Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όπως είπαμε. Το hardware του iPhone είναι πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό...

Αφου το iOS ειναι παναβαρο χρειαζεται τετοια hw για να μη laggari

 

Κορεατες, Κινέζοι και λοιποί παρατρεχαμενοι κατασκευαστες κινητων του κοσμου, 

σημερα ανοιξαν νεοι οριζοντες για σας. Τα 64bit!!

 

Γιαυτο απο αυριο σηκωθειτε απο ντιβανια, καρεκλες, κρεβατια και ξεκινηστε την αντιγραφη οπως μονο εσεις ξερετε να κανετε καλα.

 

Να βγαλει βεβαια και η μαμα google καμια εκδοση android 64βιτ, να βγουν και εφαρμογες 64bit να βγει και ενα καλο chip 64bit να κανουν και αναβαθμιση τα κινητα...

 

Μιλαμε, ειναι τουλαχιστον 5 χρονια πισω οι "αλλοι" ή μηπως ειναι ιδεα μου?

Αμερικανοι και λοιποί παρατρεχαμενοι κατασκευαστες κινητων του κοσμου, 

σημερα ανοιξαν νεοι οριζοντες για σας. Το πλαστικο (και οι πολυπύρηνοι επεξεργαστες, οι μεγαλες οθονες κλπα...)

 

Γιαυτο απο αυριο σηκωθειτε απο ντιβανια, καρεκλες, κρεβατια και ξεκινηστε την αντιγραφη οπως μονο εσεις ξερετε να κανετε καλα.

 

Να βγαλει βεβαια και η μαμα apple καμια εκδοση πλαστικου τουμπανη (και μεγαλη οθονη) να βγουν και εφαρμογες να βγει και ενα καλο chip 4πηρηνο να κανουν και αναβαθμιση τα κινητα...

 

Μιλαμε, ειναι τουλαχιστον 5 χρονια πισω η apple ή μηπως ειναι ιδεα μου?

 

πάνω από 4GB συνολική μνήμη θες να πεις :-)

3.3 ειναι i think

 

Πιστευω οτι τα δαχτυλικα αποτυπωματα θα ανεβαινουν στην Απλ η οποια ηδη εχει κανει συμφωνια πωλησης τους με τις υπηρεσιες FBI, NSA κλπ

Τετοια εταιρια δεν υπαρχει περιπτωση να αφησουν ενα σεντ του δολλαριου να περασει απο διπλα τους χωρις να το τσιμπησουν.

|Nαι ενω οι αλλες ειναι καλυτερες (βλεπε google). Μη λετε οτι ναναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5S =5 με αισθητήρα αποτυπωμάτων, καλύτερη CPU και φωτογραφική (οχι τίποτα ιδιαίτερο εκεί απλά λίγο καλύτερη επίδοση το βράδυ). Έχουν ξεμείνει απο ιδέες χρόνια τώρα. Δε νομίζω να περίμενε κανείς τίποτα καλύτερο.

 

Και όπως είπαμε. Το hardware του iPhone είναι πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό...

 

Οχι ρε, τι λές; Κορυφαίο είναι. Περίπου 2 χρόνια πίσω απο τα high end android, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Εδώ μιλάμε το καινούργιο μηλόφωνο έχει αισθητήρα αποτυπωμάτων. Τι να τα κάνεις όλα τα άλλα όταν έχεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος όλοι αυτοί που θάβουν την apple και το iphone5s απλά δεν μπόρεσαν ποτέ τους να αποκτήσουν ένα iphone ... :-D Δε λέω ότι πρέπει όλοι να αγοράσουν iphone γιατί είναι το καλύτερο...αλλά δεν πρέπει και να το θάβεις επειδή δεν έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις...κι εγώ θα ήθελα ferrari αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να την αποκτήσω, να κάτσω να τη θάψω; Λοιπόν το 5s κινητάρα πραγματικά μου άρεσε και το σχόλιο στην παρουσίαση που είπε ότι οι ανταγωνιστές απλά προσθέτουν megapixels στην κάμερα και το πλασάρουν 10+ megapixels, πόσο σωστό...το ότι ένα κινητό έχει 20 και 50MP δε σημαίνει ότι θα βγάζει και τέλειες φωτογραφίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι 64bit για να έχεις πρόσβαση σε περισσότερα από 4GB μνήμης, υπάρχει και το PAE (Physical Address Extension) που το έχουν οι 32bit x86 εδώ και χρόνια. Βέβαια η ARM δεν πρόκειται να το κάνει, γιατί θέλει να πουλήσει τα 64bit IPs της.

 

Τα 64bit μάλλον είναι περισσότερο για να έχουν πρόσβαση στα optimizations που θα κάνουν οι compilers για ARM server chips (και η Apple θα έπρεπε να κάνει backport στα 32bit) και στους μεγαλύτερους καταχωρητές και 64K pages (αυτά τα δύο μαζί μπορεί να σου δώσουν μέχρι και 50% καλύτερη απόδοση). Βέβαια, αυτά τα έχεις μεγαλύτερη ανάγκη σε number crunching, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

 

Το Android είναι σχετικά εύκολο να γίνει port - ο πυρήνας (Linux) και οι υπόλοιπες core εφαρμογές (SQLite κλπ) έχoun άψογη υποστήριξη για 64bit. Η dalvik VM τρέχει 16bit εντολές ούτως ή άλλως την τελευταία φορά που κοίταξα. Οπότε για να πας από 32bit σε 64bit, απλά κάνεις recompile και optimize την VM.

 

Το αν είναι καλή ιδέα, άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος όλοι αυτοί που θάβουν την apple και το iphone5s απλά δεν μπόρεσαν ποτέ τους να αποκτήσουν ένα iphone ... :-D Δε λέω ότι πρέπει όλοι να αγοράσουν iphone γιατί είναι το καλύτερο...αλλά δεν πρέπει και να το θάβεις επειδή δεν έχεις τη δυνατότητα να το πάρεις...κι εγώ θα ήθελα ferrari αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να την αποκτήσω, να κάτσω να τη θάψω; Λοιπόν το 5s κινητάρα πραγματικά μου άρεσε και το σχόλιο στην παρουσίαση που είπε ότι οι ανταγωνιστές απλά προσθέτουν megapixels στην κάμερα και το πλασάρουν 10+ megapixels, πόσο σωστό...το ότι ένα κινητό έχει 20 και 50MP δε σημαίνει ότι θα βγάζει και τέλειες φωτογραφίες

H απαντηση βρισκεται μεσα στο ιδιο σου το ποστ. Κανεις μας (η τελοσπαντων οι περισσοτεροι μας) δεν μπορουμε να παρουμε ferrari αλλα δεν την κραζουμε. Αρα, το οτι κραζουνε το iphone οσοι το κραζουν μαλλον καπου αλλου οφειλεται δεν νομιζεις?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πηρε 5 iPhone για να σκεφτεις αυτη τη λυση?

 

Ναι μέχρι και το 4s κάτι είχε να δείξει... Plus η ευκολία της συνήθειας... αλλά ήρθε η ώρα να ξεσυνηθίσω μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απουσία του Jobs νομίζω ότι για άλλη μια φορά έγινε αισθητή.... Το μόνο πρόβλημα για την APPLE είναι ότι την πρώτη φορά που η απουσία του έγινε αισθητή πριν χρόνια απλά είχε αποχωρήσει από την APPLE προσωρινά και η επιστροφή του βοήθησε στην ανάκαμψη της... αυτή την φορά αποχώρησε οριστικά και δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να τον αντικαταστήσει.... Ο Jobs είχε πείσμα και όραμα και για αυτό κατάφερε να ξεχωρίσει ακόμα και στις παρουσιάσεις του. Κρίμα γιατί κάποτε μερικές παρουσιάσεις έφτιαχναν την μέρα κάποιων (χωρίς να το φωνάζουν από πριν). Τώρα φωνάζουν για μέρες και νύχτες και απλά απογοητεύουν ακόμα και το πιο φανατικό κοινό τους... Καλή τύχη λοιπόν ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και εγώ τη γνώμη μου.

Εχθές όπως σχεδόν όλοι περίμεναν παρουσιάστηκε το iPhone 5S και όχι iPhone 6. Οι αλλαγές δεν είναι πολλές σε αριθμό αλλά πιστεύω ότι κάποιες αξίζουν την προσοχή.

Διάβασα ότι το hardware είναι πολύ κατώτερο του ανταγωνισμού. Εγώ απλά εδώ θα συμπληρώσω ότι το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται όπως έχει υποθεί αρκετές φορές από το συνδιασμό του hardware και του software. Το iOS είναι βελτιστοποιημένο να τρέχει τέλεια με ΑΥΤΟ το hardware. Μπορεί να τρέξει αρκετά καλά το iOS 7 ακόμα και το iPhone 4 που είναι 3 χρόνων κινητό με ένα πυρήνα στα 800MHz και 512MB Ram. Ένα adroid κινητό αντίστοιχο ας πούμε το Galaxy S1 το κάνει αυτό; Η απάντηση είναι σαφώς όχι. Και ξέρετε γιατί; Πολύ απλά γιατί το λειτουργικό δεν είναι βελτιστοποιημένο. Η βελτιστοποίηση ενός λειτουργικού για συγκεκριμένο hardware δεν είναι ασήμαντο πράγμα να το περνάτε έτσι. Και πείτε ό,τι θέλετε. Το android αυτό δεν το έχει.

Ακούστηκαν κάτι πάλι για το τί δεν μπορείς να κάνεις στο iOS. Τα περισσότερα από αυτά είναι όντως ανακρίβιες. Ένας λίγο ψαγμένος χρήστης μπορεί να τα κάνει σχεδόν όλα αυτά με τα κατάλληλα προγράμματα. Και εκτός αυτού, αυτοί είναι οι περιορισμοί του iOS. Όποιος θέλει τους δέχεται. Και αναφέρομαι χωρίς jailbreak φυσικά. Για το Slow motion στα 720p, έχετε δίκιο ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό. Τώρα θα αναφερθώ στον 64bit επεξεργαστή. Προφανώς όσοι θεωρείτε ότι είναι μικρή αναβάθμιση, προφανώς δεν έχετε ιδέα τι διαφορά έχει με ένα 32bit επεξεργαστή. Απλά βλέπετε το διπλό νούμερο και θεωρείτε ότι απλά θα έχει διπλάσια ταχύτητα. Γνωρίζετε τι διαφορά έχει από προγραμματιστική πλευρά με έναν 32bit; Και μην πείτε δεν είμαι προγραμματιστής άρα δεν με ενδιαφέρει. Γιατί οι προγραμματιστές είναι αυτοί που θα βγάλουν τις εφαρμογές σε 64bit και θα απογειώσουν τις δυνατότητες του κινητού σας. Σύμφωνα με τους δημιουργούς του Infinity Blade 3 που ακούστηκαν στο συνέδριο, είπαν ότι με το API για τους προγραμματιστές που δίνει η Apple θέλει περίπου 2 ώρες δουλειά μια εφαρμογή να γίνει από 32 σε 64bit. 2 ώρες δεν θα είναι, αλλά θα είναι γύρω στις 5 πιστεύω. Άκουσα επίσης ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία εφαρμογή για 64bit. Γιατί να πάρω κινητό με 64bit. Η απάντηση είναι απλή. Ελάτε και πείτε μου πόσες εφαρμογές θα υπάρχουν με το λανσάρισμα του κινητού της αγοράς. Όλοι οι προγραμματιστές σκοτώνονται να κάνουν την αλλαγή. Την πρώτη ημέρα θα υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές, ενώ μέσα σε μια εβδομάδα χιλιάδες. Όταν θα το πάρετε εσείς στην Ελλάδα θα είναι σχεδόν όλες. Τα ίδια λεγόταν και με την διαφορετική ανάλυση σε iPhone 4 και 5 αλλά οι προγραμματιστές έκαναν αμέσως την αλλαγή. Επίσης το νέο iPhone έχει ένα νέο τσιπ μέσα το M7 που μπορεί να ανοίξει το δρόμο για μια νέα κατηγορία εφαρμογών, το οποίο από όλους σας πέρασε απαρατήρητο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα αναφερθώ στον 64bit επεξεργαστή. Προφανώς όσοι θεωρείτε ότι είναι μικρή αναβάθμιση, προφανώς δεν έχετε ιδέα τι διαφορά έχει με ένα 32bit επεξεργαστή. Απλά βλέπετε το διπλό νούμερο και θεωρείτε ότι απλά θα έχει διπλάσια ταχύτητα. Γνωρίζετε τι διαφορά έχει από προγραμματιστική πλευρά με έναν 32bit; Και μην πείτε δεν είμαι προγραμματιστής άρα δεν με ενδιαφέρει. Γιατί οι προγραμματιστές είναι αυτοί που θα βγάλουν τις εφαρμογές σε 64bit και θα απογειώσουν τις δυνατότητες του κινητού σας. Σύμφωνα με τους δημιουργούς του Infinity Blade 3 που ακούστηκαν στο συνέδριο, είπαν ότι με το API για τους προγραμματιστές που δίνει η Apple θέλει περίπου 2 ώρες δουλειά μια εφαρμογή να γίνει από 32 σε 64bit. 2 ώρες δεν θα είναι, αλλά θα είναι γύρω στις 5 πιστεύω.

 

Γκουχ bull γκουχ shit. Ένα παιχνίδι που είναι γραμμένο σε engine (Unreal engine) που ήδη υποστηρίζει 32bit και 64bit.

 

Αυτό που ειπώθηκε κατά την παρουσίαση (http://news.cnet.com/8301-13579_3-57602110-37/apple-iphone-5s-event-showcases-infinity-blade-3-using-new-64-bit-a7-chip/) είναι: "Συνήθως για να μετατρέψεις λογισμικό σε 64bit είναι μια μακρά και οδυνηρή διαδικασία, αλλά με τα εκπληκτικά εργαλεία της Apple αυτό σου πήρε πόσο Jeremy? Jeremy: Δύο ώρες."

 

Δε θα είναι το ίδιο για όλες τις εφαρμογές: άλλες δυο ώρες, άλλες πέντε και άλλες ποτέ. Δεν είναι ανάλυση, είναι αλλαγή αρχιτεκτονικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και εγώ τη γνώμη μου.

Εχθές όπως σχεδόν όλοι περίμεναν παρουσιάστηκε το iPhone 5S και όχι iPhone 6. Οι αλλαγές δεν είναι πολλές σε αριθμό αλλά πιστεύω ότι κάποιες αξίζουν την προσοχή.

 

1) Διάβασα ότι το hardware είναι πολύ κατώτερο του ανταγωνισμού. Εγώ απλά εδώ θα συμπληρώσω ότι το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται όπως έχει υποθεί αρκετές φορές από το συνδιασμό του hardware και του software. Το iOS είναι βελτιστοποιημένο να τρέχει τέλεια με ΑΥΤΟ το hardware. Μπορεί να τρέξει αρκετά καλά το iOS 7 ακόμα και το iPhone 4 που είναι 3 χρόνων κινητό με ένα πυρήνα στα 800MHz και 512MB Ram. Ένα adroid κινητό αντίστοιχο ας πούμε το Galaxy S1 το κάνει αυτό; Η απάντηση είναι σαφώς όχι. Και ξέρετε γιατί; Πολύ απλά γιατί το λειτουργικό δεν είναι βελτιστοποιημένο. Η βελτιστοποίηση ενός λειτουργικού για συγκεκριμένο hardware δεν είναι ασήμαντο πράγμα να το περνάτε έτσι. Και πείτε ό,τι θέλετε. Το android αυτό δεν το έχει.

 

 

2)Ακούστηκαν κάτι πάλι για το τί δεν μπορείς να κάνεις στο iOS. Τα περισσότερα από αυτά είναι όντως ανακρίβιες. Ένας λίγο ψαγμένος χρήστης μπορεί να τα κάνει σχεδόν όλα αυτά με τα κατάλληλα προγράμματα. Και εκτός αυτού, αυτοί είναι οι περιορισμοί του iOS. Όποιος θέλει τους δέχεται. Και αναφέρομαι χωρίς jailbreak φυσικά.

 

3) Για το Slow motion στα 720p, έχετε δίκιο ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό.

 

4)Τώρα θα αναφερθώ στον 64bit επεξεργαστή. Προφανώς όσοι θεωρείτε ότι είναι μικρή αναβάθμιση, προφανώς δεν έχετε ιδέα τι διαφορά έχει με ένα 32bit επεξεργαστή. Απλά βλέπετε το διπλό νούμερο και θεωρείτε ότι απλά θα έχει διπλάσια ταχύτητα. Γνωρίζετε τι διαφορά έχει από προγραμματιστική πλευρά με έναν 32bit; Και μην πείτε δεν είμαι προγραμματιστής άρα δεν με ενδιαφέρει. Γιατί οι προγραμματιστές είναι αυτοί που θα βγάλουν τις εφαρμογές σε 64bit και θα απογειώσουν τις δυνατότητες του κινητού σας. Σύμφωνα με τους δημιουργούς του Infinity Blade 3 που ακούστηκαν στο συνέδριο, είπαν ότι με το API για τους προγραμματιστές που δίνει η Apple θέλει περίπου 2 ώρες δουλειά μια εφαρμογή να γίνει από 32 σε 64bit. 2 ώρες δεν θα είναι, αλλά θα είναι γύρω στις 5 πιστεύω. Άκουσα επίσης ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία εφαρμογή για 64bit. Γιατί να πάρω κινητό με 64bit. Η απάντηση είναι απλή. Ελάτε και πείτε μου πόσες εφαρμογές θα υπάρχουν με το λανσάρισμα του κινητού της αγοράς. Όλοι οι προγραμματιστές σκοτώνονται να κάνουν την αλλαγή. Την πρώτη ημέρα θα υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές, ενώ μέσα σε μια εβδομάδα χιλιάδες. Όταν θα το πάρετε εσείς στην Ελλάδα θα είναι σχεδόν όλες. Τα ίδια λεγόταν και με την διαφορετική ανάλυση σε iPhone 4 και 5 αλλά οι προγραμματιστές έκαναν αμέσως την αλλαγή.

 

5)Επίσης το νέο iPhone έχει ένα νέο τσιπ μέσα το M7 που μπορεί να ανοίξει το δρόμο για μια νέα κατηγορία εφαρμογών, το οποίο από όλους σας πέρασε απαρατήρητο.

 

 

Πάμε να τα δούμε 1-1.

 

1.Το Galaxy S 2 πήρε πρόσφατα την Jelly Bean 4.1.2 και προφανώς πάει σφαίρα. Διότι κάθε νέο καθαρό install μιας καινούργιας έκδοσης του android λειτουργεί μια χαρά σε οποιοδήποτε τηλέφωνο με τυπικά basic specs.

2. Aυτές τις λειτουργίες που αναφέρεις μπορεί κάποιος να τις έχει by default στο android και φυσικα αν μπούμε στην κατηγορία "αν ψαχτείς" τα 2 λειτουργικά δεν συγκρίνονται. Εδώ μπορεί κάποιος να περάσει 4.1.2  στο galaxy ace 1 (mid range κινητό του 2011) . Τι να λέμε τώρα.

3. Προφανώς υπάρχει εδώ και 6 μήνες στον ανταγωνισμό απλά σε 1080p.

4. Η apple επέλεξε να πάει στον δρόμο των 64bit και πολύ καλά έκανε. Προσφέρουν πολύ καλές επιδόσεις, πολύ καλά γραφικά και απίστευτες δυνατότητες. Αλλά επέλεξε επίσης να κοροιδέψει τους χρήστες τις. Διότι με 4 ίντσες οθόνη, και 1gb ram στα χαρτιά μπορεί να φαίνεται καλύτερο το κινητό αλλά στη χρήση το πιθανότερο είναι κατα τη γνώμη μου να μην παρατηρηθεί καμία διαφορά. Δλδ, οκ multi-rendering σε 4 ίντσες;

Η τεχνολογία αυτή θα εκτιμηθεί περισσότερο όταν γίνει σε Ipad.

5. Το Μ7 chip είναι sensors. Δεν είδαμε πουθενά να φαίνεται οτι είναι καλύτεροι απο οτιδήποτε υπάρχει αυτή τη στιγμή σε κινητό της αγοράς. Ακόμα και το galaxy gear φαίνεται να έχει παρόμοιους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορεατες, Κινέζοι και λοιποί παρατρεχαμενοι κατασκευαστες κινητων του κοσμου, 

σημερα ανοιξαν νεοι οριζοντες για σας. Τα 64bit!!

 

...

 

Πραγματικά! την Apple περιμέναμε για αυτό?

 

καλά, ας μην σου χαλάσω την διάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So?

Ποιος νοιαζεται για αυτα?Το ονομα πληρωνουμε,χεστηκαμε για τις υπολοιπες αχρηστες πληροφοριες.

Σωστός ο παίχτης,

 

Λύσε μου μια απορία όμως, αφού πληρώνετε το όνομα, γιατί λέτε σε διάφορα ποστ για τα σουπερ ντουπερ χαρακτηριστικά(feautures)?

 

Σαν απλός άνθρωπος δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να λέτε "το αγοράζω για το όνομα και όχι για τα χαρακτηριστικά" και μετά στα post να λέτε ότι έχει τα καλύτερα specs στο σύμπαν.

 

Μπερδεύτηκα :(

 

 

Γατάκια μ εσείς...

 

 

 

Και το οτι εχει τετραπυρινους και οκταπυρινους,τι περισσοτερο θα σου προσφερει,απο το διπυρινο του iphone?Θα τρεχει πιο σμουθ?

Ξεχνάτε οτι μιλαμε για τηλεφωνα και ηδη το hardware εχει ξεπερασει κατα πολυ τις ανάγκες του λογισμικου και κυριος ενως smartphone!

 

Εσένα τι θα σου προσφέρει το 64μπιτο iphone? είναι ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Πρέπει να είναι χαζός κάποιος για να σνομπάρει τους 4-8 πυρήνες και να λέει "64powa with 2 cores, who cares for 4-8, they no need"

 

Και το ανάποδο φυσικά, μην νομίζετε ότι αδικούμε την Apple.

 

Διαφωνώ με κάποιους που λένε " τι να το κάνεις το 64μπιτο λειτουργικό αφού δεν υπάρχουν εφαρμογές", Ε και? θα βγουν στο μέλλον.

 

Γιατί οι 8 πυρήνες που θα χρειαστούν? Ε, στο μέλλον!

 

Γενικά το να έχεις 64μπιτ, 4-8 πυρήνες δεν έχει νόημα, αφού οι εφαρμογές είναι τέτοιες που δεν χρειάζονται τέτοια specifications.

 

Οι 4-8 πυρήνες, 2-4GB RAM, 64μπιτ OS θα χρειαστούν μόνο αν δουλεύεις εφαργμογές όπως Photoshop, 3DSMax, UDK.

Αν έχεις το κινητό για τις πάνω δουλειές-εφαρμογές τότε είσαι πολύ χ...ς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ

 

Δεν ειμαι dev αλλα την 64 bit τεχνολογια την εχω φαει στην μουρη στο παρελθον και στο παρον, δεν μου λεει κατι. Οταν ανταγωνιστικα smartphone ειναι 8πυρηνα ή 4πυρηνα θεωρεις η apple με διπυρινο 64 βιτ χωρις εφαρμογες παει μπροστα ? Με 4 ιντσες οθονη ? με 720p (μαλλον 640) αναλυση ? με 8 mp camera ?
Εχω galaxy s4 αλλά μη τα λέτε αυτά ρε παιδιά. Εχουμε εμείς πολλές εφαρμογές που να χρησιμοποιούν πάνω απο δυο πυρήνες; Πόσο μάλλον οκτώ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...