Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η 700 ηταν αποτυχια

γι αυτο προτιμαται ακομα η 600.

η D4 ειναι για νυχτερινες,γι αυτο εχει τοσα λιγα Mpxel

το θεμα ειναι οτι δε μπορεις να συγκρινεις φωτογραφικες με κινητα,ποσο μαλλον full frame επαγγελματικες κτηνη.

οποτε το αν εχει περισσοτερα Mp το iphone η το s4 ειναι τοσο ενδιαφερον οσο η φοραδα του σταλονε.

το θεμα ειναι ποιο απο τα 2 βγαζει καλυτερες φωτο μερα και νυχτα.το αποτελεσμα κοιτας παντα.

Ntinara άστο δεν το κατέχεις, η 600 βγήκε φέτος και δεν έχει σχέση με τις άλλες δύο.

 

Όπως είπα και ποιο πάνω ο μύθος του μεγάλου pixel καταρρίφθηκε κραυγαλέα από την εταιρία που τον δημιούργησε, τα περι περισσότερου φωτώς κτλπ είναι paper features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  Ok, το Atari Jaguar και το Nintendo 64 ήταν οι πρώτες κονσολες 64bit αρχιτεκτονικής αλλά δεν έκαναν τη διαφορά, από την άλλη οι επεξεργαστές amd64 έφεραν επανάσταση στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές. Μένει να δούμε αν ο διπύρηνος 64άρης της Apple βάζει κάτω στην πράξη τους νέους τετραπύρηνους της Samsung και της LG.  Και επειδή τρέχουν διαφορετικά λογισμικά δεν είναι τα benchmarks εντελώς αξιόπιστα αλλά το iphone 5 είναι πιο γρήγορο στην πράξη από το s3 οπότε μένει να δούμε αν το 5s είναι πιο γρήγορο απο το s4. Αυτό δεν μεταφράζεται πάντα απόλυτα σε εμπειρία χρήσης. Όσοι μιλάνε πάντως για underspecced hardware μόνο και μόνο γιατί δεν έχει γιγαντιαία οθόνη είναι πολύ εκτός. Το νέο 5s φέρνει νέες καινοτομίες και το finger sensor θα το υιοθετήσουν σχεδόν όλοι στο μέλλον. Αρκετά καλό upgrade. Περιμένουμε να δούμε πόσο βελτιωμένη είναι η κάμερα. 

θα ήθελα να κάνω μια μικρή παρατήρηση σαν κάτοχος iPhone 5 και galaxy s4 με την μαμά rom στο GS4 το 5άρι ήταν σε όλες τις διεργασίες πιο γρήγορο... και σίγουρα πολύ πιο αξιόπιστο... αντικαθιστώντας την Rom με τις βλακείες της samsung και βάζοντας καθαρό android σίγουρα βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση ως προς την ταχύτητα αλλά όμως χάθηκε αυτό το έστω μικρό optimization που έκανε η samsung σε θέματα drivers οπότε χάνεις εμπειρία χρήσης αλλά και αξιοπιστία ... πχ το app της κάμερας κρασάρει συνέχεια.... booting time υπερδιπλάσιο απο πριν κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ntinara άστο δεν το κατέχεις, η 600 βγήκε φέτος και δεν έχει σχέση με τις άλλες δύο.

 

Όπως είπα και ποιο πάνω ο μύθος του μεγάλου pixel καταρρίφθηκε κραυγαλέα από την εταιρία που τον δημιούργησε, τα περι περισσότερου φωτώς κτλπ είναι paper features.

εχεις δικιο.τεζα χαζη η σειρα ονομασιας που διαλεξε.

ειχα μπλεχτει τοσο καιρο και απορουσα πως γινεται η 700 να ειναι χειροτερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε update στις τιμες...

Σε δολαρια αμερικη.

iphone 5c 16 gb 549$ unlocked
iphone 5c 32 gb 649$ unlocked

http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5c

iphone 5s 16 gb 649$ unlocked
iphone 5s 32 gb 749$ unlocked
iphone 5s 64 gb 849$ unlocked

http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s

Σε ευρω γερμανια.

iphone 5c 16 gb 599€ unlocked
iphone 5c 32 gb 699€ unlocked

http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone5c

iphone 5s 16 gb 699€ unlocked
iphone 5s 32 gb 799€ unlocked
iphone 5s 64 gb 899€ unlocked

http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone5s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω με αυτη τη βαση μιλαω. Με τα λεφτα του s3 περνεις iphone4. Ποιο απο τα 2 θα ειναι καλυτερο σε βαθος χρονου in your opinion?

 

Ε αφου δεν εχει, ψεμματα να πω? 2 κινητα στην ιδια τιμη, iphone 4 και s3, τα αγοραζω σημερα, ποιο θα εχει καλυτερη υποστηριξη? Δεν παω καν στις nexus συσκευες που θα ηταν και πιο "τιμια" η συγκριση. Μα πλακα κανουμε?

το τρικ που χρησιμοποιεις υποτιμα τοσο πολυ την προσπαθεια και τη δουλεια της samsung. Το πιο μεγαλο fanboy της Apple δινει πολυ μεγαλυτερη αξια στο s3 απο αυτη που νομιζεις πως του δινεις εσυ με τα παραπανω σχολια σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης κανει μπαμ γιατι η apple επελεξε την ιδια αναλυση με το Iphone 5.

της ειχανε μεινει απουλητες τοσες πολλες οθονες απο το προηγουμενο το οποιο πηγε απατο.

οποτε χαζη ειναι να αλλαξει μεγεθος και αναλυση?

σταματαει τη παραγωγη του 5 τελειως,και βαζει τις παλιες οθονες στο 5s, και πουλαει το ιδιο πραμα δευτερη φορα.

οταν ολος ο κοσμος εχει στανταρ 720p Και 1080p οι αλλοι ξεστοκαρουν αυτοσχεδιες αναλυσεις.

Recycling is the best way to save our planet! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε λιγο να δουμε ποσο μαματη υποστηριξη δινει η apple στις συσκευες της

 

Iphone 3G : Σταματησε να πωλειται τον Ιουνητου 2010, τελευταια αναβαθμιση ηταν τον Ιουνη του 10. Υποστηριξη λοιπον 0. Επισης, οποιος εχει αναβαθμισει το 3g σε ios4 ειχε τιγκα προβληματα μπαταριας, ζεσταινοταν και αργη αποκριση. Αμα θελετε και links να τα παραθεσω

 

Iphone 3GS : Σταματησε να πωλειται τον Οκτωβρη του 2012, τελευταια αναβαθμιση τον Μαρτη του 13. Υποστηριξη, 6 μηνων. Τα σημαντικοτερα χαρακτηριστηκα βεβαια του ios5 και 6 δεν τα πηρε.

 

Iphone 4 : Σταματαει να πωλειται οπου ναναι, την τελευταια (λογικα)εκδοση την πηρε τωρα. Υποστηριξη λοιπον 0. Τις 2 τελευταιες εκδοσεις τις πηρε πετσοκομμενες

 

Οποτε εχουμε λοιπον, ο βασιλιας της υποστηριξης (apple) δινει απο 0 εως 6 μηνες υποστηριξη στις συσκευες της, με πετσοκομενες εκδοσεις, οι οποιες μαλιστα πολλες φορες παρουσιαζουν και προβληματα (βλεπε iphone 3g) και χωρις δυνατοτητα αναβαθμισεις απο 3ους, εχωντας ταυτοχρονα και τις πιο ακριβες συσκευες. ΟΚ, αυτο λεγεται υποστηριξη.

 

Θελετε τωρα να τα συγκρινω με οποιαδηποτε android συσκευη η καταλαβαινεται προς τα που παει το πραμα?

 

το τρικ που χρησιμοποιεις υποτιμα τοσο πολυ την προσπαθεια και τη δουλεια της samsung. Το πιο μεγαλο fanboy της Apple δινει πολυ μεγαλυτερη αξια στο s3 απο αυτη που νομιζεις πως του δινεις εσυ με τα παραπανω σχολια σου

Μα δεν μαρεσει το s3, το απεχθανομαι, σιγα μη του δωσω και αξια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν το λες οτι πηγε και απατο, μη λεμε οτι θελουμε. Μοσχοπουλαει, ειδικα αν αναλογιστουμε ποσο κανει και τι προσφερει, αστο, πουλαει σαν τρελο

απατο σε σχεση με το ποσο περιμενεν να πουλησει.

φαντασου να χε κανει παραγγελια 1εκ οθονες και τελικα να πουλησε 300χιλιαδες...

οι αλλες 700 τι θα γινουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να δω είδηση στο Insomnia.gr με ήδη 330 σχόλια.Λοιπόν στο θέμα μας τώρα:Εγώ ποτέ μα ποτέ δεν ήμουν Fan της Apple και των iΣυσκευών αλλά πρέπει να πω ότι αυτό είναι το μόνο που φέρνει κάτι καινούργιο που να αξίζει πραγματικά.Τώρα βέβαια το 64-bit μου φαίνεται κάπως γιατί αν δεν κάνω λάθος τα λειτουργικά 64-bit είναι για πάνω από 4GB RAM λόγω της κατανάλωσης των εφαρμογών αλλά εντάξει τώρα ποιος είμαι εγώ που θα κάτσει να κάνει παρατηρήσεις σε μία εταιρία κολοσσό όπως η Apple.Για πρώτη και ελπίζω όχι τελευταία φορά "Well Done,Apple".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παμε λιγο να δουμε ποσο μαματη υποστηριξη δινει η apple στις συσκευες της

 

Iphone 3G : Σταματησε να πωλειται τον Ιουνητου 2010, τελευταια αναβαθμιση ηταν τον Ιουνη του 10. Υποστηριξη λοιπον 0. Επισης, οποιος εχει αναβαθμισει το 3g σε ios4 ειχε τιγκα προβληματα μπαταριας, ζεσταινοταν και αργη αποκριση. Αμα θελετε και links να τα παραθεσω

 

Iphone 3GS : Σταματησε να πωλειται τον Οκτωβρη του 2012, τελευταια αναβαθμιση τον Μαρτη του 13. Υποστηριξη, 6 μηνων. Τα σημαντικοτερα χαρακτηριστηκα βεβαια του ios5 και 6 δεν τα πηρε.

 

Iphone 4 : Σταματαει να πωλειται οπου ναναι, την τελευταια (λογικα)εκδοση την πηρε τωρα. Υποστηριξη λοιπον 0. Τις 2 τελευταιες εκδοσεις τις πηρε πετσοκομμενες

 

Οποτε εχουμε λοιπον, ο βασιλιας της υποστηριξης (apple) δινει απο 0 εως 6 μηνες υποστηριξη στις συσκευες της, με πετσοκομενες εκδοσεις, οι οποιες μαλιστα πολλες φορες παρουσιαζουν και προβληματα (βλεπε iphone 3g) και χωρις δυνατοτητα αναβαθμισεις απο 3ους, εχωντας ταυτοχρονα και τις πιο ακριβες συσκευες. ΟΚ, αυτο λεγεται υποστηριξη.

 

Θελετε τωρα να τα συγκρινω με οποιαδηποτε android συσκευη η καταλαβαινεται προς τα που παει το πραμα?

 

Μα δεν μαρεσει το s3, το απεχθανομαι, σιγα μη του δωσω και αξια

 

Και εδώ πλέον και επισήμως σταματώ να σε διαβάζω (με σκοπό να απαντήσω). Δεν έχει νόημα να κουραζόμαστε. 

 

Συνεχίστε! :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε λιγο να δουμε ποσο μαματη υποστηριξη δινει η apple στις συσκευες της

 

Iphone 3G : Σταματησε να πωλειται τον Ιουνητου 2010, τελευταια αναβαθμιση ηταν τον Ιουνη του 10. Υποστηριξη λοιπον 0. Επισης, οποιος εχει αναβαθμισει το 3g σε ios4 ειχε τιγκα προβληματα μπαταριας, ζεσταινοταν και αργη αποκριση. Αμα θελετε και links να τα παραθεσω

 

Iphone 3GS : Σταματησε να πωλειται τον Οκτωβρη του 2012, τελευταια αναβαθμιση τον Μαρτη του 13. Υποστηριξη, 6 μηνων. Τα σημαντικοτερα χαρακτηριστηκα βεβαια του ios5 και 6 δεν τα πηρε.

 

Iphone 4 : Σταματαει να πωλειται οπου ναναι, την τελευταια (λογικα)εκδοση την πηρε τωρα. Υποστηριξη λοιπον 0. Τις 2 τελευταιες εκδοσεις τις πηρε πετσοκομμενες

 

Οποτε εχουμε λοιπον, ο βασιλιας της υποστηριξης (apple) δινει απο 0 εως 6 μηνες υποστηριξη στις συσκευες της, με πετσοκομενες εκδοσεις, οι οποιες μαλιστα πολλες φορες παρουσιαζουν και προβληματα (βλεπε iphone 3g) και χωρις δυνατοτητα αναβαθμισεις απο 3ους, εχωντας ταυτοχρονα και τις πιο ακριβες συσκευες. ΟΚ, αυτο λεγεται υποστηριξη.

 

Θελετε τωρα να τα συγκρινω με οποιαδηποτε android συσκευη η καταλαβαινεται προς τα που παει το πραμα?

 

Μα δεν μαρεσει το s3, το απεχθανομαι, σιγα μη του δωσω και αξια

Δε θα ηταν πιο ρεαλιστικο να κανεις αυτην τη συγκριση, με βαση το ποτε πρωτοκυκλοφορησε ενα τηλεφωνο και μετα απο ποσο καιρο σταματησε η υποστηριξη του? Η τουλαχιστον αν θελαμε να λεμε ολη την αληθεια θα βαζαμε και αυτον τον παραγοντα στο παιχνιδι.

 

Να στο πω πιο απλα (θα κανω απο μονος μου τη συγκριση με συσκευη android, που μας ρωτησες αν θελουμε να την κανεις):

Το galaxy s1 που εχω, κυκλοφορησε οταν βγηκε και το iphone4.

Το κινητο μου λοιπον δεν εχει καμια υποστηριξη απο την μαμα samsung εδω και ~2 χρονια (δηλαδη, 1 χρονο περιπου μετα την κυκλοφορια του σταματησε να υποστηριζεται).

Στην αντιπερα οχθη, το iphone4, 3,5 χρονια αργοτερα συνεχιζει και εχει πληρη υποστηριξη απο την μαμα apple.

 

Αυτη ειναι η αληθεια ολοκληρωμενη και οχι μιση. O καθενας τωρα, μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του για το ποια απτις 2 εταιρειες υποστηριζει για μεγαλυτερο χρονικο διαστημα τα κινητα της και το αν ειναι παραμυθια τα περι "υποστηριξης apple".

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος όλοι αυτοί που θάβουν την apple και το iphone5s απλά δεν μπόρεσαν ποτέ τους να αποκτήσουν ένα iphone ... :-D Δε λέω ότι πρέπει όλοι να αγοράσουν iphone γιατί είναι το καλύτερο...αλλά δεν πρέπει και να το θάβεις επειδή δεν έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις...κι εγώ θα ήθελα ferrari αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να την αποκτήσω, να κάτσω να τη θάψω; Λοιπόν το 5s κινητάρα πραγματικά μου άρεσε και το σχόλιο στην παρουσίαση που είπε ότι οι ανταγωνιστές απλά προσθέτουν megapixels στην κάμερα και το πλασάρουν 10+ megapixels, πόσο σωστό...το ότι ένα κινητό έχει 20 και 50MP δε σημαίνει ότι θα βγάζει και τέλειες φωτογραφίες

επειδη βλεπω πολλους που το λετε αυτο ρε παιδια δεν ειναι αυτος καν λογος για να μην εχεις iphone.γιατι το s4 εχει λιγοτερα?εγω εχω αρκετα λεφτα παντως δοξα το θεο αλλα iphone δεν εχω και δεν ειναι οικονομικο το θεμα απλ το θεωρω υποδυεστερο απο τα αλλα.αν θελω εχω 10 για να φτιαξω βιντεακι ποσο ευκολα/δυσκολα σπαει...απλα δεν ειμαι μ....ς για να το κανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...