση. Με κοροιδεψανε κι αυτοι. Απατεωνες. 0 μερες υποστηριξη σαν την apple κι αυτοι

Toτε για ποιο λογο παραπονιεσαι,και προσπαθεις να μας πεισεις οτι η apple ξεχωριζει;

Αρα τα ιδια σ@@@α ειναι με το συμπαθειο,απλα για την ιδια κατασταση,συνεχιζει η apple να ΖΗΤΑ 630 ευρω για το τελειωμενο 4S!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτη η επιτυχια της Apple σε ολα τα επιπεδα. Καταφερνει να κανει εχθρους που την ζηλευουν και την διαφημιζουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toτε για ποιο λογο παραπονιεσαι,και προσπαθεις να μας πεισεις οτι η apple ξεχωριζει;

Αρα τα ιδια σ@@@α ειναι με το συμπαθειο,απλα για την ιδια κατασταση,συνεχιζει η apple να ΖΗΤΑ 630 ευρω για το τελειωμενο 4S!

Ετσι ειναι. Πολυ αμφιβαλλω αν το 5S παρει αλλη αναβαθμιση περαν της 7.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...