Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενώ

 

Εχω galaxy s4 αλλά μη τα λέτε αυτά ρε παιδιά. Εχουμε εμείς πολλές εφαρμογές που να χρησιμοποιούν πάνω απο δυο πυρήνες; Πόσο μάλλον οκτώ;

 

 

Multitasking σου λεει κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φ

 

Τοτε εσυ,ο αλλος,ο παραδιπλα,γιατι να δινει 600 ευρω για κινητο;παρε ενα nokia των 50 ευρω,και καθαρισες. Συγνωμη,αλλα αυτη την στιγμη με το κινητο μου,εχοντας τις καταλληλες εφαρμογες,βγαζω φωτοτυπιες,αποτυπωνω σημειωσεις σε μεγεθος ΒΙΒΛΙΩΝ,σε μορφη pdf,και εικονων,κανω επεξεργασια φωτος,εχω εφαρμογες που κανω κρυπτογραφηση στα δεδομενα μου,vault apps,βλεπω και επεξεργαζομαι αρχεια .cad,και ΕΝΑ ΣΩΡΟ αλλα,που θελω δυναμη,ταχυτητα!Smart εχω.Εαν δεν το χρησιμοποιησω για αυτο που ειναι και κατασκευαστηκε,τοτε γιατι εδωσα 600 ευρω; ^_^ Σωστος,και εξηγησα.
Φίλε μου και εγώ galaxy s4 έχω αλλά πες μου έτσι ενδεικτικά δέκα εφαρμογές που χρησιμοποιείς και δουλεύουν πάνω απο δυο πυρήνες. Εκτός των benckmark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη,αλλα αυτο ειναι ενα απο τα πιο αστοχα επιχειρηματα που εχω διαβασει μεχρι σημερα.Και εξηγω...

 

Εχω δωσει αμετρητες φορες 600αρια και βαλε για κινητο,ΑΛΛΑ ποτε για Iphone!

Απο τα χερια μου περασανε σχεδον ολα τα λειτουργικα σε κινητα,με σημερα να ειμαι κατοχος android.

 

 

Τη μια λες οτι δεν εχεις παρει iphone, και την αλλη παριστανεις τον ανοιχτομυαλο και πολυδοκιμασμενο οτι εχεις περασει "σχεδον" ολα τα λειτουργικα... Αποφασισε πρωτα, αναθεωρησε λιγο την αποψη σου και τουλαχιστο παρε εστω 1 iphone μεχρι να εισαι τοσο σιγουρος για οτι λες...

 

Σεβομαι πραγματικα τι λες, αλλα βλεπω (με αυτα που λες) οτι δεν μπορεις να εχεις αποψη συγκρισης, γιατι η κατοχη συσκευης ειναι αυτη που μετραει και συνηθως αλλαζει τα δεδομενα και τις αποψεις μας... Οχι τα φυλαδια, τα βιντεο και η χρηση μισης ωρας απο ενα φιλο...

Δεν θα πω τι συσκευη εχω, ειναι αδιαφορο σε αυτο που σου λεω, πιστευω να με καταλαβεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multitasking σου λεει κατι ?

Μου λέει αλλά και πάλι στις apple συσκευές δουλεύει πολύ ποιο απροβληματιστα και ξεκουραστα λόγο της φύσης του λειτουργικού. Και στο ξανά λέω s4 έχω όπως είχα και s3. Το τελευταίο iPhone που είχα είναι το τέσσερα. Απλά δε θέλω τους περιορισμούς της apple. Αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λέει αλλά και πάλι στις apple συσκευές δουλεύει πολύ ποιο απροβληματιστα και ξεκουραστα λόγο της φύσης του λειτουργικού. Και στο ξανά λέω s4 έχω όπως είχα και s3. Το τελευταίο iPhone που είχα είναι το τέσσερα. Απλά δε θέλω τους περιορισμούς της apple. Αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Το αν εχεις s4 ή iphone, με το αν ξερεις τι ειναι και πως δουλευει εχει μεγαλη διαφορα.

 

Η apple κοιταει το κερδος, γιαυτο δεν συναγωνιζεται αλλα κινητα ιδιας κατηγοριας, πουλαει ακριβα κατι που ειναι φθηνο, το ιδιο κανει και στα mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν εχεις s4 ή iphone, με το αν ξερεις τι ειναι και πως δουλευει εχει μεγαλη διαφορα.

 

Η apple κοιταει το κερδος, γιαυτο δεν συναγωνιζεται αλλα κινητα ιδιας κατηγοριας, πουλαει ακριβα κατι που ειναι φθηνο, το ιδιο κανει και στα mac.

και οι αλλοι το κερδος κοιτανε. Επιχειρησεις ειναι. Η διαφορα ειναι οτι το 2010 θα μπορουσες να ειχες αγορασει το iphone 4 ή το smasung galaxy s. Το 2013 λοιπον ποιο εχει μεγαλυτερη αξια και χρηματικη αλλα και χρηστικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το 4s και πριν μια βδομάδα πήρα το Samsung S4 για τον πατέρα μου. Το S4 είναι απλά υπέροχο κινητο, όπως βέβαια και τα iphone, αλλα ρε παιδιά όπως και να το κάνουμε, όποιος ξέρει ελάχιστα απο υπολογιστές & τεχνολογία, ξέρει οτι οταν κάτι είναι φτιαγμένο αποκλειστικά για κάτι άλλο τότε δουλεύει άψογα. Και αυτό έχουν κάνει στην Apple. Ο συνδιασμός hardware-software είναι άπιαστος και πραγματικά δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό!!

 

Το καινούριο iphone 5C το θεωρώ απλά εμετικό και ντροπή για την Apple. Με το 5s κάτι γίνεται, αλλα και πάλι δεν μου έκανε την εντύπωση που μου έκανε το Samsung S4. Αυτο με το αποτύπωμα, είναι καλό τρικ για να δείξουν οτι κάναν κάτι...

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι αν ζούσε ο Jobs, θα βλέπαμε άλλα πράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν εχεις s4 ή iphone, με το αν ξερεις τι ειναι και πως δουλευει εχει μεγαλη διαφορα.

 

Η apple κοιταει το κερδος, γιαυτο δεν συναγωνιζεται αλλα κινητα ιδιας κατηγοριας, πουλαει ακριβα κατι που ειναι φθηνο, το ιδιο κανει και στα mac.

Οχι φίλε μου δε ξέρω τι είναι για ενημέρωσε με για να μάθω και εγώ... Οσο το ότι η apple κοιτάει το κέρδος. Πες μου εσύ μια εταιρία που δε το κάνει. Το ίδιο μου λες κάνει και στα Mac. Προφανώς εσύ βλέπεις παντού νούμερα χωρίς να έχεις ασχοληθεί. Εχω pc που μου κόστισε λίγο πολύ κοντά στα δυο χιλιαρικα και το έχω για παιχνίδια. Τον Mac μου όμως τον έχω για δουλειά. Γιατί για αυτό που κάνει είναι πολύ ποιο αξιόπιστος. Οπότε στο ένα πληρώνω για να έχω την τελευταία λέξη της τεχνολογίας και στο άλλο για την αξιοπιστία και την ευκολία που μου προσφαιρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικά

 

- 64 bit επεξεργαστής και λειτουργικό + εφαρμογές πολύ σύντομα.

- Κάμερα, τα 120 fps μπορούν να χρησιμοποιηθούν για βίντεο slow motion

- Μινιμαλιστική σχεδίαση (το σαμπανιζέ στην πυρά)

- Άριστη ποιότητα κατασκευής.

 

 

Αρνητικά

 

- Μπαταρία.

- Οθόνη, μικρή, δεν βλέπω να υπάρχει δυνατότητα εκμετάλλευσης των νέων trents ενεργοποίηση μόνο τμήματος της οθόνης.

- Ανάγνωση Δακτυλικού Αποτυπώματος.

 

 

Plus: Η πολλαπλή φωτογράφιση και η επιλογή από το κινητό της καλύτερης φωτογραφίας θυμίζει Sony Hand-Held Twilight (HHT), αν έχει τίποτα χρωστούμενα η Sony με την Apple προβλέπω μηνυσούλα για να πατσίσουν.

 

 

Αν μου το χάριζαν ή το κέρδιζα θα το πούλαγα σφραγισμένο, προτιμώ να τα φάω σε πατατάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει το iOS, δεν μου αρέσει η λογική του. Και φυσικά μισώ την apple ως εταιρία για την αύρα που προσπαθεί να δημιουργήσει και έχει γύρω της.

Παρόλα αυτά, παρουσιάζει μία συμμαζεμένη σε μέγεθος, πολύ ποιοτική συσκευή, που αυτά που κάνει τα κάνει άριστα.

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο, χαίρομαι για αυτούς που το αγοράζουν απολύτως συνειδητά και δεν νοιάζονται να πουλήσουν μούρη, απλά δεν είναι για εμένα σε κάθε επίπεδο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φίλε μου δε ξέρω τι είναι για ενημέρωσε με για να μάθω και εγώ... Οσο το ότι η apple κοιτάει το κέρδος. Πες μου εσύ μια εταιρία που δε το κάνει. Το ίδιο μου λες κάνει και στα Mac. Προφανώς εσύ βλέπεις παντού νούμερα χωρίς να έχεις ασχοληθεί. Εχω pc που μου κόστισε λίγο πολύ κοντά στα δυο χιλιαρικα και το έχω για παιχνίδια. Τον Mac μου όμως τον έχω για δουλειά. Γιατί για αυτό που κάνει είναι πολύ ποιο αξιόπιστος. Οπότε στο ένα πληρώνω για να έχω την τελευταία λέξη της τεχνολογίας και στο άλλο για την αξιοπιστία και την ευκολία που μου προσφαιρει.

 

Αυτα οτι το mac τον εχω για δουλεια και ειναι αξιοπιστος τα ελεγαν πριν 15 χρονια μπας και πουλησουν τιποτα, ο mac εχει καπελο 1000 ευρω για το τιποτα και δεν εχεις την τελευταια λεξη της τεχνολογιας.

 

Σκεφτειτε κανενα καινουργιο σλογκαν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε τα 64 bit που είναι ευπρόσδεκτα είναι απλά ένα iphone 5

 

σαμπανί χρώμα και fingerprint reader δεν τα θεωρώ παρα marketing.

 

Δεν με ενδιαφέρει το hardware, αν είναι διπύρινος ο επεξεργαστής αφού τρέχει smouth και είναι καλογραμένο το λειτουργικό να μην χρειάζεται παραπάνω είμαι εντάξει με αυτό.

 

Αλλά ρε apple που είναι η καινοτομία σου? Ενα σαμπαπανί iphone 5 έβγαλες σιγά τα αυγά.

 

Προσωπική γνώμη τα S δεν προσφέρουν κάτι.

 

Ελπίζω ότι το 6 θα έχει περισσότερα να μας δείξει.

 

Δεν είμαι κολλημένος, είχα iphone 4 και ξέρω τα πλεονεκτήματα του και τα μειονεκτίματα του σε σχέση με το android. Προσωπικά αυτή τη στιγμή με καλύπτει καλύτερα το android, αν κάποια στιγμή η apple υπερκεράσει τα πλεονεκτήματα που μου δίνει το android και βγάλει κινητό που να έχει πράγματα που να με ενδιαφέρουν και να καινοτομήσει εκμεταλευόμενη βέβαια και το καλύτερα γραμμένο της λειτουργικό θα ξαναγυρίσω. Μέχρι τότε για μένα προσοπικά είναι περισσότερα τα πλεονεκτήματα που σου δίνουν οι android συσκευές από τα iphone. Αυτό βέβαια στον κάθε χρήστη είναι διαφορετικό, πολλοί δικαίως βρίσκουν ότι τα iphone είναι ποιο κοντά στις ανάγκες τους, το καταλαβαίνω.

 

Όσο όμως δεν το κάνει και δεν βγάζει και μια διάσταση οθόνης της προκοπής, λυπάμαι αλλά προτιμώ την ελευθερία και τα πλεονεκτήματα που μου δίνει το κακογραμμένο 32bit λειτουργικό του android που για να τα κάνει χρειάζεται 4 πυρήνες και πολλή ram και δεν είναι και τόσο smooth όσο το IOS αλλά έχει τα πάντα που χρειάζομαι.

 

Το κακό είναι ότι θα αντιγράψουν όλοι το fingerprint sensor. Έλεος δεν το θέλω αυτό στο επόμενο μου κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία λέξη της τεχνολογίας πήγαινε για τον υπολογιστή τω δύο χιλιάδων και όχι για το Μακ. Αλλά ούτε τα γραφόμενα δε μπορείς να καταλάβεις. Τι κάθομαι και ασχολούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ξερει κανεις για αγορά από Αμερική αν είναι απαραίτητη η σύνδεση με εταιρεία κινητής, ρωτάω γιατί θα πάει ένας γνωστός μου μπας κ του πω να μου φέρει κανένα!!!</p>

 

Αν το πάρεις απο Αμερική κοίτα να ειναι UNLOCKED γιατί με συμβόλαιο ειναι κλειδωμένα. Από Apple store σκέτη συσκευή unlocked μπορείς να πάρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...