Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung πηρε την σκυτάλη πλέον και καλό ειναι να το παραδεχτούμε ολοι μας... ΙPhone - Android users...

Η apple βγάζει πλαστικό τηλεφωνο (που τα 4 τελευταια της μοντέλα ηταν unibody) και η Samsung εχει αγγίξει Top Specs... Το περιβάλλον ίσως σε καποιους να παιζεί μεγάλο ρόλο αλλα δεν ειναι UNIX ειναι iOS... και το Android στα "δυνατα" μοντέλα τρέχει αξιοπρεπέστατα.

 

Ας μην ηταν τα παιδακια του γυμνασιου και οι γιαγιαδες - παππουδες που τους πλασαρουν με επιδοτησεις samsung των 60€, και θα σου λεγα εγω ποια σκυταλη θα ειχε η Samsung. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και εξακολουθω να μην μπορω να καταλαβω γιατι ολοι οι google fans για αλλη μια φορα μπαινυν σε τοπικ της apple να κραξουν..

για τον ίδιο λόγο που μπαίνουν οι κόκκινοι/πράσινοι στο topic των πράσινων/κόκκινων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NΑι οφειλεται στο οτι η αποσταση που εχεις απο το να αποκτησεις Ferrari ειναι ετη φωτος μακρια σου .Κοινως αντιλαμβανεσαι ΑΚΟΜΑ και εσυ το ματαιο του πραγματος.Στο iphone απο την άλλη εισαι κοντα στην πηγη αλλα δεν πινεις νερο και αυτο ειναι που σε τσουζει για αυτο μπαινεις σε καθε θεμα της αpple να βγαλεις το κομπλεξ σου.Στα σοβαρα τωρα γνωριζει κανεις το κοστος που εχουν οι εφαρμογες που πλεον δινονται δωρεαν;Sent from my ipad4 using Insomnia

Nvidia titan τοτε? Gtx 680? Στα ιδια λεφτα με το iphone πανω κατω ειναι...ελα, μεταξυ μας τωρα, το ξερεις οτι το επιχειρημα σου ειναι για τους κουραμπιεδες. Εδω οι περισσοτεροι για τους οποιους το λες εχουν galaxy s4 και note.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 2012 iphone4 η galaxy s3. Το 2013 λοιπον πιο εχει μεγαλυτερη αξια? :)

 

πρεπει να αναπτυξεις λιγο αυτο που θες να πεις γιατι δεν το καταλαβαινω. Εγω μιλησα ξεκαθαρα αγοραζεις καινουριο ενα galaxy s και ενα iphone 4 το 2010 και ρωταω πιο εχει μεγαλυτερη χρηματικη και χρηστικη αξια το 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αλλα μια αυξηση στο μεγεθος τις οθονης την ηθελε.

Αν ηταν εστω 4.7 θα το επαιρνα!

 

Πιστευω οτι θα ηταν η εκπληξη που θα εφερνε πραγματικα νεο κοσμο στην Apple καθως μη γελιομαστε το νεο cpu χαραμιζετε σε τετοια οθονιτσα.

 

Στο Gui ετσι και αλλιως το 5 πεταγε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ας μην ηταν τα παιδακια του γυμνασιου και οι γιαγιαδες - παππουδες που τους πλασαρουν με επιδοτησεις samsung των 60€, και θα σου λεγα εγω ποια σκυταλη θα ειχε η Samsung. 

χαζοι ειναι οι αμερικανοι να δινουν λεφτα σε μη αμερικανικες εταιριες?

τι ειναι?ελληνες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχήν είσαι πολύ λίγος για να αντιπαρατεθείς μαζί μου..... για πες μου λοιπόν σε ενα Samsung galaxy s4 με pure android rom και όχι το μαμά samsung android πόση ελεύθερη μνήμη ram έχεις την πρώτη μέρα μετα απο ενα καθαρό install και πόση ελεύθερη μνήμη έχεις μετά απο την εγκατάσταση πολλών apps όπως πχ ένα αντιβιοτικό που πρέπει να τρέχει στο background.... ένα custom keyboard app το οποίο το γουστάρεις για τα χρωματάκια του άσχετα με το κίνδυνο του fishing που σίγουρα ο μέσος χρήστης Android δε γνωρίζει.... και σύγκρινε το με την ελεύθερη μνήμη σε iPhone 5...  μόνο το android απο μονο του θέλει 700 - 900 MB οπότε άσε.....

Σκοπευα να σου απαντησω σοβαρα. Μετα ειδα αυτο με το antivirus και λεω "Ωρα να trollaro και γω". Την παλευεις μωρε? Ποιο antivirus πρεπει να τρεχει στο background. Δακρυζω και μονο στη σκεψη...Ας βγει ενας εδω μεσα με android να μου πει οτι τρεχει antivirus. Θα τρελαθω τελειως.

 

όσο για το HDMI out αν γνωρίζεις που δε γνωρίζεις, το μόνο που κάνεις είναι screen mirroring και όχι προέκταση του χώρου εργασίας.... και για πές μου λοιπόν μήπως έχεις κάποιο app που κάνει windows exploring native μεσα στον kernel του android? είτε έχεις μια οθόνη 5 ιντσες είτε μια 555 ιντσες το μόνο που κάνεις με το HDMI out WOW.... είναι απλά να κλωνοποιείς το main screen σε μεγαλύτερη οθόνη.... ακόμα δε μπορώ να καταλάβω τι διάολο real  multitasking μπορείς να κάνεις σε υπολογιστή που σου δίνει πρόσβαση σε ένα παράθυρο εργασίας κάθε φορά .... α και για να μη ξεχνιόμαστε και το iOS υποστηρίζει screen mirroring wireless μέσω apple TV ή μέσω καλωδίου HDMI... και αν είσαι και Jailbreak μπορείς να έχεις όλο το springboard  on screen...

Αρα αντιλαμβανεσαι οτι το επιχειρημα με τις 5" σου ηταν για τον...οχετο? Ασε τις κωλοτουμπες.

 

Δε κουβαλάω εδώ και 30 χρόνια όσα προανέφερες σε όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς διότι εργάζομαι στο χώρο εργασίας μου σε multitasking περιβάλλον... και η καρδούλα σου το ξέρει αν ποτέ στη ζωή σου έχεις τρέξει πάνω απο μια εφαρμογές ταυτόχρονα στα ΜΜΜ που προανέφερες διότι σίγουρα δε διαθέτεις τα χρήματα να πληρώνεις τη Vodafon και κάθε vodafon για τις χρεώσεις 3G internet..... οπότε αν σερφάρεις στο Smart phone σου αυτό θα το κάνεις μόνο όταν κλέψεις WiFi απο τον γείτονα σου.... κατα τα άλλα στο smart phone σου ξύνεις τη καρτούλα με τις μονάδες κάθε βδομάδα .....

Και παλι δεν αντιλαμβανεσαι απλα πραματα. Καλο και χρυσο το desktop με τις 18 οθονες, ΔΕΝ ΚΟΥΒΑΛΙΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΑΓΟΡΙ.

 

 

και τέλος θα ήθελα σε PM να μου δώσεις πηγαίο κώδικα σε μηχανή dalvik που να υποστηρίζει και να καταχωρεί διεργασίες και νήματα σε multicore SOC και να είναι back compatible σε Android 2.2 ή νεότερο... και αφού το καταφέρεις θέλω να μου κάνεις στο  τέλος ανάλυση πόρων εικονικής μνήμης που χρειάζεται το πρόγραμμα σου (το πρόγραμμα θα είναι γραμμένο για να λειτουργεί native σε αναλύσεις 320x240 έως full HD....

Και επειδη θα ηθελες εσυ εγω τι πρεπει να κανω? Και γω θα θελα να μου στειλεις μια επιταγη να αγορασω ferari. Ρε ορισμενοι δεν πατε καλα εδω μεσα. Ξεσηκωνετε 3 λεξεις που διαβασατε στο wiki και την ειδατε μαο ταο. Τζιζους.

 

αντιλαμβάνεσαι τώρα? ε?

Αντιλαμβανομαι δεν λες τιποτα. Δικιο εχει ο einstein

 

Και που τα είπε...; Θα συνεχίσουν οι wanna be apple κάτοχοι να ασχολούνται με αυτό που δεν μπορούν να έχουν αλλά όλοι (έστω το 98%) όσων το έχουν ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ αυτό που είχαν αυτοί (άρα μπορούν να κάνουν σύγκριση) ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ αυτό που δεν έχουν αυτοί ΚΑΙ ΛΕΝΕ ότι αυτό που έχουν τώρα είναι καλύτερο από αυτό που είχαν πριν. 

 

Όπως λέει και το παλικάρι... εάν δεν τους ένοιαζε θα είχαν την ίδια συμπεριφορά με τα προϊόντα blackberry. Δεν θα ασχολιόντουσαν πλην εξαιρέσεων... 

 

Βέβαια... μην τους παίρνει όλους η μπάλα.. υπάρχουν χρήστες Android που πραγματικά την βρίσκουν να ασχολιούνται με το κινητό τους και να έχουν "κατσαβίδι" συνέχεια ανά χείρας... Με γεια τους με χαρά τους... κάποτε ήμουν και εγώ σε αυτή την φάση.. μπορεί να ξαναπάω.. μπορεί και όχι. Αυτοί όμως είναι και οι μόνοι που κρίνουν αντικειμενικά και δεν αρχίζουν να λένε για τα πάντα εκτός από το προϊόν αυτό καθαυτό. 

 

Μία ανασκόπηση σε όλα τα posts σε αυτό το thread θα δείξει ποιοι σχολίασαν καθαυτό το νέο κινητό και ποιοι αρχίσανε τα περί apple, κατρακύλας, fanboyισμού, ψώνιων, καλύτερης εταιρίας κτλ κτλ κτλ. 

 

Οπότε.. τι να κάτσεις να πεις και τι να συζητήσεις;

Αρα και ο Jobs ηταν wanna be android, απλα δεν ειχε λεφτα να το παρει...αλλωστε αυτος ασχολιοταν περισσοτερο με το android αποτι η google. Μεχρι και θερμουπυρηνικο πολεμο ηθελε να του κανει. Πω ρε γαμωτο, αμα μας τα λεγες αυτα νωριτερα θα του στελνα το δικο μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

NΑι οφειλεται στο οτι η αποσταση που εχεις απο το να αποκτησεις Ferrari ειναι ετη φωτος μακρια σου .Κοινως αντιλαμβανεσαι ΑΚΟΜΑ και εσυ το ματαιο του πραγματος.Στο iphone απο την άλλη εισαι κοντα στην πηγη αλλα δεν πινεις νερο και αυτο ειναι που σε τσουζει για αυτο μπαινεις σε καθε θεμα της αpple να βγαλεις το κομπλεξ σου.Στα σοβαρα τωρα γνωριζει κανεις το κοστος που εχουν οι εφαρμογες που πλεον δινονται δωρεαν;Sent from my ipad4 using Insomnia

Nvidia titan τοτε? Gtx 680? Στα ιδια λεφτα με το iphone πανω κατω ειναι...ελα, μεταξυ μας τωρα, το ξερεις οτι το επιχειρημα σου ειναι για τους κουραμπιεδες. Εδω οι περισσοτεροι για τους οποιους το λες εχουν galaxy s4 και note.
Εσυ ομως δεν εχεις s4 Επομενως εχεις τελειως διαφορετικη εμπειρια χρησης . Ας μιλησουν εκεινοι που εχουν ναυαρχιδεσ βεβαια το ξερω οτι τσαμπα μιλαμε διοτι εσυ διαφωνεις για να διαφωνεις ...την πατησες ομως γιατι εγω δεν εχω την υπομονη του BIldanos να απαντω σε καθε τρολια σου.Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iphone 4 κινητο του 2010 θα παρει ios 7. Ή δεν ειναι υποστηριξη αυτο;

Αφου πετσοκομενες τις περνουν. Μετα λεμε για τον κατακερματισμο του android, λες και στο ios ολες οι εκδοσεις ειναι ιδιες. Αλλη περνει το 3gs, αλλη το 4, αλλη το 4s, αλλη το 5. Και η apple 5-6 διαφορετικα λειτουργικα εχει

 

πρεπει να αναπτυξεις λιγο αυτο που θες να πεις γιατι δεν το καταλαβαινω. Εγω μιλησα ξεκαθαρα αγοραζεις καινουριο ενα galaxy s και ενα iphone 4 το 2010 και ρωταω πιο εχει μεγαλυτερη χρηματικη και χρηστικη αξια το 2013

Και γω λεω αγοραζεις καινουργιο το iphone4 η το s3, την ιδια τιμη εχουν...ποιο εχει μεγαλυτερη αξια οεο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θα έλεγα και σε σένα, δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς αν δεν γνωρίζεις. Μην ντρέπεσαι. Έχεις αναρωτηθεί με ποιο τρόπο γίνεται η αναγνώριση ατόμων στο 99% των περιπτώσεων και για πιο λόγο υπάρχει το δακτυλικό σου αποτύπωμα στην ταυτότητά σου; Από γνώστες τις τεχνολογίας σαν εσένα έχουμε χορτάσει φιλαράκο. Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα σαν safety feautre για το κινητό απλά καταργείται γιατί μπορεί να ξεκλειδωθεί και με κανονικό password... Μόνο ευκολία χρήσης προσφέρει.

Αν εσυ σκοπευεις να κανεις εγκληματα δικαιωμα σου εγω δεν εχω τιποτα να φοβαμαι...Αν πας κανενα ταξιδακι εκτος ευρωπαικης ενωσης να εισαι σιγουρος μονο οτι τα δαχτυλικα σου θα παιξουν σημαντικο ρολο για να μπεις στον προορισμο σου...Αν θες τωρα να πας Αμερικη θα σου παρουν δαχτυλικα στο αεροδρομιο αλλιως δεν μπαινεις στην χωρα.Ελεος αν περιμεναν οι μυστικες υπηρεσιες το iphone για να εχουν το αποτυπωμα του καθενος μην ακουμε οτι να ναι και εφοσον δεν γνωριζεις πως δουλευει το συστημα για να στειλει το δαχτυλικο σου πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα το κανει???Επισης γιατι να το κανει περιμενω να μου πεις τον λογο που οφελει την apple να πουλησει το δαχτυλικο σου αποτυπωμα...Σε τι θα το χρησιμοποιησει η cia nsa fbi?Εισαι καταζητουμενος και φοβασαι οτι θα σε βρει?Αν ναι πολυ απλα μην παρεις iphone..Τα δαχτυλικα αποτυπωματα οπου και να ακουμπησεις τα αφηνεις οποτε και ετσι καμια τεχνολογια ασφαλειας δεν τα χρησιμοποιησε ποτε το μονο που χρησιμευουν ειναι να σε αναγνωρισουν αν φυσικα τα εχεις δωσει πρωτα και να τα εχεις δωσει σε καποιο database θα παρει απειρο καιρο να τα ταυτοποιησουν..Μην βλεπετε πολυ csi λενε βλακειες....Βγαινει ο καθε συνομοσιολογος της π!#@$ και τον πιστευεται αφου δεν ακουσαμε και το περιεργο να κλεβουν οι μυστικες υπηρεσιες τα αποτυπωματα και να σου φορτωνουν εγκληματα παλι καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθέσουμε και αυτό..το κινητό iPhone θα έχει πάντα μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία από οποιοδήποτε άλλο..Αγοράζεις σήμερα πχ iphone5s και galaxy s4 στα 700 ευρώ..ένα χρόνο μετά, το iphone το πουλάς αν θες στα 480 ενώ το s4 στα 380, στο περίπου πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πετσοκομενες τις περνουν. Μετα λεμε για τον κατακερματισμο του android, λες και στο ios ολες οι εκδοσεις ειναι ιδιες. Αλλη περνει το 3gs, αλλη το 4, αλλη το 4s, αλλη το 5. Και η apple 5-6 διαφορετικα λειτουργικα εχει

ελα τωρα αυτα ειναι δικαιολογιες. Εχει ή δεν εχει καλυτερη υποστηριξη απο οποιονδηποτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ ομως δεν εχεις s4 Επομενως εχεις τελειως διαφορετικη εμπειρια χρησης . Ας μιλησουν εκεινοι που εχουν ναυαρχιδεσ βεβαια το ξερω οτι τσαμπα μιλαμε διοτι εσυ διαφωνεις για να διαφωνεις ...την πατησες ομως γιατι εγω δεν εχω την υπομονη του BIldanos να απαντω σε καθε τρολια σου.Sent from my ipad4 using Insomnia

Και ξαναλεω, εγω γιατι δεν κραζω τα παντα που κανουν οσο ενα iphone? Που μεταξυ μας, ουτε το iphone κραζω, μια χαρα κινητο ειναι. Ειναι γιαυτους που θελουν κατι απλο , να δουλευει, να μπουνε κανα fb / browsing και κανα παιχνιδακι. Βεβαια αυτοι που θελουν κατι απλο δεν θα δωσουν και τοσα λεφτα αλλα τεσπα. Στα 350 ευρω ας πουμε θα ηταν super deal πιστευω, λιγο χειροτερο απο ενα αντιστοιχο android (s3).

 

ελα τωρα αυτα ειναι δικαιολογιες. Εχει ή δεν εχει καλυτερη υποστηριξη απο οποιονδηποτε;

Οχι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...