Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Apple Collects 87% Of All The Profits In The Smartphone Handset Industry

 

http://www.businessinsider.com/apple-smartphone-profit-share-2014-2

 

Έτσι για να κοιμηθείς πιο ανάλαφρα! :P

 

  1. Εκτός και αν δουλεύεις για την Apple, δεν πρόκειται να δεις τίποτα από αυτά τα κέρδη.
  2. Από το άρθρο: "This is pretty astounding, and a neat little fact for Apple. But, it's not necessarily something to brag about. [...]

    Apple has thrived even with a smaller piece of the market. But its growth has finally hit a wall. Revenue was up 6% last quarter as the iPhone slows

    The next wave of smartphone buyers are not going to be willing to pay $800 for a phone. And the next wave of smartphone makers will be able to produce a low-cost phone that can replicate a lot of what the iPhone offers."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανά χρόνο αυτή η δουλειά.

Δεν μιλαω για το bot Djtaurus, αλλα για το αλλο bot που ακολουθεί τα βηματα του και ποσταρει θετικες ειδησεις για apple.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple Collects 87% Of All The Profits In The Smartphone Handset Industry

 

http://www.businessinsider.com/apple-smartphone-profit-share-2014-2

 

Έτσι για να κοιμηθείς πιο ανάλαφρα! :P

 

Link.png Site: Οι αποστολές Android smartphones το 2013 έφτασαν τις 800 εκατομμύρια λέει η IDC

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε Samsung, HTC και λοιποί πουλάνε 800 εκατομμύρια συσκευές, η apple 153 και σύμφωνα με τα λεγόμενά σου η apple εισπράττει το 87% των κερδών από όλες τις πωλήσεις. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα

 

1. Τα τηλέφωνα της apple έχουν ευτελές κόστος κατασκευής, ευτελέστατο το ξανά λέω. Και είναι μπούρδες οι ισχυρισμοί ότι τα iPhone είναι ακριβά γιατί έχουν υψηλό κόστος κατασκευής.

 

2. Οι τιμές που πουλάει η apple τα προϊόντα με αυτό το ευτελές κόστος κατασκευής είναι φουσκωμένες στο θεό.

 

Η εταιρία αυτή σας κοροϊδεύει και σας κλέβει και εσύ κάθεσαι και καμαρώνεις που σε πιάνουνε κορόιδο. Τα νούμερα μιλάνε μόνα τους.

 

Καλή σου μέρα αν ξυπνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Οι αποστολές Android smartphones το 2013 έφτασαν τις 800 εκατομμύρια λέει η IDC

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε Samsung, HTC και λοιποί πουλάνε 800 εκατομμύρια συσκευές, η apple 153 και σύμφωνα με τα λεγόμενά σου η apple εισπράττει το 87% των κερδών από όλες τις πωλήσεις. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα

 

1. Τα τηλέφωνα της apple έχουν ευτελές κόστος κατασκευής, ευτελέστατο το ξανά λέω. Και είναι μπούρδες οι ισχυρισμοί ότι τα iPhone είναι ακριβά γιατί έχουν υψηλό κόστος κατασκευής.

 

2. Οι τιμές που πουλάει η apple τα προϊόντα με αυτό το ευτελές κόστος κατασκευής είναι φουσκωμένες στο θεό.

 

Η εταιρία αυτή σας κοροϊδεύει και σας κλέβει και εσύ κάθεσαι και καμαρώνεις που σε πιάνουνε κορόιδο. Τα νούμερα μιλάνε μόνα τους.

 

Καλή σου μέρα αν ξυπνάς.

Ασχέτος που παίρνεις Samsung κινητό δώρο με τις τσίχλες σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχέτος που παίρνεις Samsung κινητό δώρο με τις τσίχλες σου..

 

Ασχέτως που ακόμη και να το βάλεις και αυτό στην εξίσωση δεν αναιρεί το γεγονός ότι η apple έχει τεράστιο χάσμα μεταξύ κόστους παραγωγής και τελική τιμή πώλησης, τα νούμερα αυτό δείχνουν ξεκάθαρα. Από εκεί προκύπτει αυτό το 87% profit. Δεν τεκμαίρεται από πουθενά αλλού.

 

 

 

Βλέπω επαλήθευση στο άρθρο περί "blind loyalty" ή κάνω λάθος.

 

 

Καλή σου μέρα αν ξυπνάς και σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω για το bot Djtaurus, αλλα για το αλλο bot που ακολουθεί τα βηματα του και ποσταρεις θετικες ειδησεις για apple.

 

Τα ίδια πράγματα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμφανιστηκε και αλλο bot που ποσταρει τα θετικα νεα για την apple και χαιρεται για τα κερδη της;;

 

 

Δεν μιλαω για το bot Djtaurus, αλλα για το αλλο bot που ακολουθεί τα βηματα του και ποσταρεις θετικες ειδησεις για apple.

 

Υπάρχουν τα bot, υπάρχουν και τα anti-bot. Αν το αναλύσεις θα δεις πως δεν διαφέρουν και πολύ μεταξύ τους.

 

Επιπλέον εσύ μπήκες σε topic για την apple (απο μαζοχισμό υποθέτω?)! :P

 

PS: Το Note3 το έχω πλέον σπίτι για να τσεκάρω κάνα update στα apps και στο λειτουργικό. Επέστρεψα στο 5S και ξαναβρήκα την ηρεμία μου!

Ασχέτως που ακόμη και να το βάλεις και αυτό στην εξίσωση δεν αναιρεί το γεγονός ότι η apple έχει τεράστιο χάσμα μεταξύ κόστους παραγωγής και τελική τιμή πώλησης, τα νούμερα αυτό δείχνουν ξεκάθαρα. Από εκεί προκύπτει αυτό το 87% profit. Δεν τεκμαίρεται από πουθενά αλλού.

 

 

 

Βλέπω επαλήθευση στο άρθρο περί "blind loyalty" ή κάνω λάθος.

 

 

Καλή σου μέρα αν ξυπνάς και σε σένα.

 

Το blind loyalty δεν προέκυψε ξαφνικά και θα έπρεπε να σε απασχολήσει λίγο περισσότερο. Για να έχεις "πιστό" κοινό που δύσκολα το χάνεις, πάει να πει πως κάνεις κάτι διαφορετικό απο τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχέτως που ακόμη και να το βάλεις και αυτό στην εξίσωση δεν αναιρεί το γεγονός ότι η apple έχει τεράστιο χάσμα μεταξύ κόστους παραγωγής και τελική τιμή πώλησης, τα νούμερα αυτό δείχνουν ξεκάθαρα. Από εκεί προκύπτει αυτό το 87% profit. Δεν τεκμαίρεται από πουθενά αλλού.

 

 

 

Βλέπω επαλήθευση στο άρθρο περί "blind loyalty" ή κάνω λάθος.

 

 

Καλή σου μέρα αν ξυπνάς και σε σένα.

Ξέρεις πως δουλεύουν οι "μεγάλες" εταιρείες ή απλώς σου αρέσει να κλαις για τα κέρδη αυτωνών και να πετάς φούμαρα για "blind loyalty";

 

Όταν αγοράζεις μια Sony (ας πούμε) TV που κοστίζει 1κ και μπορείς να πάρεις μια ίδια κινέζικη στα 250 τι ακριβώς νομίζεις ότι πληρώνεις; Το όνομα; Την ποιότητα; Την εγγύηση; Ή την "αισχροκέρδεια" της εταιρείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

1. Τα τηλέφωνα της apple έχουν ευτελές κόστος κατασκευής, ευτελέστατο το ξανά λέω. Και είναι μπούρδες οι ισχυρισμοί ότι τα iPhone είναι ακριβά γιατί έχουν υψηλό κόστος κατασκευής.

 

2. Οι τιμές που πουλάει η apple τα προϊόντα με αυτό το ευτελές κόστος κατασκευής είναι φουσκωμένες στο θεό.

 

 

 

Το κόστος κατασκευής πως το υπολογίζεις? Με το "κιλό" των υλικών? Δηλαδή αν ας πούμε εγώ σαν κατασκευαστής είμαι μαζόχας και βάλω 20 μηχανικούς για να μου σχεδιάσουν μια απλή βίδα, δεν πρέπει να προσθέσω στην τιμή και αυτό το κόστος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος κατασκευής πως το υπολογίζεις? Με το "κιλό" των υλικών? Δηλαδή αν ας πούμε εγώ σαν κατασκευαστής είμαι μαζόχας και βάλω 20 μηχανικούς για να μου σχεδιάσουν μια απλή βίδα, δεν πρέπει να προσθέσω στην τιμή και αυτό το κόστος???

 

Για να μη βάλω μέσα ότι πληρώνουν (όσοι έχουν iphone) και τις "πατέντες" για το σχήμα και τις γωνίες του κινητού..Σε λίγο καιρό θα πληρώνουν και "πατέντα" με το νεο χρώμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τα bot, υπάρχουν και τα anti-bot. Αν το αναλύσεις θα δεις πως δεν διαφέρουν και πολύ μεταξύ τους.

 

Επιπλέον εσύ μπήκες σε topic για την apple (απο μαζοχισμό υποθέτω?)! :P

Μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Δεν τρωνε ολοι κουτοχορτο.

Γιατι να μην μπω σε topic για την apple μιας και εχω αρκετες συσκευες apple;

 

---------------------------------------------------------------

 

Έχει κανά χρόνο αυτή η δουλειά.

 

Ελπιζω τουλαχιστον να πληρωνεται το bot για αυτην την pathetic δουλεια..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Δεν τρωνε ολοι κουτοχορτο.

Γιατι να μην μπω σε topic για την apple μιας και εχω αρκετες συσκευες apple;

Ελπιζω τουλαχιστον να πληρωνεται το bot για αυτα τα pathetic posts..

 

Τότε γιατί μου αναστατώνεσαι κάθε φορά που διαβάζεις θετικές ειδήσεις για την Apple, σε ένα topic ΓΙΑ την Apple? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...