Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σε συνδυασμο με ολα οσα συμβαινουν τον τελευταιο καιρο :-D :

 

Να υποθέσω πως φοράς και αλουμινόχαρτο στο κεφάλι? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H  αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα για εφαρμογη που παιζει τα εν λογω αρχεια (εαν εννοεις κατι σαν το imedia player dld) αλλα εαν πας σε ενα φιλο σου μπορει να σου περασει μια ταινια χωρις itunes? να την κατεβασεις με torrent προγραμμα στο κινητο? Να τη βρεις εκει που την εχεις αποθηκευσει και να μην την παιξεις με τον Α player που δε δειχνει καλα τους υποτιτλους αλλα να συσχετισεις την καταληξη του αρχειου με τον B player....

 

Ποσα απο αυτα μπορεις να κανεις? Ποσα απο αυτα ειναι απλα πραγματα που κανεις στο PC σου και σημερα που το κινητο σου ειναι παντοδυναμο θα ηθελες να τα κανεις και εκει...

 

Επισης ποσα απο τα αλλα που ανεφερα στο προηγουμενο σχολιο μπορεις να κανεις? Γιατι κολλας σε ενα παραδειγμα και καταρριπτεις ενα καρο επιχειρηματα, πιασμενος απο κατι που δε γνωριζα?

 

 

Τεσπα, FYI, εχω iphone και android και θα χρησιμοποιουσα μονο το δευτερο εαν μπορουσα να κανω και αλλιως....  Δεν ειναι τοσο κακο να παραδεχτεις οτι θα μπορουσε το κινητο σου να κανει περισσοτερα... Μακαρι και εμενα να μην κολλαγε τοσο το Android αλλα ασχετο....

 

1. Ναι υπάρχει app που παίζει τα πάντα απο ήχο βιντεο υποτιτλους κλπ.

2. Ναι δε χρειαζεται iPhone για να του περασεις τα αρχεια. Το κανεις και μεσω wifi το βλεπει σαν network share.

3. Ναι μπορει να σου περασει τα αρχεια και φιλος σου κανονικα χωρις iTunes κλπ.

4. Οχι απαξ και το αρχειο περασει στο Χ app ειναι προσβασιμο μονο απο εκει δυστυχως. Ειναι μεγαλη μαλακια αυτος ο περιορισμος.

5. Οχι απαγορευονται οι torrent clients και οτιδηποτε ειναι συναφες με την πειρατεια και καλα κανει.

 

 

γενικα το κονσεπτ βαζω φλασακι/δισκακι/μου δινει φιλος αρχεια κλπ ειναι πολυ 90s/00s αγαπημενο σπορ του εκαστοτε τζαμπατζη/πειρατη/πιτσιρικα.

 

πλεον ειτε χρησιμοποιουμε συνδρομητικες υπηρεσιες τυπου spotify/itunes match κλπ ή στηνουμε και κανουμε publish εναν plex media server σπιτι και εχουμε προσβαση σε ολο το υλικο μας απο παντου στον πλανητη (και offline ο,τι επιλεξουμε) και τελειωνει το παραμυθι.

 

προσωπικα πλεον δε θελω να βλεπω αρχεια πουθενα. δε θελω φακελακια με mp3 και avi κλπ. αυτα ας ειναι στο background και θελω καλογραμμενο software να εκτελει χρεη library/presentation/playback.

 

ολα τα αλλα ειναι 1995 να μαζευτουμε μια μερα να παιξουμε full throttle

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως φοράς και αλουμινόχαρτο στο κεφάλι? :P

Να υποθεσω δηλαδη,οτι εσεις πιστευετε σε οτι σας λενε ε; :P

 

Όσοι μιλάνε πάντως για underspecced hardware μόνο και μόνο γιατί δεν έχει γιγαντιαία οθόνη είναι πολύ εκτός. Το νέο 5s φέρνει νέες καινοτομίες και το finger sensor θα το υιοθετήσουν σχεδόν όλοι στο μέλλον.

 

Η 4αρα για τα σημερινα δεδομενα,ειναι για την γιαγια μου.Οσο δε για το περιβοητο fingerprint που θα μοιραζει αβερτα κουβερτα παντου τα δακτυλικα αποτυπωματα σε ποσους και'γω δεν ξερω servers,ο επομενος που θα το βαλει σε συσκευη,μ'εχει χασει,και ας ειναι η samsung και οποιος αλλος θελει.Θα μεινω με το s3 για οσο με βγαλει.Μετα απλα σε αλλη εταιρεια.

Και ΑΝ το εχουν μετα οι παντες,απλα δεν παιρνω.Εαν ολοι πεφτουν στον γκρεμο,δεν σημαινει οτι θα πεσω και'γω.Απλα.

Ειναι τελειως "ξεφτιλα" και ακρως αντε να μην πω τι...να με αναγκαζουν να βαζω το δαχτυλο,πατουσα,ματι και'γω δεν ξερω τι αλλο θα σκεφτουνε οι "φιλοι" μας ανα του πλανητη,οταν μπορω με εναν 8ψηφιο κωδικο να κανω την ιδια δουλεια.Πεντε δευτερολεπτα θελει να τον πληκτρολογησω.Ας ξεσκουριασουμε και λιγο,διοτι πολυ καρβουνο εχει πεσει τωρα τελευταια,και πλυση εγκεφαλου,οτι ΟΛΑ ειναι για την ευκολια,και το "καλο" μας.

Και που ειστε...σε λιγο καιρο,ή σε λιγα χρονια,που θα βγει σιγουρα στην φορα οτι η apple εδινε προσωπικα δεδομενα και δακτυλικα αποτυπωματα σε ολες τις "υπηρεσιες",και τα "καλα" παιδια του πλανητη,ΜΗΝ πεσετε απο τα συννεφα!

Μετα θα πεσει το δουλεμα της χρονιας.Εκτος κι αν γουσταρουν καποιοι,να τους σκαναρουν και τιποτε αλλο,και να λενε και ευχαριστω.

Το αλουμινοχαρτο παντως εγω φιλε billdano,το χρησιμοποιω να ψηνω ρεγγα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε λιγο να δουμε ποσο μαματη υποστηριξη δινει η apple στις συσκευες της

 

Iphone 3G : Σταματησε να πωλειται τον Ιουνητου 2010, τελευταια αναβαθμιση ηταν τον Ιουνη του 10. Υποστηριξη λοιπον 0. Επισης, οποιος εχει αναβαθμισει το 3g σε ios4 ειχε τιγκα προβληματα μπαταριας, ζεσταινοταν και αργη αποκριση. Αμα θελετε και links να τα παραθεσω

 

Iphone 3GS : Σταματησε να πωλειται τον Οκτωβρη του 2012, τελευταια αναβαθμιση τον Μαρτη του 13. Υποστηριξη, 6 μηνων. Τα σημαντικοτερα χαρακτηριστηκα βεβαια του ios5 και 6 δεν τα πηρε.

 

Iphone 4 : Σταματαει να πωλειται οπου ναναι, την τελευταια (λογικα)εκδοση την πηρε τωρα. Υποστηριξη λοιπον 0. Τις 2 τελευταιες εκδοσεις τις πηρε πετσοκομμενες

 

Οποτε εχουμε λοιπον, ο βασιλιας της υποστηριξης (apple) δινει απο 0 εως 6 μηνες υποστηριξη στις συσκευες της, με πετσοκομενες εκδοσεις, οι οποιες μαλιστα πολλες φορες παρουσιαζουν και προβληματα (βλεπε iphone 3g) και χωρις δυνατοτητα αναβαθμισεις απο 3ους, εχωντας ταυτοχρονα και τις πιο ακριβες συσκευες. ΟΚ, αυτο λεγεται υποστηριξη.

 

Θελετε τωρα να τα συγκρινω με οποιαδηποτε android συσκευη η καταλαβαινεται προς τα που παει το πραμα?

 

Μα δεν μαρεσει το s3, το απεχθανομαι, σιγα μη του δωσω και αξια

 Τα διαβασαμε ολα εδω μεσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα ηταν πιο ρεαλιστικο να κανεις αυτην τη συγκριση, με βαση το ποτε πρωτοκυκλοφορησε ενα τηλεφωνο και μετα απο ποσο καιρο σταματησε η υποστηριξη του? Η τουλαχιστον αν θελαμε να λεμε ολη την αληθεια θα βαζαμε και αυτον τον παραγοντα στο παιχνιδι.

Οχι, γιατι απλουστατα, ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι συσκευη που ακομα πωλειται, και μαλιστα σε τιμη mid προς high end, 350 εως 500 δλδ, θα υποστηριζεται. Το θεμα ειναι τι γινεται με τις συσκευς που δεν ειναι πλεον σε κυκλοφορια. Εφοσον λοιπον το iphone 4 πωλειται, το αγοραζω σημερα, και μαλιστα ΧΡΥΣΑΦΙ. Η υποστηριξη που θα λαβω ειναι 0, χωρια το οτι τα 2 τελευταια updates ηταν ουτως η αλλος μισα. Παμε παλι, υποστηριξη 0 (κυριολεκτικα ΜΗΔΕΝ) σε συσκευη που αγοραζεις σημερα 350. Τι συζηταμε...

 

 

Επισης συγκρινεις 3ους κατασκευαστες με την apple. Συγκρινε την google. Επισης, ξεχασες το κομματι των κουτσουρεμενων η μη λειτουργικων updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οταν μπορω με εναν 8ψηφιο κωδικο να κανω την ιδια δουλεια.Πεντε δευτερολεπτα θελει να τον πληκτρολογησω.Ας ξεσκουριασουμε και λιγο,διοτι πολυ καρβουνο εχει πεσει τωρα τελευταια,και πλυση εγκεφαλου,οτι ΟΛΑ ειναι για την ευκολια,και το "καλο" μας.

  :lol:

 

Μάλιστα... Δηλαδή σε κάθε unlock πατάς 8 νούμερα... ΟΚ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης συγκρινεις 3ους κατασκευαστες με την apple. Συγκρινε την google. Επισης, ξεχασες το κομματι των κουτσουρεμενων η μη λειτουργικων updates.

 

 

 

καλά και η google μέχρι στιγμής 2 χρόνια το πολύ δίνει υποστήριξη (ελπίζω στο gnex μου να σπάσει αυτή η παράδοση) 

 

και φυσικά μιλάμε από την ημέρα κυκλοφορίας , το πότε σταμάτησε να κυκλοφορεί δε μου ακούγεται λογικό κριτήριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλά και η google μέχρι στιγμής 2 χρόνια το πολύ δίνει υποστήριξη (ελπίζω στο gnex μου να σπάσει αυτή η παράδοση) 
 
και φυσικά μιλάμε από την ημέρα κυκλοφορίας , το πότε σταμάτησε να κυκλοφορεί δε μου ακούγεται λογικό κριτήριο

Εμενα παλι μου ακουγεται λογικοτατο, γιατι πολυ απλα, μπορει τωρα να μου ρθει να αγορασω i4. Τι υποστηριξη θα λαβω? 0, συμφωνουμε? Τα τελευταια 2 updates ηταν μισα, συμφωνουμε και σε αυτο? Αρα πως εχει μαο ταο υποστηριξη? Το ios6 στο iphone 4 ειναι σαν να εχεις ics στο android που η google ονομα jb και να νομιζεις οτι εχεις τελευταια εκδοση. Features λοιπουν απτο ενα (io6 στο iphone4) features λοιπουν και απτο ics σε σχεση με jb. Το πρωτο το λεμε και μαμω τις υποστηριξεις το 2ο μουφα. Οτι ναναι δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... Δηλαδή σε κάθε unlock πατάς 8 νούμερα... ΟΚ! :P

Οχι,χρησιμοποιω μοτιβο,και κανω και σχεδιακια! :P Αλλα δεν καταλαβα αυτο που σε παρεξενεψε...δηλαδη μεχρι τωρα εσεις τους κωδικους τους εχετε γραμμενους σε σκονακι,και τους βγαζετε απο την τσεπη να τους πληκτρολογησετε;περιμενατε το FingerPrint να σας σωσει; :lol: OK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

καλά και η google μέχρι στιγμής 2 χρόνια το πολύ δίνει υποστήριξη (ελπίζω στο gnex μου να σπάσει αυτή η παράδοση) 

 

και φυσικά μιλάμε από την ημέρα κυκλοφορίας , το πότε σταμάτησε να κυκλοφορεί δε μου ακούγεται λογικό κριτήριο

 

Για τα nexus της δε νομιζω.Για ολα τα αλλα στα τετοια της ουτως η αλλως δεν ειναι δικα της και τα λεφτα τα εχει παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ευχομαι

 

Εμενα παλι μου ακουγεται λογικοτατο, γιατι πολυ απλα, μπορει τωρα να μου ρθει να αγορασω i4. Τι υποστηριξη θα λαβω? 0

Ατυχησες το iPhone 4 ΔΕΝ παραγεται πλεον. Δεν ισχυουν τα επιχειρηματα σου. Παμε παρακατω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/apple/Apple-iPhone-4S-16GB-Black-IPHONE-4S-16GB-Black.htm

 

Koυκουυυυυυυ...629 ευρωπουλα,και σε λιγο,αν παρει,και οποτε παρει το IOS 7 θα ειναι και το τελευταιο λειτουργικο.

 

Να μην αναφερθουμε οπως διαβαζω για το δευτερο περιβοητο feature 64bit,οτι μπηκε σε κινητο με 1 γιγα.Ακομη ψαχνω να βρω λογικη...

Α,συγνωμη ξεχασα...σε λιγο θα βγει το Iphone 6,με τις ιδιες τιμες,τα ιδια χαρακτηριστικα,που θα εχει τα ιδια ολα.Αντε και κανα ΙOS 7.0.3.

Μετα κανα 6s κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...