Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποιον που χρησιμοποιεί πρώτη φορά κάτι πάντα χρειάζονται οδηγίες. Ακόμη και για να βάλει την κάρτα sim...

 

Όπως θα πρόσεξες όμως, μπορείς να το δοκιμάσεις μόνος σου, έγραψα την μισή φράση, ούτε καν mp3 αλλά σκέτο mp και οι προτάσεις που προέκυψαν αφορούν αποκλειστικά και μόνο την Apple επομένως είτε δεν είναι αυτονόητος ο τρόπος είτε δεν τους κόφτει και τόσο να το βρούνε μόνοι τους. Βασικά όλοι αρχικά δοκιμάζουν τον πλέων αυτονόητο τρόπο, ένα απλό drag n drop.

 

Όλες αυτές οι άσκοπες αναζητήσεις μαζί και εγώ δεν ξέρω με πόσες άλλες, όπως για παράδειγμα

 

how to send a contact via blue....

 

δεν χρειάζεται να ολοκληρώσεις την φράση, στο προσθέτει η google μόνη της, όλες αυτές οι αναζητήσεις λοιπόν, συμβάλουν στο να παρουσιάζεται το Iphone τόσο ψηλά στην λίστα με τις αναζητήσεις της χρονιάς. Μαζί φυσικά με αυτές που εκδηλώνουν ενδιαφέρων για το τηλέφωνο.

 

Και φυσικά για να προκύπτουν τέτοιες προτάσεις από την Google σημαίνει ότι αυτό ψάχνει οι περισσότεροι να βρουν.

 

Γιατί με βάζεις και τα γράφω αφού τα γνωρίζεις.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Όπως θα πρόσεξες όμως, μπορείς να το δοκιμάσεις μόνος σου, έγραψα την μισή φράση, ούτε καν mp3 αλλά σκέτο mp και οι προτάσεις που προέκυψαν αφορούν αποκλειστικά και μόνο την Apple επομένως είτε δεν είναι αυτονόητος ο τρόπος είτε δεν τους κόφτει και τόσο να το βρούνε μόνοι τους. Βασικά όλοι αρχικά δοκιμάζουν τον πλέων αυτονόητο τρόπο, ένα απλό drag n drop.

 

Όλες αυτές οι άσκοπες αναζητήσεις μαζί και εγώ δεν ξέρω με πόσες άλλες, όπως για παράδειγμα

 

how to send a contact via blue....

 

δεν χρειάζεται να ολοκληρώσεις την φράση, στο προσθέτει η google μόνη της, όλες αυτές οι αναζητήσεις λοιπόν, συμβάλουν στο να παρουσιάζεται το Iphone τόσο ψηλά στην λίστα με τις αναζητήσεις της χρονιάς. Μαζί φυσικά με αυτές που εκδηλώνουν ενδιαφέρων για το τηλέφωνο.

 

Και φυσικά για να προκύπτουν τέτοιες προτάσεις από την Google σημαίνει ότι αυτό ψάχνει οι περισσότεροι να βρουν.

 

Γιατί με βάζεις και τα γράφω αφού τα γνωρίζεις.

 

Θες να βάλουμε και άλλες ερωτήσεις που κάνει ο "πολύς" κόσμος στο google και να βγάλουμε αντίστοιχα συμπεράσματα όπως εσύ για τα mp3? :P

 

Για μένα "οργανωμένη μουσική" σημαίνει itunes και όχι φακελάκια με ονοματάκια που τα πάω βόλτα κάθε φορά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να βάλουμε και άλλες ερωτήσεις που κάνει ο "πολύς" κόσμος στο google και να βγάλουμε αντίστοιχα συμπεράσματα όπως εσύ για τα mp3? :P

 

Για μένα "οργανωμένη μουσική" σημαίνει itunes και όχι φακελάκια με ονοματάκια που τα πάω βόλτα κάθε φορά! 

Οποιος εχει τη μυγα ομως :D

 

Δεν μιλησε το παιδι για το itunes και το ποσο καλο η κακο ειναι, αλλα ειπαμε, οποιος εχει τη μυγα. Ο ανθρωπος ειπε γιατι βγαινει πρωτο στο google search, και ο λογος ειναι, ειτε επειδη τελικα δεν ειναι τοσο ευχρηστο οσο πολλοι λετε (μαλλον δυσχρηστο θα το λεγα αμα πρεπει να googlaris για να βρεις τα βασικα), ειτε οσοι το αγοραζουν ειναι τεχνολογικα αναλφαβητοι. Διαλεξε ποιο προτιμας και εις υγειαν

 

Btw, οργανωμενη μουσικη μπορεις να εχεις με 1002 αλλους τροπους (καλυτερους του itunes btw) ΚΑΙ με itunes αμα γουσταρεις σε οποιοδηποτε pc , ανα πασα ωρα και στιγμη ΚΑΙ να χρησιμοποιεις και drag & drop αν και οποτε σε βολευει. Αλλα ειπαμε, το να μην εχεις επιλογη αλλα να επιλεγουν αλλοι για σενα ειναι καλυτερo. The apple way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να βάλουμε και άλλες ερωτήσεις που κάνει ο "πολύς" κόσμος στο google και να βγάλουμε αντίστοιχα συμπεράσματα όπως εσύ για τα mp3? :P

 

Για μένα "οργανωμένη μουσική" σημαίνει itunes και όχι φακελάκια με ονοματάκια που τα πάω βόλτα κάθε φορά! 

δηλαδη αλλα προγραμματα οπως winamp και foobar δεν εχουν οργανωμενη μουσικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δηλαδη αλλα προγραμματα οπως winamp και foobar δεν εχουν οργανωμενη μουσικη?

 

Ναι βρε! Δεν είπαμε πως το μοναδικό πρόγραμμα είναι το itunes! Εγώ μιλάω για τη δική μου εμπειρία πάντα. Αλλα δεν θέλει και ιδιαίτερο κόπο για να έχεις τη μουσική σου στο iphone! Για να μην αναφέρω τα πλεονεκτήματα του itunes store και του itunes Match.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρηστης προ iphone ειχε μαθει στο κατεβαζω τζαμπα mp3 και τα πεταω με drag n drop σε 2-3 φακελους αχταρμας.
Ερχεται η apple και σου λεει τα οργανωνεις στα itunes και συγχρονιζονται αυτοματα ή ΔΙΝΕΙΣ 1Ε ανα κομματι και το αγοραζεις απλα μεσα απο το κινητο.

 

Με αυτη τη λογικη ναι, στα mp3+4 τα itunes ειναι πιο δυσχρηστα, οσο δυσχρηστο ειναι το τηλεκοντρολ της LCD TV για εναν 70αρη που ειχε συνηθισει να αλλαζει καναλια πατωντας τα μηχανικα κουμπια 1-2-3-4-5 πανω στην ξυλινη  ασπρομαυρη telefunken τηλεοραση του.

 

Το οτι μια μικρη μεριδα προχωρημενων χρηστων ειχε μπει στον κοπο και ειχε βρει τον τροπο σε αλλα λειτουργικα με ειδικα προγραμματα να διατηρει playlist και sync δεν αναιρει το γεγονος οτι παλι με τους "περιορισμους" της apple η μεγαλη μαζα "αναγκαστηκε" να μπει στη λογικη των playlist και του sync ή του οτι δεν ειναι τοσο τραγικο να δινεις 1Ε και να κατεβαζεις νομιμα την μουσικη που σου αρεσει, διχως κοπο και σε σωστη ποιοτητα.

 

Υ.Γ: Προσωπικα οτι μουσικη αγοραζω την αλλη μερα βρισκεται στο iphone και το ipad μου χωρις να ασχοληθω ιδιαιτερα.

Το drag n drop USB στικακι μου , που παιζει στο αμαξι, εχει ακομα τη μουσικη που του πρωτοεβαλα οταν το αγορασα το 2011...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάθε εταιρία έχει τον δικό της κουλό, κουτσό, στραβό τρόπο να κάνει κάτι. Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι ο κουλός, κουτσός, στραβός τρόπος της Apple θεωρείται ο χρυσός κανόνας από τους χρήστες της (αντί να απαιτούν περισσότερα, είναι οκ με το να λένε "ε, αφού έτσι θέλετε, έτσι θα κάνουμε").

 

Την τελευταία φορά που ήθελα να μεταφέρω 2-3 ταινίες σε ένα iPad φίλης έφαγα 1 ώρα (χώρια ότι έψαχνα να βρω καλώδιο μια και το είχε ξεχάσει). Όχι το ένα πρόγραμμα δεν αναγνώριζε τα αρχεία, όχι το άλλο δεν τα μετέφερε σωστά κλπ Στο παλιό μου Nexus 7 έκανα 5 λεπτά. Σε Linux. Με απλό microUSB καλώδιο. Με την πρώτη προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρηστης προ iphone ειχε μαθει στο κατεβαζω τζαμπα mp3 και τα πεταω με drag n drop σε 2-3 φακελους αχταρμας.

Ερχεται η apple και σου λεει τα οργανωνεις στα itunes και συγχρονιζονται αυτοματα ή ΔΙΝΕΙΣ 1Ε ανα κομματι και το αγοραζεις απλα μεσα απο το κινητο.

 

Με αυτη τη λογικη ναι, στα mp3+4 τα itunes ειναι πιο δυσχρηστα, οσο δυσχρηστο ειναι το τηλεκοντρολ της LCD TV για εναν 70αρη που ειχε συνηθισει να αλλαζει καναλια πατωντας τα μηχανικα κουμπια 1-2-3-4-5 πανω στην ξυλινη  ασπρομαυρη telefunken τηλεοραση του.

 

Το οτι μια μικρη μεριδα προχωρημενων χρηστων ειχε μπει στον κοπο και ειχε βρει τον τροπο σε αλλα λειτουργικα με ειδικα προγραμματα να διατηρει playlist και sync δεν αναιρει το γεγονος οτι παλι με τους "περιορισμους" της apple η μεγαλη μαζα "αναγκαστηκε" να μπει στη λογικη των playlist και του sync ή του οτι δεν ειναι τοσο τραγικο να δινεις 1Ε και να κατεβαζεις νομιμα την μουσικη που σου αρεσει, διχως κοπο και σε σωστη ποιοτητα.

 

Υ.Γ: Προσωπικα οτι μουσικη αγοραζω την αλλη μερα βρισκεται στο iphone και το ipad μου χωρις να ασχοληθω ιδιαιτερα.

Το drag n drop USB στικακι μου , που παιζει στο αμαξι, εχει ακομα τη μουσικη που του πρωτοεβαλα οταν το αγορασα το 2011...

Αυτο που σου εξηγουμαι και δεν νοεις να καταλαβεις ειναι οτι ακομα και να γουσταρεις το itunes, δεν εχεις επιλογη ΟΥΤΩΣ η αλλως. Αν θες να μου πεις οτι εσυ (ενα παραδειγμα) που χρησιμοποεις itunes θελωντας και μη εισαι σε καλυτερη μοιρα απο αυτον που ΑΜΑ θελει το χρησιμοποιει και αμα θελει κανει drag & drop οπως ειπες μονο ως αστειοτητα μπορω να το εκλαβω. Οι επιλογες ειναι ΠΑΝΤΑ καλες. Αυτη τη στιγμη δεν κρινω το itunes ως προγραμμα (που το θεωρω δυσχρηστο, αλλα οπως βλεπεις δεν βαζω τα προσωπικα μου κριτηρια σε μια σοβαρη αντιπαραθεση), κρινω το γεγονος οτι εισαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ να το χρησιμοποιεις.

 

Οταν η microsoft σε "αναγκαζει" να αναβαθμισεις τα windows για να εχεις το νεο directX την κραζουν ολοι. Ε, οι applades ομως ειστε ειδικη κατηγορια. Ολα σας φαινονται τελεια και ας μην ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρηστης προ iphone ειχε μαθει στο κατεβαζω τζαμπα mp3 και τα πεταω με drag n drop σε 2-3 φακελους αχταρμας.

Ερχεται η apple και σου λεει τα οργανωνεις στα itunes και συγχρονιζονται αυτοματα ή ΔΙΝΕΙΣ 1Ε ανα κομματι και το αγοραζεις απλα μεσα απο το κινητο.

 

Με αυτη τη λογικη ναι, στα mp3+4 τα itunes ειναι πιο δυσχρηστα, οσο δυσχρηστο ειναι το τηλεκοντρολ της LCD TV για εναν 70αρη που ειχε συνηθισει να αλλαζει καναλια πατωντας τα μηχανικα κουμπια 1-2-3-4-5 πανω στην ξυλινη  ασπρομαυρη telefunken τηλεοραση του.

 

Το οτι μια μικρη μεριδα προχωρημενων χρηστων ειχε μπει στον κοπο και ειχε βρει τον τροπο σε αλλα λειτουργικα με ειδικα προγραμματα να διατηρει playlist και sync δεν αναιρει το γεγονος οτι παλι με τους "περιορισμους" της apple η μεγαλη μαζα "αναγκαστηκε" να μπει στη λογικη των playlist και του sync ή του οτι δεν ειναι τοσο τραγικο να δινεις 1Ε και να κατεβαζεις νομιμα την μουσικη που σου αρεσει, διχως κοπο και σε σωστη ποιοτητα.

 

Υ.Γ: Προσωπικα οτι μουσικη αγοραζω την αλλη μερα βρισκεται στο iphone και το ipad μου χωρις να ασχοληθω ιδιαιτερα.

Το drag n drop USB στικακι μου , που παιζει στο αμαξι, εχει ακομα τη μουσικη που του πρωτοεβαλα οταν το αγορασα το 2011...

 

Από τις άσκοπες αναζητήσεις στο google που κάνουν οι νέοι πελάτες της Apple το πήγες στην πειρατεία, σε λίγο θα μας πεις και για την παγκόσμια ειρήνη.

 

Your argument is invalid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάω να ξανά αγοράσω τη μουσική μου απο το itunes κ έρχομαι.

 

Δεν θα χρειαστεί! Και το itunes match με 25 ευρώ το χρόνο περίπου σου δίνει όλη σου τη μουσική στην καλύτερη δυνατή ποιότητα, είτε την έχεις αγοράσει νόμιμα είτε όχι! Και αν η μουσική σου είναι οργανωμένη σωστά και δεν έχεις τα αρχεία με ονόματα "track1, 2, 3" κλπ, δεν χρειάζεται να την ανεβάσεις καν online για να την εχεις διαθέσιμη παντού από το cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δίνει όλη σου τη μουσική στην καλύτερη δυνατή ποιότητα, 

Σε studio flac? :D 

Ρε παιδια, ας προσεχουμε τι γραφουμε. Καταλαβαινω οτι δεν γινεσαι συγκεκριμενος μονο και μονο για να δημιουργησεις εντυπωσεις  με το "καλυτερη" δυνατη ποιοτητα αλλα ημαρτον. Τσιλαουτ λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμετικό itunes είναι ο κύριος λόγος που άφησα τα ipod και πήγα σε άλλες εταιρίες.

Πραγματικά τέτοιο νταβατζιλίκι δεν έχω ξαναδεί και δεν μπορώ να πιστέψω που το υποστηρίζετε με τόσο πάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...