Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου πετσοκομενες τις περνουν. Μετα λεμε για τον κατακερματισμο του android, λες και στο ios ολες οι εκδοσεις ειναι ιδιες. Αλλη περνει το 3gs, αλλη το 4, αλλη το 4s, αλλη το 5. Και η apple 5-6 διαφορετικα λειτουργικα εχει

 

Και γω λεω αγοραζεις καινουργιο το iphone4 η το s3, την ιδια τιμη εχουν...ποιο εχει μεγαλυτερη αξια οεο?

που βλέπεις τον κατακερματισμό σε ios 7 για παράδειγμα σε ενα iPhone 4 vs iPhone 5???? πραγματικά τώρα 

το να λείπουν κάποια futures δεν είναι κατακερματισμός ..... τι λες? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πφφφ,ολα τα προηγουμενα μοντελα που ειχε βγαλει η apple τα ειχα αγορασει με προπαραγγελια κιολας μαζι με θηκη ωστε να τα παρω αμεσως στα χερια μου.Φετος ομως που οικονομικη κριση χτυπαει κοκκινο και  εχω καταντησει ανεργος εδω και 5 χρονια δεν θα μπορεσω να ανταπεξελθω στο καθηκον για την αγορα  του iPhone 5S.Αναγκαστικα φετος δεν θα κανω προπαραγγελια αλλα θα περιμενω να βγει και θα το αγορασω με τους υπολοιπους κοινους θνητους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό για την κάμερα περί μεγαλύτερο Pixel κτλπ, μια μικρούλα παρένθεση.

 

Την εποχή που η Canon είχε ξεφύγει σε megapixel οι Nikonians πουλάγανε αυτό το παραμύθι, μεγαλύτερο pixel κτλπ μπλα μπλα μπλα

 

Τώρα που γύρισε ο τροχός και η Nikon προμηθεύεται αισθητήρες από την Sony στα 24 megapixel, βγάζει μηχανές που έχουν διπλάσια megapixel απο το μοντέλο που αντικαθιστούν αλλα έχουν πολύ καλύτερη εικόνα και χαμηλότερο κόκκο, μιλάω για Nikon D800 vs D700 η πρώτη 24 η δεύτερη 12 άρα τα περί μεγάλου pixel έχει καταρριφθεί στην πράξη.

 

 

Τα περί μεγάλου pixel τα λέει για να βουλώσει τα στόματα σε αυτούς που ζητάνε περισσότερα megapixel και που εσφαλμένα συγκρίνουν φωτογραφικές μηχανές κειτόταν μόνο ένα νούμερο χωρίς να δίνουν βάση σε ποιότητα φακού αλλά και το τι διεργασία γίνετε από firmware/software (που στο iphone πιστεύω ότι κάνει πολύ και καλή δουλειά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οστοσο σταματαει την παραγωγη του iphone 5 :(

συλλεκτική αξία λοιπόν, ώρα για αύξηση τιμών στις αγγελίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθέσουμε και αυτό..το κινητό iPhone θα έχει πάντα μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία από οποιοδήποτε άλλο..Αγοράζεις σήμερα πχ iphone5s και galaxy s4 στα 700 ευρώ..ένα χρόνο μετά, το iphone το πουλάς αν θες στα 480 ενώ το s4 στα 380, στο περίπου πάντα.

εγω θεωρω ο,τι χειροτερο μια αγορα μεταχειρισμενων σε τετοιες τιμες. Ειδικα μαλιστα για τα Galaxy s απο τη στιγμη που αυτη τη στιγμη μπορεις να το παρεις 450 το S4 απορω πραγματικα ποιος θα το αγορασει σε ενα χρονο 380 μεταχειρισμενο. Ακομα και σημερα η τιμη φαινεται γελοιωδώς μεγαλη για μεταχειρισμενο αν υπολογισουμε φυσικα οτι ο αγοραστης εχει γνωση της αγορας και δεν τον πιανουν κοροιδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μπορεί να βρεθεί έστω και ένας που για 100 δολάρια θα προτιμήσει το πλαστικό 5c, έναντι του ποιοτικότερου και πολύ ισχυρότερου iphone 5s.

 

Y.Γ: Εξαιρούνται κάθε λογής bibibo που έχουν standard επιλογή το ροζ χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ,ολα τα προηγουμενα μοντελα που ειχε βγαλει η apple τα ειχα αγορασει με προπαραγγελια κιολας μαζι με θηκη ωστε να τα παρω αμεσως στα χερια μου.Φετος ομως που οικονομικη κριση χτυπαει κοκκινο και  εχω καταντησει ανεργος εδω και 5 χρονια δεν θα μπορεσω να ανταπεξελθω στο καθηκον για την αγορα  του iPhone 5S.Αναγκαστικα φετος δεν θα κανω προπαραγγελια αλλα θα περιμενω να βγει και θα το αγορασω με τους υπολοιπους κοινους θνητους.

 

Έλα κόψε την πλάκα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πετσοκομενες τις περνουν. Μετα λεμε για τον κατακερματισμο του android, λες και στο ios ολες οι εκδοσεις ειναι ιδιες. Αλλη περνει το 3gs, αλλη το 4, αλλη το 4s, αλλη το 5. Και η apple 5-6 διαφορετικα λειτουργικα εχει

 

Και γω λεω αγοραζεις καινουργιο το iphone4 η το s3, την ιδια τιμη εχουν...ποιο εχει μεγαλυτερη αξια οεο?

Προφανως εχουν την ιδια χρηματικη αξια, αφου τοσο πουλιουνται αν καποιος θεωρει οτι το Iphone 4 δεν τα αξιζει δεν το αγοραζει. Αρα αφου το αγορασει καποιος καινουριο τοσο αυτη την αξια του δινει. Η πραγματικη αξια χρηματικη και χρηστικη φαινεται σε βαθος χρονου. Μιλαω για αυτους που αγορασαν τις ναυαρχιδες στα ετη κυκλοφοριας τους το οποιο ειναι μια πραγματικοτητα Αυτο που λες ειναι κατι το υποθετικο.

 

Τα οεο και λοιπα θα σε παρακαλουσα να τα κοψεις, αν θες να μιλησεις θα μιλησεις οπως σου μιλαω εγω με σεβασμο  γιατι δεν ειμαι σαν τους αλλους συνομιλητες σου

 

Εύκολο. Nokia>Apple>Xάος

ενταξει οχι ακομα, τα Lumia 800 και 900 δεν ειχαν την αντιμετωπιση που τους αξιζε. Εισαι λαθος και το λεω εγω που το 800 το θεωρησα εκπληκτικο κινητο και εχω WP

 

Όχι

Απο τη στιγμη που δεν παραδεχεσαι οτι η apple εχει την καλυτερη υποστηριξη δεν ειναι δυνατον να υπαρξει συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ εντυπωσιακο γεγονος οτι ο διπυρηνος επεξεργαστης 64bit,γιατι ρε λες να σερνεται οπως ειπε και ενας ειδημονας,θα τρεχει τις 64bit εφαρμογες στην εντυπωσιακη οθοναρα των 4" με την σουπερ αναλυση των 1136χ640!!!!

 

 

Ναυαρχιδα που ξεκιναει απο 650ευρω και πανω το ετος 2013!

 

Τι ανάλυση θες σε 4";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι κραζουν για τις (λιγες)ιντσες της οθονης τωρα,μολις βγαλει κατι μεγαλυτερο θα κραζουν οτι ειναι παντοφλα...μερικους απο εσας δεν τους πιανεις πουθενα...απλα να κραζουμε και δεν βαριεσε,κωλοτουμπα στην κωλοτουμπα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που δεν παραδεχεσαι οτι η apple εχει την καλυτερη υποστηριξη δεν ειναι δυνατον να υπαρξει συνεχεια

 

Έχει πολύ καλή υποστήριξη αλλά μόνο 1 χρόνο εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...