Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οποιον εχει λογαριασμο google σε uk, us, Γερμανία , Γαλλία, Ιταλια, Ισπανία μπορει να κανει το ιδιο πραγμα που κανει το iTunes match (match τη συλλογη του χωρις να χρειαστει ανεβασμα) δωρεαν χωρις να πληρωνει κερατιατικα στην apple για μια υποδεεστερη και πιο δυσχρηστη υπηρεσια.

 

Πχ, η google σου δίνει προσβαση απο παντου(μεχρι και web player) σε αντιθεση με την apple που εισαι εξαιρετικά περιορισμενος σε συγκεκριμενο ειδος συσκευων.

 

Για οποιον δεν εχει λογαριασμο google στις παραπανω χωρες και παλι μπορει να εχει online παντου διαθεσιμη την μουσική του, απλα θα πρεπει να την ανεβασει, δεν θα γινει matched ωστε να γινει γρήγορα .

 

Μην μενουμε κολλλημενοι σαν κομπλεξικοι λογω οπαδισμου σε υπηρεσίες επι πληρωμη οταν εχουν ξεπεραστει με καλυτερες που ειναι δωρεαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Μην μενουμε κολλλημενοι σε υπηρεσίες επι πληρωμη οταν εχουν ξεπεραστει με καλυτερες που ειναι δωρεαν.

 

 ...και δεν είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και δεν είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα! :)

Ειναι διαθεσιμη δωρεαν στην Ελλάδα, απλα θα πρεπει να ανεβουν τα τραγουδια(20.000 τραγουδια το οριο), δεν θα γινουν matched.

 

Η αντιστοιχη δωρεαν υπηρεσια του iTunes επιτρεπει μεχρι 5gb(~ 500 τραγούδια) και φυσικα εχει και περιορισμους στο που θα παιχτει, δεν εχει καν web player, δεν παιζεται στο 60+% των mobile smartphones που προτιμαει ο κοσμος(android).

 

40 φορες λιγοτερα τραγουδια και πιο δυσχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι αν έχεις Apple συσκευη κάθε άλλο παρά δύσχρηστη είναι, μιας και έχει φτιαχτεί κυρίως για αυτές. Απροβλημάτιστη λειτουργία και καμία περίεργη ρύθμιση κλπ κλπ. 

 

Όταν και αν το google music είναι πλήρως διαθέσιμο στη χώρα μας, θα μπορέσουμε στην πράξη να δούμε το κατά πόσο είναι καλύτερο από τις λύσεις που προσφέρει η apple και είναι ήδη διαθέσιμες σε μας! 

 

Θα περίμενα σε ένα topic για το 5S να σχολιάζουμε πράγματα που δεν λειτουργούν σωστά (όπως ας πούμε τα χαζά που κάνει το ios7 σε συνδυασμό με το νέο 64bit chip) και όχι αυτά που δουλεύουν άψογα και έχουν λυθεί εδώ και χρόνια! :P

 

Σε ότι αφορά το 60% του κόσμου που προτιμά Android, να θυμίσω απλά πως το ποσοστό που κάνει χρήση όλων των λειτουργιών και ειδικά σε ότι έχει να κάνει με το web, είναι πολύ πολύ πιο χαμηλό σε σχέση με τους χρήστες των apple συσκευών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αν έχεις Apple συσκευη κάθε άλλο παρά δύσχρηστη είναι, μιας και έχει φτιαχτεί κυρίως για αυτές. Απροβλημάτιστη λειτουργία και καμία περίεργη ρύθμιση κλπ κλπ.

 

 

Εκει ειναι η διαφορα:

Η υπηρεσια της google δεν σε περιοριζει σε συσκευές, μπορεις να ακους την μουσικη οπου εισαι (web player) σε αντίθεση με την apple που σε περιοριζει να ακους αυτα τα 500 τραγούδια μονο απο μια μειοψηφία συσκευων.

 

Και οχι η υπηρεσια της apple δεν ειναι ευκολη για καθε apple συσκευή :

Δεν μπορεις να ακουσεις στον Apple υπολογιστή του γραφειου σου ή του εξοχικου σου ευκολα την μουσικη (αυτα τα μονο 500 τραγουδια.. ) που ανεβασες δωρεαν απο τον apple υπολογιστη του σπιτιού σου.

 

 

Με την ανωτερη υπηρεσια της google μπορεις να το κανεις αυτο και το βασικοτερο δεν το κανεις μονο για 500 τραγουδια, αλλα για 20.000.

 

Το πλεονέκτημα των 20.000 τραγουδιων παντου κ σε ολες τις συσκευές (web player) σε σχεση με τα 500 τραγούδια που ειναι διαθεσιμα σε μια μειοψηφια συσκευών ειναι προφανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και οχι η υπηρεσια της apple δεν ειναι ευκολη για καθε apple συσκευή :

Δεν μπορεις να ακουσεις στον Apple υπολογιστή του γραφειου σου ή του εξοχικου σου ευκολα την μουσικη (αυτα τα μονο 500 τραγουδια.. ) που ανεβασες δωρεαν απο τον apple υπολογιστη του σπιτιού σου.

 

 

 

Γιατι? Εγώ γιατί τα έχω διαθέσιμα παντού? Και όχι τα 500 μόνο προφανώς μιας και έχω επιλέξει να πληρώνω την υπηρεσία που με διευκολύνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μερικοι μας κοροιδευουνε...τους λες 20πλασια τραγουδια, ειναι δωρεαν, παιζει ΠΑΝΤΟΥ, αλλα εκει αυτος, να επιμενει :D

 

Έχω apple συσκευές, αγοράζω τη μουσική μου και χρησιμοποιώ εργαλεία που με διευκολύνουν. Θα είμαι μαζόχας αν επιλέξω ξαφνικά τη λύση της Google! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? Εγώ γιατί τα έχω διαθέσιμα παντού? Και όχι τα 500 μόνο προφανώς μιας και έχω επιλέξει να πληρώνω την υπηρεσία που με διευκολύνει.

(δωσε βαση στη λεξη ευκολα που εγραψα)

 

Πρεπει να τα ξανακατεβασεις στον 2ο υπολογιστή, δεν ειναι ευκολα διαθεσιμα μεσω web player.

 

Ειπαμε, η ευχρηστια δεν ειναι το δυνατο του κομματι.

 

--------------

 

Εξακολουθουμε να συζηταμε για 20.000 τραγουδια διαθεσιμα σε ολες τις συσκευες εναντι 500 τραγουδιων διαθεσιμα σε μια μειοψηφια συσκευων...

 

Μερικοι μας κοροιδευουνε...τους λες 20πλασια τραγουδια, ειναι δωρεαν, παιζει ΠΑΝΤΟΥ, αλλα εκει αυτος, να επιμενει :D

40πλασια!

Έχω apple συσκευές, αγοράζω τη μουσική μου και χρησιμοποιώ εργαλεία που με διευκολύνουν. Θα είμαι μαζόχας αν επιλέξω ξαφνικά τη λύση της Google! :)

Εμαιλ χρησιμοποιείς της apple κατα κυριο λογο ή gmail;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χρειαστεί! Και το itunes match με 25 ευρώ το χρόνο περίπου σου δίνει όλη σου τη μουσική στην καλύτερη δυνατή ποιότητα, είτε την έχεις αγοράσει νόμιμα είτε όχι! Και αν η μουσική σου είναι οργανωμένη σωστά και δεν έχεις τα αρχεία με ονόματα "track1, 2, 3" κλπ, δεν χρειάζεται να την ανεβάσεις καν online για να την εχεις διαθέσιμη παντού από το cloud.

Και γιατί να δώσω χρήματα για να ακούσω αυτά που έχω ήδη αγορασμενα;πλακα κανεις;

Αν θελω να σκαω χρηματα για να ακουω την αγορασμενη μου μουσικη αστο καλυτερα να παρω κανενα 3650 παρα iphone.

Σε linux τι γινεται; dualboot να φανταστω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

(δωσε βαση στη λεξη ευκολα που εγραψα)

Πρεπει να τα ξανακατεβασεις στον 2ο υπολογιστή, δεν ειναι ευκολα διαθεσιμα μεσω web player.

Ειπαμε, η ευχρηστια δεν ειναι το δυνατο του κομματι.

--------------

 

Όχι δεν τα κατεβαζεις αν δεν τα θες offline. Το iTunes τα παίζει μέσω stream.

 

Η δυσκολία σου λοιπόν ειναι το login στο iTunes για να έχεις άμεσα διαθεσιμα τα τραγούδια σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δε μπορω να βρω το λογο που πρεπει να παραμβαλλεται ενα software ενω μπορω να κανω την ιδια δουλεια με ενα Player που αμα δε μ αρεσει το αλλαζω και βαζω αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά συναντάω τη λέξη 'σαμπανιζέ'.  :mellow:

είναι το χρώμα της σαμπάνιας ?

όπως λέμε "κοκακολέ" ή κεφαλοτυρέ" ένα πράμα ?

:P

 

no offence

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγω δε μπορω να βρω το λογο που πρεπει να παραμβαλλεται ενα software ενω μπορω να κανω την ιδια δουλεια με ενα Player που αμα δε μ αρεσει το αλλαζω και βαζω αλλο.

Τα τραγούδια σου offline τα κανείς ο,τι θελεις. Για να αξιοποιείς το cloud και το store θες iTunes. Απλό ειναι. Από τη στιγμή που δεν σε καλύπτει εσένα, δεν εχει νόημα να το αναλύσουμε πολύ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά συναντάω τη λέξη 'σαμπανιζέ'.  :mellow:

είναι το χρώμα της σαμπάνιας ?

όπως λέμε "κοκακολέ" ή κεφαλοτυρέ" ένα πράμα ?

:P

 

no offence

Κεφαλοτυρέ... :lol: :lol: :lol:  Με πέθανες... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...