Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The most important thing that was heard at the iPhone 5S launch event was talk of a "Desktop-Class" architecture using 64-bit ARM chips of Apple's own design.

 

Θα αφήσει τους intel για να βάλει arm στους υπολογιστές της και αυτοί να γίνουν πολύ πιο αδύναμοι;

 

Πολυ έξυπνο άρθρο..

 

Βέβαια θα μπορούσε και να το κάνει και να πουλήσει, αλλά θα ήταν downgrade

 

apple-processor-techbroiler-64-bit-534x5

 

http://www.zdnet.com/2015-64-bit-arm-chips-in-iphone-5s-serve-up-taste-of-intel-free-future-for-apple-7000020524/

 

@dj taurus

 

Θα αφήσει τους intel για να βάλει arm στους υπολογιστές της και αυτοί να γίνουν πολύ πιο αδύναμοι;

 

Πολυ έξυπνο άρθρο..

 

Βέβαια θα μπορούσε και να το κάνει και να πουλήσει, αλλά θα ήταν downgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι λεν οι "cool" τύποι,αλλά προσωπικά δεν γουστάρω να ξέρουν και τα βιομετρικά στοιχεία μου οι κωλοεταιρίες.

Αρκετά μαζεύουν λόγω των υπολοίπων προσωπικών στοιχείων που αποδεδειγμένα πουλάν σε διαφημιστικές και μυστικές υπηρεσίες δεν θέλω να τους διευκολύνω κι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το κάνει αυτό όταν οι ARM θα είναι έτοιμοι να σηκώσουν το φορτίο του 90% της χρήσης που κάνει το μεγαλύτερο κομμάτι των χρηστών και όταν αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα της ενοποίησης των δύο πλατφορμών.

 

Εννοείται ότι δεν θα το κάνει ακόμα, αλλά το 64bit chip που έβαλε και πολλοί επιστήμονες κοροϊδεύουν με στόμφο, έχει και αυτό τον σκοπό. Καμιά σοβαρή εταιρεία δεν πετάει απλά hardware για να είχαμε να λέγαμε όπως κάνουν οι περισσότερες με "δανεικό" software. Ούτε έχει δημιουργήσει ολόκληρο team για σχεδιασμό CPU για να κάνει επίδειξη... Όλα έχουν να κάνουν με το μέλλον.

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει η Microsoft ακριβώς από την αντίθετη πλευρά. Σαν σοβαρή εταιρεία, δεν μπορεί να στηρίζεται αποκλειστικά σε άλλους για να βάζουν το λειτουργικό της. Κάπως έτσι έβγαλε το Surface και κάπως έτσι αγόρασε τη Nokia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάνει ρε παιδιά, όχι άλλες αρλούμπες. Λίγο βάλτε το να δουλέψει με λογική και όχι να λέμε κάτι για να στηρίξουμε μια ανοησία. Το ίδιο είναι το να δώσω σε εσένα που μπορεί να είσαι κλέφτης, δολοφόνος, βιαστής ή απλά θέλεις να κάνεις φάρσες στο τηλέφωνο, όλα τα στοιχεία αυτά και το ίδιο είναι να ξέρεις το δακτυλικό αποτύπωμά μου;

 

Και ξαφνικά όλοι έγιναν medium και ΞΕΡΟΥΝ ότι η Apple και κάθε Apple πουλάει αυτά τα στοιχεία ή τα αποθηκεύει στους server της.

 

Όχι άλλο κάρβουνο...

http://valleywag.gawker.com/facebook-google-apple-and-more-working-directly-with-511753680

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βαριεσαι να πληκτρολογησεις εναν 8ψηφιο κωδικο,μαλιστα.

Στο ιντερνετ τι πληκτρολογεις;πληκτρολογεις;ή γραφεις κειμενα με την δυναμη του νου; ^_^

 

Συνέχισε να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω! Εκτός πια αν εσύ το κινητό σου που το κουβαλάς όλη τη μέρα μαζί σου, το ξεκλειδώνεις μια φορά το πρωί και μια το βράδυ!

 

Φαντάσου δηλαδή να πρέπει να πληκτρολογείς τα στοιχεία σου στο gmail, για παράδειγμα, κάθε φορά που επιστρέφεις από ένα άλλο tab στον browser στο pc σου ή κάθε φορά που σου έρχεται νέο email! Αλλά τι λέω, αφού απολαμβάνεις την πληκτρολόγηση εσύ κάθε φορά! :P

 

Αφού δεν είσαι εγκληματίας και δεν έχεις τίποτα να κρύψεις πες δημόσια στο forum την διεύθυνση κατοικίας σου, το ονοματεπώνυμό σου, τον αριθμό κινητού σου τηλεφώνου το εκκαθαριστικό εφορίας και τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου σου. Δεν είσαι εγκληματίας σωστά; άρα δεν υπάρχει λόγος να κρύψεις αυτές τις πληροφορίες.

 

Για να μιλήσουμε ανοιχτά, πιο ασφαλής νιώθω με το να δώσω αυτά τα στοιχεία στην Apple, στο fbi, στη CIA, παρά σε σένα! Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ...

 

Επιπλέον προφανώς θεωρείτε πως η apple μπορεί να κρύψει τη συλλογή των στοιχείων από τα δακτυλικά αποτυπώματα, λέγοντας ψέματα πως χρησιμοποιούνται μόνο από τη συσκευή, από όλους αυτούς τους developers κλπ που ασχολούνται και σκαλίζουν το λειτουργικό… ΟΚ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο καλά Αγγλικά γνωρίζεις, αλλά το άρθρο δεν έχει καμία σχέση με την απάντησή μου ούτε αναφέρει ότι κάποια εταιρεία ΠΟΥΛΑΕΙ πληροφορίες πελατών της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικά όλοι έγιναν medium και ΞΕΡΟΥΝ ότι η Apple και κάθε Apple πουλάει αυτά τα στοιχεία ή τα αποθηκεύει στους server της.

 

Όχι άλλο κάρβουνο...

 

Ισως πρεπει να αναθεωρησεις τις αποψεις σου σχετικα με το τι κανουν οι διαφορες εταιρειες και γενικα τι ειναι ασφαλες η οχι

 

http://www.theguardian.com/world/2013/jul/11/microsoft-nsa-collaboration-user-data

 

http://thehackernews.com/2013/08/GCHQ-surveillance-Telecom-vodafone-Snowden.html

 

http://techcrunch.com/2013/08/20/new-revelations-detail-how-the-nsa-scans-75-of-the-internet-through-telco-partnerships/

 

 

Το αν κανει η Apple οτι πολλες αλλες εταιρειες ειναι αλλο θεμα.Αν θα πρεπει να εισαι καχυποπτος?Σιγουρα ναι, ειτε επειδη υποχρεωνετε να το κανει ειτε λογω αμοιβαιων συμφεροντων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχισε να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω! Εκτός πια αν εσύ το κινητό σου που το κουβαλάς όλη τη μέρα μαζί σου, το ξεκλειδώνεις μια φορά το πρωί και μια το βράδυ!

 

Kαθε στιγμη το κανω.Μεχρι και applock εχω.Οποτε λιγο ακυρο το σχολιο σου.

 

Φαντάσου δηλαδή να πρέπει να πληκτρολογείς τα στοιχεία σου στο gmail, για παράδειγμα, κάθε φορά που επιστρέφεις από ένα άλλο tab στον browser στο pc σου ή κάθε φορά που σου έρχεται νέο email! Αλλά τι λέω, αφού απολαμβάνεις την πληκτρολόγηση εσύ κάθε φορά! :P

 

Εννοειτε...αποστηθιζω και τους κωδικους μου ετσι.Το παραξενο που το βλεπεις;Δηλαδη τοοοοσα χρονια μαρτυρουσατε η appleκιτες,και τωρα ειδατε το φως το "αληθινο";καλα που υπαρχει η apple,να μας κουρκουτιαζει το μυαλο,με το να τα βαλουμε ολα επανω σε ενα δακτυλικο αποτυπωμα.Φανταζομαι και ολα τα υπολοιπα,σε ολους τους τομεις,ετσι θα ηθελες να γινονται ετσι;

Επιτρεψε μου,να ελεγχο εγω που,και πως παει.Απλα.Αρκετα φραγκα βγαλανε τοσα χρονια,μυστικα,και εις βαρος της πλατης μας,οταν μαλιστα τους χρυσοπληρωνουμε στα φανερα.

 

Για να μιλήσουμε ανοιχτά, πιο ασφαλής νιώθω με το να δώσω αυτά τα στοιχεία στην Apple, στο fbi, στη CIA, παρά σε σένα! Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ...

 

Ανησυχω με αυτα που λες billdano.Oι λογοι;πολλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν είσαι εγκληματίας και δεν έχεις τίποτα να κρύψεις πες δημόσια στο forum την διεύθυνση κατοικίας σου, το ονοματεπώνυμό σου, τον αριθμό κινητού σου τηλεφώνου το εκκαθαριστικό εφορίας και τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου σου. Δεν είσαι εγκληματίας σωστά; άρα δεν υπάρχει λόγος να κρύψεις αυτές τις πληροφορίες.

Την παλευεις??Το φόρουμ τι σχέση έχει?Να δωσω εδώ τα στοιχεία μου για να μου αποδειξεις τι?Ότι έχεις δίκιο ότι δεν τα δινω φυσικά και δεν θα τα δωσω και προσέχω τι θα δωσω στο FACEBOOK και GOOGLE που θέλει να ξέρει τα πάντα για τον καθένα και εκεί θα πάει η κάθε cia να βρει ότι θέλει..ακομα δεν μου έχεις πει σε τι θα χρησιμεύσουν στις μυστικές υπηρεσίες τα αποτυπώματα απο το iphone μου ότι σου κατέβει και άστοχα πράγματα αλλα δεν μου λες το βασικό τι θα τα κάνει απαντα μου αυτο μόνο...το να δωσω εδώ τα στοιχεία μου δεν έχει καμία σχέση με αυτο που συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε λετε λετε, αλλα απ αυτα που βλεπω εγω στις ηλικες 20-40, μπορω με ευκολια να πω πως 4 στα 10 κινητα ειναι ios (γτ δεν μπορουμε να λεμε iphove vs android), 1 στα 10 νοκια, 1 στα 10 s3-s4 και τα υπολοιπα ειναι καποια απ τους υπολοιπους κατασκευαστες πλυντηριων (samsung, lg κτλ).

Εγω αμα πω οτι μονο samsung βλεπω (οχι αποκλειστικα s3 / s4) στον δρομο (πχ. λεωφορειο / σχολη) θα με πειτε ψευτη ε? :D
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αμα πω οτι μονο samsung βλεπω (οχι αποκλειστικα s3 / s4) στον δρομο (πχ. λεωφορειο / σχολη) θα με πειτε ψευτη ε? :D

Οχι δεν σε λεω ψευτη. Ειναι το λογικο. Εχει 12847783 κινητα (ολα ΟΜΟΙΑ).

Τι αλλο θα γραφτει σε αυτη την ειδηση;!; Οτι να ναι εχουμε δει. Και ναι αυτο ειναι επιτυχια της apple. Η καλυτερη διαφημηση ειναι η δυσφιμηση.

 

στατιστικό δείγμα!

Ειπα τι βλεπω, δεν μιλησα για στατιστικα δειγματα.

 

29 είναι και αυτοί ή περισσότεροι?

· Acer Inc

· ALCATEL ( TCL corporation )

· Bluelans Communications

· NCE casio Mobile Communications

· Cherry Mobile

· CSL

· Dell

· Garmin

· Geeks Phone

· General Mobile

· High screen

· HKC

· HTC coroporation

· Huawei

· I-mobile

· Lenovo

· LG

· Motorola

· Samsung

· Sony Ericsson

· Videocon

· ZTE

 

22 νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...