Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίζω να πιστεύω,οτι με το 5S η Apple,παρουσίασε το πραγματικο λογο κατατασκευής του iPhone. Αύτος δεν είναι άλλος απο την ασφάλεια ή καλυτερα "security". Ποτε δεν κατάλαβα γιατι το iOS, ενω στηρίζεται στο Mac OS X, ειναι τοσο καρακλειδωμένο. Ποτε δεν καταλαβα ποιος είναι ο λογος υπαρξης το home button, oταν αυτό μπορει να αντικατασταθεί απο ένα soft key.Με το 5S ολα γίνονται πιο ξεκάθαρα τώρα.

Νομίζω οτι το iPhone εφτασε στο σημείο,για το οποίο εξαρχής είχε σχεδιαστει.Ολα τα προηγούμενα μοντέλα ηταν ημιτελη...Οι βελτιώσεις θα παρουσιαστουν στα επόμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτον ΔΕΝ διαβαζεις τα σχολια μου απ'οτι φαινεται,διοτι θα καταλαβαινες οτι ΔΕΝ "γουσταρω" προσωπικα δεδομενα να πανε δεξια και αριστερα.Αυτο για το FingerPrint.

Kαι τελος,με αυτα που περιγραφεις,καταλαβα ενα πραγμα."Γερασες" φιλε,και να αρχισεις να τρως πολυ ψαρακι.Βοηθαει στην μνημη. :lol:

Το τελευταιο,σου το λεω αστειευομενος.Προσωπικα,στο andoid μου εχω μοτιβο,ΚΑΙ ΕΝΑΝ κωδικο για google λογαριασμο.Αρα,που το δυσκολο;Tην Apple περιμενα τοσα χρονια;

Παιζε sudoko. ^_^

 

Noμιζω οτι καταλαβαινεις οτι το προβλημα σου,εσυ το δημιουργεις.Εαν εβαλες 20 ψηφια κωδικο,και'γω δεν ξερω τι να περιεχει μεσα,λες και θα σου το ανοιξει η NSA B) αυτο δεν αφορα το fingerprint.

Tι να τα κανει τα δικα σου δεδομενα το FBI H NSA KAI H CIA  μας εχεις ζαλισει το ειπες 300 φορες.Ποιον ενδιαφερει πως τρως το σουβλακι και τι κανεις στον μικροκοσμο σου?Χρησιμοποιεις google kai gmail ,διαβατηριο εχεις και σε πειραζει το fingerprint τoy iphone ωραια λογικη.

Αυτο που νομιζεται πως σκοτωνονται ολες οι υπηρεσιες να κατασκοπευσουν εσας συγκεκριμενα  ειναι απλα κωμωδια .Ξεπερνω το γεγονος πως το fingerprint  δεν εχει καμια σχεση με αυτες τις μπουρδες αλλα και να ειχε προσωπικα  χεστηκα.

 

Για 649 δολάρια πάντως ξεκλείδωτο, αν καταφέρεις να το φέρεις από Αμερική, μια χαρά τιμή έχει το 16άρι.

 

Θα περιμένω όμως το iPhone 6 μιας και οι καινοτομίες του δεν με ενθουσίασαν, οφείλω να ομολογήσω.

ψωναρα :P

 

Χωρις να θελω να ανοιξω ιντερνετικο πολεμο μαζι σου απλα απαντησε σε αυτο αν μπορεις,εργαζεσαι στην apple και ετοιμαζεσαι να το παραλαβεις απο εκει δωρεαν?Το προμοταρεις καλυτερα και απο την ιδια την εταιρια.

Ναι, εργαζομαι στην apple  Eλλαδος lol ,ειμαι μεγαλοστελεχος και θα παρω δωρεαν οχι μονο το iphone αλλα και ενα πολυμιξερ της Βrown...

 

 

ΔΙΚΟ ΣΑΣ !

 

Link.png Site: http://www.sammobile.com/2013/09/12/samsungs-next-smartphones-to-have-64-bit-processors-because-apple-has-one-in-the-new-iphone/">Samsung’s “next smartphones” to have 64-bit processors, because Apple has one in the new iPhone

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να τα κανει βρε ταλαιπωρε τα δικα σου δεδομενα το FBI H NSA KAI H CIA  μας εχεις ζαλισει το ειπες 300 φορες.Ποιον ενδιαφερει πως τρως το σουβλακι και τι κανεις στον μικροκοσμο σου?Χρησιμοποιεις google kai gmail ,διαβατηριο εχεις και σε πειραζει το fingerprint τoy iphone ωραια λογικη.

Αυτο που νομιζεται πως σκοτωνονται ολες οι υπηρεσιες να κατασκοπευσουν εσας συγκεκριμενα  ειναι απλα κωμωδια .Ξεπερνω το γεγονος πως το fingerprint  δεν εχει καμια σχεση με αυτες τις μπουρδες αλλα και να ειχε προσωπικα  χεστηκα.

 

Αυτή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει.Ακόμα και να λέτε πόσα σύννεφα είχε σήμερα ο καιρός, αν δεν σας πειράζει που (μπορεί να)το βλέπουν άλλοι, τότε να ανεβάζετε τις συζητήσεις να τις βλέπουμε και εμείς να γελάμε.οκ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μιλησουμε και λιγο για το κινητο απλα η apple βελτιωνει ενα ηδη πολυ καλο υπάρχον προιόν, το 5c για να πω την αληθεια δεν  πολυκαταλαβαινω ακριβως για ποιους λογους προηλθε αυτη η ιδεα, ισως για να δωσει μια ανανεωση απο τη μονοτονια; ισως γιατι εκανε καμια ερευνα αγορας και ειδε οτι υπαρχει αγοραστικο κοινο; Δεν ξερω. Εγω περιμενα να βγουν 2 κινητα οπως 2 ipad ενα μεγαλυτερο και ενα μικροτερο αποσύροντας απο την αγορά όλα τα υπολοιπα μοντέλα. Οι 4.3 ιντσες οπως εδειξε η samsung ειναι δυνατες σε καλες διαστασεις. Ίσως αργοτερα δουμε και ασυρματη φορτιση

 

Το δακτυλικο αποτυπωμα αν βγαλουμε ολες τις θεωριες συνομοσιας ειναι καλο και πολυ λογικο καθως βλεπω πολλους τελευταια να κλειδωνουν τα κινητα τους. Ειναι σιγουρα καλυτερο απο το να πατας 100 φορες τη μερα ενα κωδικο. Για το ανα αξιζει η αγορα του αυτο το αποφασιζει ο καθενας εγω αυτη τη στιγμη εχω κινητο στα κυβικα του iphone 4 και ειμαι ευχαριστημενος, ο μονος λογος που θα αλλαζα θα ηταν απλα για αν παρω ενα νεο παιχνιδι, και το ios 7 σιγουρα δινει νεο ενδιαφερον σε αυτους που το εχουν. 

 

Οι καινοτομιες δεν ειναι ευκολες και ισως η επομενη να εχει να κανει την ιδια τη φυση του κινητου τηλεφωνου η οποια θα μπορουσε να γινει μεσω ευκαμπτων οθονων ή οθονων που διπλωνουν. Αναμφίβολα ο jobs λείπει από την apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να εγραφα σεντοναρα τωρα, αλλα δεν. Το μονο που περιμενω να δω, απο περιεργεια, ειναι το ios 7. Δεν με απασχολει το κουμπι με το αποτυπωμα. Αν λειτουργει ομως και σαν touchpad, οσο αυτο ειναι εφικτο, θα ηθελα να το δοκιμασω σε καποιο μελοντικο game που θα το υποστηριζει. Επισης η τιμη τσουχτρα σκετη, αναμενομενο, δε λεω. Δεν θα μπω στη συγκριση h/w και OS, οτι εχει μαθει ο καθενας. Προσωπικα αλλαζω κινητο απο ios σε android και τουμπαλιν απο το iphone4 και μετα, λογω βαρεμαρας του εκαστοτε λειτουργικου. Φετος θα παραμεινω σε android ομως. Δεν βρισκω λογω για το 5s. Τελη οκτοβρη παρουσιαζεται το νεο nexus. Και βλεπυμε...

 

Υ.Γ: iphone 5c ? Δεν υπαρχει λογος υπαρξης. Ουτε iphone του φτωχου, ουτε του μικρομεσαιου το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθεί να ακούω ότι δεν πειράζει να σε παρακολουθουν γιατι δεν είσαι και τρομοκράτης.

Μα είναι δυνατόν να αγνοειτε πόσο σημαντικά είναι αυτα που λέτε;

Αν πηγαινατε για συνέντευξη σε κάποιον αριστερό, ο οποίος όμως εχει ήδη δει ότι εσείς στο Facebook υμνειτε την Θατσερ, τι θα γινόταν;

Αν προσπαθουσατε να μπείτε στο δημόσιο και έβλεπαν ότι είστε του αντιπάλου κόμματος;

 

Αν πηγαινατε να ασφαλειστειτε σε μια ιδιωτική εταιρία και αυτη έβλεπε ότι καθε βράδυ εσείς googlαερετε τον όρο "νόσος Χ" , και σας "έκοβε", τι θα κάνατε;

 

Αν εσκαγε η αντιτρομοκρατική στο σπίτι, γιατι το παιδι έψαχνε στο google για σακιδιο και η μαμά για χυτρα (συνέβη στην Αμερική μετα το χτύπημα της βοστωνης), τι θα λέγατε;

 

Science fiction? δεν νομίζω ...

Αφέλεια; Σίγουρα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχω βαρεθεί να ακούω ότι δεν πειράζει να σε παρακολουθουν γιατι δεν είσαι και τρομοκράτης.

Μα είναι δυνατόν να αγνοειτε πόσο σημαντικά είναι αυτα που λέτε;

Αν πηγαινατε για συνέντευξη σε κάποιον αριστερό, ο οποίος όμως εχει ήδη δει ότι εσείς στο Facebook υμνειτε την Θατσερ, τι θα γινόταν;

Αν προσπαθουσατε να μπείτε στο δημόσιο και έβλεπαν ότι είστε του αντιπάλου κόμματος;

 

Αν πηγαινατε να ασφαλειστειτε σε μια ιδιωτική εταιρία και αυτη έβλεπε ότι καθε βράδυ εσείς googlαερετε τον όρο "νόσος Χ" , και σας "έκοβε", τι θα κάνατε;

 

Αν εσκαγε η αντιτρομοκρατική στο σπίτι, γιατι το παιδι έψαχνε στο google για σακιδιο και η μαμά για χυτρα (συνέβη στην Αμερική μετα το χτύπημα της βοστωνης), τι θα λέγατε;

 

Science fiction? δεν νομίζω ...

Αφέλεια; Σίγουρα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Και τι σχέση έχουν όλα αυτά με το iphone 5S είπαμε???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπειτα απο τη παρουσίαση έπεσαν οι μετοχές στο 3% το είπαν χθες στο σκαι.
Έχουμε κανένα νεότερο;

 

Edit αστε βρηκα:

http://www.euro2day.gr/markets/usa/article-market/1133893/hpies-metavoles-sth-wall-street.html

 

Στο εταιρικό μέτωπο, η μετοχή της Apple υποχωρεί 5,4%, μια μέρα μετά την παρουσίαση του νέου μοντέλου iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έπειτα απο τη παρουσίαση έπεσαν οι μετοχές στο 3% το είπαν χθες στο σκαι.

Έχουμε κανένα νεότερο;

 

Edit αστε βρηκα:

http://www.euro2day.gr/markets/usa/article-market/1133893/hpies-metavoles-sth-wall-street.html

 

Στο εταιρικό μέτωπο, η μετοχή της Apple υποχωρεί 5,4%, μια μέρα μετά την παρουσίαση του νέου μοντέλου iPhone.

 

Τα ίδια έγιναν και μετά την παρουσίαση του 4S κλπ κλπ. Η Apple όπως έχουμε ξαναπεί θα ήθελε πολύ να πάρει πίσω όλες τις μετοχές της για να ξεφύγει από τα γούστα του κάθε πικραμένου μικρομετόχου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ είσαι μεσα στην apple και η καρδιά σου χτυπάει γιαυτην την εταιρία τα βλέπεις διαφορετικά.
Εγω που είμαι στην  απέξω βλέπω άλλα και τα νουμερα συμφωνούν μαζί μου.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα που ειναι ο τυπος που θα πει οτι η Apple θα εχει κρυμμενο κωδικα για να μαζευει τα δαχτυλικα μας αποτυπωματα, και το ολο θεμα εγινε για να μας φακελωσουν?? Εχει αργησει αυτη τη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσυ είσαι μεσα στην apple και η καρδιά σου χτυπάει γιαυτην την εταιρία τα βλέπεις διαφορετικά.

Εγω που είμαι στην  απέξω βλέπω άλλα και τα νουμερα συμφωνούν μαζί μου.  :P

 

Ε όχι δα! Απλά η πορεία της μετοχής δεν έχει καμία σχέση με τα οικονομικά της εταιρίας. Απλό είναι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά η πορεία της μετοχής δεν έχει καμία σχέση με τα οικονομικά της εταιρίας.

Πολλές φορές έχει.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια, αυτό δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολλές φορές έχει.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια, αυτό δεν ισχύει.

 

Ε ναι για τη συγκεκριμένη μιλάμε. Γενικώς γίνεται μεγάλη έρευνα για τη συμπεριφορά της μετοχής της τελευταία. Παίζονται χοντρά παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά πιστεύω ότι σχεδόν όλες οι γυναίκες(μιας και σε ό,τι πέρνουν κοιτάνε την εμφάνιση) θα παίρνουν το 5c. To κιτρινάκι και το κοκκινάκι το βλέπω να γίνεται ανάρπαστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...